| denisaromina25 a întrebat:

Hey fetele, am nevoie urgenta de sfaturi. Nu de multă vreme mi s-a regularizat menstruația și totul era ok. Luna asta trebuia sa îmi vina deja dar nu. Acum mi-a venit un lichid maro nu prea lichid dar na. De ce? Ce se întâmplă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate presupune ca cel mai probabil ciclul tau menstrual s-a ''regularizat'' doar aparent, fiindca de fapt in realitate ciclul tau a ramas si este in continuare mai mult sau mai putin neregulat.
Se poate aprecia ca s-a produs o reglare adevarata/reala a ciclul menstrual numai atunci cand se constata ca ultimele 7-8 cicluri menstruale consecutive au avut aceeasi lungime ca numar de zile.
Neinceperea sangerarii menstruale la data preconizata, cel mai probabil se datoreaza exact faptului ca si actualul ciclu este in continuare la fel de neregulat cum a fost si pana in prezent si din acest motiv este/va fi mai lung decat a fost apreciat. Tot la fel, se poate presupune ca secretia de lichid maroniu reprezinta un ''sol'' care are rolul sa prevesteasca faptul ca in organismul tau s-a declansat inceperea procesului menstrual care se va manifesta in zilele urmatoare printr-o sangerare menstruala. Sanatate!

3 răspunsuri:
| ardei33 a răspuns:

Probabil ca ai gresit gaura.Incearca sa folosesti hartie igienica.

| denisaromina25 explică (pentru ardei33):

Wow,mă tăvălesc pe jos de râs. Dacă nu ai intenția de a mă ajuta te rog frumos nu mai comenta.

| ardei33 a răspuns (pentru denisaromina25):

Era doar o gluma