| anonim_4396 a întrebat:

Hey happy Am si eu o intrebare pentru baieti: Conteaza atat de mult sa fii virgina? adica vreti neaparat sa fiti primii in viata acelei fete?
Si una pentru fete: Vi s-a intamplat ca baiatul cu care vroiati sa fiti a dat inapoi cand a auzit ca nu mai esti virgina?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ar trebui sa fii tampit sa spui ca daca o fata nu e virgina nu o mai vrei. Asa cred eu. Conteaza in primul rand pentru mine ce gandeste fata. Atata timp cat vad ca e fidela sau cel putin pare ( aparentele inseala cand te astepti mai putin ) nu e o problema ca si-a inceput viata sexuala. Din contra, pe de o parte este un avantaj pentru ca are experienta si astfel viata sexuala a cuplului este ceva mai interesanta. Si totodata nu refuz o virgina. Mai degraba as refuza sa am o relatie cu o fata care are un trecut ceva mai '' zbuciumat ''. Sincer sa fiu cred ca as prefera o virgina. Ar fi ceva placut sa stiu ca sunt primul din viata ei. Dar totodata asta nu are importanta. Daca o fata si-ar dori sa fie cu mine si va ramane inseamna ca sunt primul care a contat. Asta inseamna ceva mai mult decat primul. Asta vreau eu. Daca ar fi sa fiu si primul si primul care a contat ar fi foarte bine. Dar nu mi-ar placea o fata prea timida care nu intelege anumite conotatii sexuale. Vreau o fata pasionala. Chiar daca nu ar fi pregatita pentru sex la un moment dat. As putea sa astept insa numai daca m-ar asigura constant ca merita asteptarea. Asta insemnand ca pe langa un aspect fizic placut si o gandire matura sa fie si o fire pasionala, provocatoare, cu multa initiativa. Sa ma surprinda mereu. Si totodata daca e sa atingem subiectul pierderea virginitatii mi-ar placea sa nu simt ca presez fata respectiva daca ea nu se simte pregatita cand relatia ar fi trebuit sa ajunga si la sex. O inteleg si frumos ar fi sa ma surprinda ea placut, sa aiba ea initiativa cand crede ca e pregatita. Asa ar fi cu mult mai placut pentru amandoi. Totodata trebuie sa mentionez ca nu imi plac nici fetele indraznete peste masura care din prima seara deja parca te roaga sa le bagi in pat. Imi place ca la inceput, cand cunosc o fata sa aiba, loc un joc al flirtului, al cunoasterii si provocarii partenerului. Abia apoi in functie de ce vad pot considera ca vreau si asta de la partenera. Asta daca vorbim de o relatie serioasa. Ca mai sunt si momente in care vrei altceva. Astfel de momente apar in viata tuturor. Chiar si in a celor care de obicei vor o relatie serioasa bazata pe iubire, incredere, sinceritate si comunicare.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai acei baieti care sau dat inapoi sunt virgini si vor sa o faca cu o virgina de aia fug si eu despre fete nu zic nimic pentru ca nu voi avea timp de ele (motivul: sofer pe trailer toata ziua)

| Zenithf a răspuns:

Vrei sa tratez problema din punct de vedere religios sau lumesc?
O sa vb despre ambele variante. In prima, este foarte important ca amandoi sa fie virgini - si dpdv religios asta exclude si masturbarea - si sa se casatoreasca inainte de a-si incepe viata sexuala.
Din punct de vedere lumesc, mie mi se pare dea dreptul deplasat ca cineva sa pretinda prune cu pielita pe ele, cand el cauta doar sa se combine.
Domnul fie cu tine.

| Floreenofficial a răspuns:

1.nu pentru ca stiu ca in zilele astea e greu pentru o fata sa se pastreze pana la o varsta cat mai inaintata.
2.nu te ingrijora. unora dintre baieti le e frica de virgine fiindca nu au experienta suficienta. laughing

| ATHOS a răspuns:

Desigur ca este placut sa stii ca esti primul barbat in viata unei femei. Din punctul meu de vedere virginitatea nu este definitorie. Exista alte elemente care sunt cu adevarat importante (sa aiba frumusete sufleteasca, sa fie eleganta, culta, educata, civilizata, tandra, dragalasa, sa stie sa iubeasca, respectuoasa, demn de increde, sa stie sa fie prieten si camarad, sa aiba un set de valori bine structurat, etc)
Bafta!

| lyrics a răspuns:

Nu.
i'am zis ca daca numai st virgina sa nu creada ca o fac cu el din prima zi.
si a zis ca ma asteapta cat vreau. j un an daca e nevoie.
si asta stiind ca eu mai tsineam la fostul...
super baiat

| nobody_9468 a răspuns:

Cred ca majoritatea baietilor vor ca tipa de langa ei sa aiba scoala si sa le dea clasawinking. Cum zice prietenul meu"Bhai tu ai sa-ti violezi sotul, daca nu te duci si la vecini." si mi-a dat si un sfat"Deci, f***l tu pe el, nu el pe tine, ca in cazul in care i-o tragi pana da sangele pe-afara te suna si a doua zi."E mai spimplu cu una care are experiena.Virgina trebuie s-i iei usor, ca e timida, se simte stanjenita in anumite pozitii, e mai complicat.

Bafta.

| Lora a răspuns:

Nu mi s-a intamplat pentru ca am ramas cu acelasi de 4 ani big grin

| Ioana2518 a răspuns:

Nu. Si cand l-am itnrebat de ce? mi-a zis ca nu ar vrea sa stea cu o curva.Si si-a dat seama ca de fapt fetele care nu mai sunt virgine nu sunt toate curve.sexul se mai face si din dragoste nu numai din obligatie!tongue:*:*:*

| bOse a răspuns:

Iti spun sincer, eu nu as sta cu o fata, oricat de speciala, manierata si de educata ar fi ea daca nu e virgina tot degeaba.

| Any_2443 a răspuns:

Am avut o relatie cu un baiat mult mai mare decat mine.
Eu eram totusi foarte populara si nici el nu ma credea cand ii spuneam ca sunt virgina.Am facut si sex si s-a convins ca spuneam adevarul.Il deveam eu ca era fericit ca el a fost primul si cand un prieten de-al lui se dadea la mine tot timpul se baga si mi-a spus ca nu are nimeni voie sa se atinga de mine decat el.
Mie nu mi s-a intamplat ca baiatului cu care sunt sa ii pese atat de mult daca mai sunt virgina sau daca nu. Dar am auzit de baieti care au jurat ca nu se mai ating de virgine

| vssmm a răspuns:

Pai sa fim serioshi. Daak ea sa intilnit de 5 ori pin la 18 ani, si cu fiecare data o facea de vreo 5 ori intr-o relatie, ap atunci iti dai seama ca nu mai vreai sa o faci si tu dupa altii 5. Pentru mine conteaza mult.

| alexa_4370 a răspuns:

Nu mi s. a intamplat niciodata asta happy

| cuore a răspuns:

De obicei barbatii cauta "fete rele" care stiu meserie, nu e nimeni incantat de o virgina.

| Pijamale a răspuns:

@lyrics : unde l ai gasit?laughing))

| ZuAgain a răspuns:

Daca baiatul e virgin atuncie clar ca vrea o fata virgin dar si celor care nu sunt virgini le plac mai mult virginele si poate da inapoi daca ii este frica ca nu poate satisface fata dezvirginata acest lucru se intampla cel mai des la baieti virgini
sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cred ca baietii vor o virgina fara experienta ca sa-si arate ei stii ce pot, caci fetele cred ca el ii cel mai bun si ca stie cel mai binelaughing