| anonim_4396 a întrebat:

M-am impacat cu baiatu cu care am mai fost acum o saptamana si ceva. Iar cu el am fost aproape 2 saptamani. M-am despartit de el eu, pentru ca credeam ca ma insela. El desi e la liceu in care invat si eu el sta destul de departe de liceu plus ca el se duce de vineri pana duminica la tara. Iar ieri m-am impacat cu el.eu pusesem un prieten comun sa ii de-a de inteles ca vreau sa ma impac cu el iar el ieri ma a urcat scarile si a venit pana la mine si m-a luat de mana m-a chemat jos asta s-a intamplat la liceu.Si am vrobit.am vrobit si la un momendat m-a luat si ma pupat. De atunci am uitat tot.Nu stiu dar.stiu ca il iubesc.Si acum este indradevar mai atent dar are momente cand e indiferent. Ce pot face? Am incercat prima oara cand am fost cu el sa fiu si eu indiferenta si a mers pentru cateva zile adica ma cauta el. Dar dupa... nu stiu ce sa zic are momente cand e foarte atent. Dar stiu ca el e si rusinos. Voi ce ziceti? sa fac?

Răspuns Câştigător
| BloodyRose a răspuns:

Trebuie sa il intelegi si pe el, cum tu nu poti fi tot timpul atenta cu el si nu vrei sa il sufoci, asa e si el. Stai linistita, daca ai zis ca te cauta, atunci ii pasa :* Nu incerca sa il alarmezi degeaba pentru ca se poate supara si s-ar putea isca o cearta. Daca a acceptat sa va impacati inseamna ca tine la tine si tu trebuie sa fii constienta de asta. Iar faza cu indiferenta, stai linistita. Vrea doar sa para 'barbat' chiar daca e rusinos, are un anumit orgoliu si o anumita mandrie ca fiecare dintre noi. Dupa parerea mea nu e nimic in neregula cu relatia voastra si va urez succes incontinuare, si cum am zis, nu-ti mai fa griji :*

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pai da-i o sansa! Se merita, mai ales ca vad ca nu iti ti-e indiferent! Mai ales ca se poarta frumos stie sa vorbeasca, e manierat, daca e mai timid asta il face si mai interesant nu? Eu zic sa descoperi ce are mai frumos in el si profita ai un baiat bun si nu-l lasa singur! multa bafta!