| frum a întrebat:

Iubitul meu, la care si lucrez( la firma lui) s-a indragostit de alta femeie. Lucrurile nu stateau prea bine intre noi oricum, dar acum sunt clare. O aduce pe Ea si la lucru in locul meu. Cum sa fac sa nu mai am ganduri de sinucidere in momentul asta? Am incercat sa accept ca nu poti sa controlezi sentimentele nimanui si incerc sa inteleg ca nu am ce face daca s-a indragostit. Dar am ramas brusc, inainte de sarbatori, fara viata persoanala, fara servici, fara Craciun, fara Revelion....simt ca innebunesc si plang si asta inseamna ca trebuie sa ma intorc la parinti pentru ca locuiam la el. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Data viitoare analizezi cu atentie terenul, uite poate iti prinde bine dar eu am nevoie de o femeie sa imi faca de mancare. Dormi cu mine inveti engleza faci mancare, la curatenie si calcat de haine ne descurcam amandoi si in timp poate iese ceva. Am 27 de ani si stau in GB servici iti pot oferi la o firma de impachetare numai ca trebuie sa mergi cu masina pana acolo sau sa platesti 5 lire pe zi un sofer sa te duca.

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Ce oferta tentanta

| darrio2007 a răspuns (pentru mgtow):

Racolezi gagici?

| mgtow a răspuns (pentru darrio2007):

Nu, era pentru mine

| darrio2007 a răspuns (pentru mgtow):

Reiese clar ca era pentru tine.

| mgtow a răspuns (pentru darrio2007):

Daca eram traficant de carne vie nu procedam in felul asta ca sa o atrag pe tanara, ti.ai facut o impresie eronata

| darrio2007 a răspuns (pentru mgtow):

Nu am spus asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori viata devine ''nemiloasa'' dar trebuie sa ai in vedere ca intotdeauna dupa furtuna, negresit va iesi din nou soarele.

| Andreeush a răspuns:

Nu poti obliga pe cineva sa te iubeasca. E greu sa treci peste o despartire dar viata merge inainte. Intoarce-te la familia ta, acolo o sa gasesti sprijin si intelegere. Iti poti cauta alt loc de munca. ☺

| Rihhana1 a răspuns:

Viata lui s-a schimbat draga mea, nu trebuie sa stai in viata lui ca sa fi calcata in picioare.
Eu inteleg ca il iubesti dar sentimentele lui s-au schimbat.
Incearca sa te muti in chirie daca nu vrei sa mai stai cu parintii tai si incepe o noua viata, fii fericita pentru ca esti sanatoasa si gaseste un job bun.
Iubirea va veni pe parcurs.