| WhoAteMyNandos a întrebat:

Long story here...

Vara asta, cam de pe la inceputul lui august, a aparut un baiat in cartier si a inceput sa-mi placa de el doar de cand l-am vazut. E preaa frumos, genul de baiat care ori e gay ori e deja luat, cu niste ochi frumosi albastri si asdfghj...

Apoi am vorbit cu o prietena despre "tipul cel nou", pe care il vedeam mereu cu alt tip pe care ea il cunoaste, si a vorbit ea cu el despre tipul de care imi place mie si i-a dat mai multe detalii printre care si ca "tipul cel nou" e varul lui din Franta si care ARE deja prietena. Si alte chestii pe care le-am aflat despre el. Mi se parea ca e un scenariu cevalaughing dar era adevarat. Si toata vara ma ascundeam si daca il vedeam incercam sa-mi mentin calmul, iar cand nu ma mai puteam stapani plecam repede oriunde departe de el. Am facut si prostia sa ma holbez din neatentie la el, saracutul, si ma tem ca l-am cam speriat atunci straight face.

Dupa, de prin septembrie nu l-am mai vazut si mi-am dat seama ca a plecat inapoi in Franta. Si avand facebook-ul lui, rar se intampla sa nu ma uit sa vad ce panarame ii mai postau pe perete. Vad ca in Franta e la moda pupatul in *** pe cand la noi sunt numai statusuri de. nu mai ziclaughing. (asta ca o paranteza). Si gasisem si contul iubitelei lui, dupa mine cam urata fata de el si ce i-ar trebui lui. si cam grasuta, fara sani si cu gaura vizibila intre sutien si piept oh go on. In fine.

Am incercat sa-l mai bag in seama si aveam asa niste "conversatii". scurte:/. Apoi din ce in ce mai multe disperate cu comentarii. De curand este intr-o relatie cu alta tipa, pe care banuiesc ca o stie de mai putin timp fata de mine, si tipa e genul de pitipoanca care face bot de pitzi, se da cu o tona de rimel si e falsaa, as flocai-o daca ar fi de pe aici.

SI am mai aflat ca vine in Romania si sta 2 saptamaanibig grin. Departe de ***** aia si de toate celelalte, oricum nu-mi fac sperante ca se va intampla ceva dar totusi, e atata timp in care tot l-am placut... si l-am placut... si inca il mai plac, insa nu sunt sigura daca e bine pentru mine sau nu. Eu de obicei cand am pus ochii pe cineva mi-e foarte greu sa ma uit in stanga si-n dreapta.

Daca ma puteti ajuta cu un sfat, in legatura cu ce-ar fi mai bine sa fac, eu chiar il plac pe baiatu' astastraight face Accept si critici :*
funda

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar fi mai bine daca ti-ai lua gandul de la el daca nu vrei sa suferi, dupa cum l-ai descris nu e deloc potrivit pentru tine, frumusetea lui nu e suficienta

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Ar trebui sa ii explici ce simti pentru el, cu niste cuvinte frumoasa, din suflet.Nu pomeni de iubita lui si sa nu uiti ca adevarata frumusete este cea interioara nu cea exterioara.Dar mai intai de asta mai vorbeste si cu el, incearca sa ii fii o buna prietena.Multa bafta iti urez!

| KaRa23S a răspuns:

Inseamna ca e genul de : cu multe si dese. E mare posibilitatea sa-ti franga inima daca va fi ceva. Nu stiu probabil ar trebui sa intri in vorba cu el, nu ai nimic de vorbit, mai ales atunci cand il vezi ''disponibil''. Daca vezi ca nu prea reusesti sa intretii o conversatie cu el, ar trebui sa-ti iei gandul. Spre exemplu, incepand sa nu te mai uiti la el pe fb, etc. La inceput va fi greu, insa iti va trece cu timpul. Succes!

| Vix999 a răspuns:

Lasa-l in pace. Sta in Franta...ce ar putea iesi din toata faza asta?

| CannbalCorpse a răspuns:

Daca te-ai pune cu el pentru 2 saptamani doar ai suferi.
Da eu iti propun va duceti la tine la prieteni acas si jucati urmatoarea carte, asa ai norocu sa va apropiata pupati etc happySper ca ti.am dat o idee. Pa

| OodanteoO a răspuns:

Valeu, sa stii ca nu trebuie sa spui toata povestea zi ca iti place de un baiat si nu stii cum sa il vrajesti simplu si la obiect nu o poveste de dragoste, daca o copiez si eu dau doamnei de romana imi da 10 pe loc, parca e un roman. Sper ca nu te-am suparathappy

| WhoAteMyNandos explică (pentru OodanteoO):

Stai linistit/a. Ce sa fac, asa mi-a venit inspiratia oh go on.

| andreylupu07 a răspuns:

Daca e francez.zi de romantism si discutati despre relatii si veti ajunge si la asta cu voi doi. daca stie si romana spune-i ca-i dragut cati place cum se imbraca si ca tie dor de el cand pleaca si restul vine de la sine......in + roagal pe varasu ala a lui sai spuna niste lucruri dragute si interesante de tine si te va privi cu alti ochi. daca am ajutat ma bucur.Bafta!

| WhoAteMyNandos explică:

Eu am scris cat am vrut eu sa scriu. Cine nu vrea sa citeasca tot ce-am scris nu e obligat s-o faca.

| WhoAteMyNandos explică:

Am precizat si la inceput ca o sa fie o poveste lunga... Ea in sine nu e lunga dar in felul meu de a povesti, este. Deci va rog, stiu ca e lunga, cine e dispus sa citeasca si sa-mi dea un sfat, chiar il rog.

| bianca2929 a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare si cel mai bune ar fi sa il lasi in pace nu te supara pe mine dar asa e cel mai bine, sesizeaza si tu adica 2 saptamini si daca l-ai face sa te placa ai suferii mult mai mult si totusi suntem fete si gandim mai mult decat un baiat... nu-mi da funda daca nu vrei dar asta e un sfat foarte bun si ai increder in mine