| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce femeile zic "aaa si-a batut joc de mine, a vrut doar sa se culce cu mine si atat". Pai oameni buni, a spanzurat-o? A batut-o? A violat-o? Ca asta inseamna bataie de joc, bataie de joc nu e ca i-a oferit placere, ca si ea s-a simtit in egala masura bine ca si el. Nu pricep asta. Si daca iese sau nu ceva serios, faptul ca ne-am simtit bine, a fost frumos si cat a fost, nu vad nimic rau in asta. Daca ea se sacrifica si doar el se simtea bine promitand nu stiu ce, da, atunci era corect, dar altfel nu. Ne culcam si atat, ce are? Avem orgasme amandoi, e ok oricum ai da-o.

Si in general daca nu gasesti pe cineva cu care sa faci o rel. serioasa, strica distractie si placere? Eu zic ca mai bine sa fie decat sa refuzam doar ca nu e ceva serios, daca e sa fie, e si mai bine, daca nu, ramanem cu placerea. Deci oricum ramanem cu ceva bun. Adica suna "si-a batut joc de mine, a vrut doar sa-mi ofere placere si atat". E cam contradictie in propozitie. Stiu n fete care se masturbeaza, chiar am o vecina care face asta pentru ca cica tot asa, nu se incurca cu unul doar pentru sex pana nu gaseste ceva serios, adica cu dusul sau cu degetele vor placere, dar cu unul nu? Ca si la masturbare e doar placere si atat, nu e relatie serioasa sau neserioasa. E mai bine cu cineva, e mult mai misto, cineva care te atrage, evident.

Astept pareri si de la femei si de la barbati.

162 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma tot intreb de ce femeile zic "aaa si-a batut joc de mine, a vrut doar sa se culce cu mine si atat".

tu crezi ca e moral sa iti bati joc de un om doar pentru ca tu vrei sex? poate fata aia a crezut porcarile acelui gunoi uman, porc in calduri, vierme ce este si a pus suflet in asta si acum sufera mai ales cand te gandesti ca viermele ala tea considerat mereu un wc public in care sa iti faca nevoile

| Mosotti explică (pentru RAY):

Nu e deloc normal, ai dreptate dar eu consideram ca oricum ii ofera si ei placere, nu doar el se simte bine. In mod normal trebuie sa spuna de la inceput ce vrea, dar asa, doar putine ar face sex, nu e porc in calduri, asta ii e natura, simte excitatie de la testosteron, nu e el de vina pana la urma, dar exista si maini, este corect.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Poftim,daca iti bati joc de un om asta e scuza josnica ca ai oferit placere, daca sta cu tine una cu tine si tu o iubesti iar ea te considera un nimic, o sa spui la fel, nu totul se rezuma la sex, trezitiva la realitate maimute in calduri, faceti un dus rece

| Mosotti explică (pentru RAY):

Da. dar daca de la inceput sunt ambii de acord cu asta, e ok, insa ai sa vezi multe cazuri cand femeia isi incalca cuvantul, ca uite de asta nu am mai zis. Deci cad de comun acord ambii sa faca sex simplu si dupa aia se trezeste ea ca vrea altceva, asta nu e corect.

| Drimmero a răspuns:

Femeia are asteptari mari, barbatul nu are asteptari atat de mari din prima, e o vorba ' prost e ala care da, nu ala care cere', daca femeia a cedat inseamna ca e fix din vina ei.

| minrest a răspuns:

Femeile ating mai greu orgasmul, tu nu stii asta? Nu stiu de ce crezi ca pentru femei sexul e placut in cazul unei relatii fara perspective, tu chiar nu stii nimic despre femei? Se pare ca le atribui atitudinea barbatilor fata de sex. Daca se masturbeaza, nu e nimic rau, nu vad cum poti crede ca sa fie prada unui barbat care se preface ca urmareste o relatie, e preferabil masturbarii. Nu, pentru o femeie nu e convenabil sa se culce cu cineva care o atrage, si nici macar nu ii place, daca nu exista perspectiva unei relatii stabile.

| Mosotti explică (pentru minrest):

Stiu f bine despre ele, cunosc natura umana si calculatorul biologic numit om, cum dracu sa nu stiu despre femei? Insa totusi un orgasm bun nu strica pentru nimeni zic eu, independent de restul, si daca ajunge mai greu la orgasm ce? Se rezolva la o adica. Sunt si eu impotriva minciunii, aici ai dreptate, insa ma gandeam asa totusi de ce toate ruleaza softul naturii, ca am zis si in alte parti ce si cum, femeia vrea stabilitate ca genetic e programata asa, ca sa creasca copilul in siguranta, de acolo vine, insa doar ma mir cum de toate urmeaza acest soft. De acolo nu le convine sex simplu.

Dar totusi, cand o femeie are orgasm cu unul care o atrage, nu e o placere? Cand se masturbeaza poate avea orgasm independent de o relatie serioasa, atunci inseamna ca, fizicul barbatului nu aduce nimic in plus? Asta chiar nu am mai intrebat pe vreuna. Ca daca e asa, e clar, adica daca fizicul lui nu conteaza de fapt, ca daca nu conteaza, normal ca mai bine se masturbeaza si nu se mai complica doar pentru sex.

Sincer? Si eu sunt la fel! Nu ma prea incurc cu una doar pentru sex, conteaza mai mult celelalte calitati, si tot asa vreau ceva mai serios. Deci cum sa nu le inteleg pe femei? Insa totusi intre masturbare si cu una, e mai bine cu una, fizicul imi aduce ceva in plus, dar prefer sa renunt la asta daca nu e ceva mai mult. Dar daca la femei nu aduce in plus, esta clar.

| minrest a răspuns (pentru Mosotti):

OK, vad ca cunosti problema; ca nu strica un orgasm bun e clar, dar, daca nu are incredere in sansele relatiei, nu il atinge. Placerea la femei este legata de sentiment, si la multi barbati, de fapt. DAR. Daca are incredere in relatie, dar se inseala? Simte atunci o placere, dar apoi cand vede ca s-a inselat neplacerea e cu atat mai mare. Daca ai CREDE ca ai luat nota mare la un examen, DAR de fapt tu l-ai picat, ai simti placere, dar ti-ar iesi toata placerea pe nas cand ai afla nota reala.

| Mosotti explică (pentru minrest):

Aia cu examenul ai dreptate, socul ar fi mai mare decat daca vedeai de la inceput ca l-ai picat. Deci zici ca sexul cu un barbat nu merge fara sansele relatiei, dar la masturbare cum se atinge orgasmul indiferent de orice? Fie clitoridian fie vaginal. Eu doar intreb. Repet, exclud minciuna din calcul a unui nesimtit care minte, sa zicem ca ambii de la inceput vor distractie si atat, nu atinge ea orgasmul doar ca nu o sa fie relatie serioasa?!

| minrest a răspuns (pentru Mosotti):

Prin masturbare femeia atinge un orgasm modest. Ca si barbatul, de fapt; barbatul totusi face sex foarte usor, si atunci poate sa obtina un orgasm meschin chiar si prin sex. Da, nu numai ca nu ar atinge orgasmul, dar nici nu i-ar cadea bine (femeii ii cade foarte bine sexul, cateodata si fara sa atinga orgasmul; nu stiu daca stii ce zic), si atunci nu face sex, in conditiile astea, e simplu. Sigur, exista si alt tip de femei, sluts, women with the mores of men, femei pe care le respect la fel de mult ca si pe celelalte, sau ca si pe barbati; pentru astea se face socoteala cu totul altfel.

| Mosotti explică (pentru minrest):

Am inteles, e nasol, e nasoala incompatibilitatea de fapt dintre el si ea, ca fiecare e ok in felul lui de fapt, la voi mai mult sufletescul este "orgasmul". Dar eu am zis, prefer masturbarea decat sa ma incurc cu oricare doar pentru sex, ma satisface destul si asta, iar cand am facut cu una, nu era mare diferenta. Nu stiu, fetele cu care vorbeam eu ziceau ca aveau orgasm de le venea sa tipe, dar se abtineau de vecini, deci nu stiu ce orgasm modest e la masturbare, o depinde si de om aici poate, unu are, unu n-are. Se compatibilizeaza bine aia de acelasi sex, eu de aia am regretat ca nu-s pe invers.

| minrest a răspuns (pentru Mosotti):

Acuma, daca inteleg intr-o oarecare masura situatia, nu inseamna ca sunt femeie; oricum, eu ca barbat simt o placere mult mai profunda atunci cand am sex, decat atunci cand ma masturbez. Pot sa cred ca ii venea sa tipe cand avea orgasm in urma masturbarii, dar cand are sex cu un barbat de care e indragostita, are o experienta profunda, iese ravasita complet. Uita-te cate sacrificii fac barbatii ca sa ajunga sa aiba sex asa cum vor, cu femeia potrivita; crezi ca le era greu sa isi ruleze un film porno si sa se masturbeze? Femeile contemporale fac sex la inceputul relatiei, caci asa merge piata; daca nu cedeaza ea, cedeaza o woman with the mores of men frumoasa si desteapta. Asta nu inseamna ca nu vor mai mult!

| Mosotti explică (pentru minrest):

Normal ca vor mai mult acele femei, ai dreptate. Ca iese ravasita iar ai dreptate, eu asta nu stiu si nici nu am inteles (apropo ca nu stiu tot in psihologie), nu simt notiunea, doar o inteleg mecanic si o accept. Pai sincer si unii barbati sunt cam fraieri asa de pentru un sex fac nu stiu ce, iti zic sincer acum. Nu merita pentru 13 secunde de apogeu orgasmic, ca, cam atat dureaza, am cronometrat eu, de aia sunt prostii multor femei.

Stiu si de ce ies ravasite dupa sex cu ala iubit, si de ce e legat sexu de asta, vai ce trist e, ca bine NU face in multe cazuri. Si la barbati la fel.

| sofisis a răspuns:

Cred ca sunt multe patachine care desi doar asta au de oferit, decat sa isi asume lucrul asta, prefera sa dea vina pe porcii de barbati.
Asta pe de-o parte. DAR mai sunt si barbatii care ametesc de cap o femeie pana le pica si apoi ura si la gara. Sunt multi care promit marea cu sarea, care se poarta frumos si etc dr singurul scop al lor este sexul.

| Mosotti explică (pentru sofisis):

Pai si daca promite, promite ca stie ca aia are ceva fixatii si nu vrea placere si atat, ei ocolesc chestia asta, ca daca nu ar ocoli, ar fi nasol. Si chiar daca unicu scop e sexul, pana la urma nu ramane si ea cu sexul facut? Ca si pentru scopul asta, si ea se simte bine pana la urma. Adica ar trebui "ca minte ce nu, imi place de el, si daca nu minte e mai bine, daca minte, oricum ma simt bine cat o fi". Asa e normal. Deci oricum nu pierde ea nimic.
Ca daca astia o mint, ea incepe treaba si daca ii place, nu ar mai regreta, daca nu le minte si le lasa pe fixatia lor, ele nici macar nu incep treaba si poate nu stiu ce au pirdut.

Uneori barbatii mint ca si chestie adaptativa ca unele femei fug de sex ca de spanzuratoare, de parca nu poti avea placere si fara maritat si alte tampenii. Daca ar zice si ele "hai sa ne simtim bine, daca o fi sa iasa ceva bine, daca nu, ramanem cu placerea cat o tine, e f okey, nu am de ce rata", ei nu mai minteau.

| sofisis a răspuns (pentru Mosotti):

Parerea mea e ca un barbat ar trebui sa fie asumat. Adica daca el vrea doar sex, sa spuna chestia asta de la inceput verde in fata. Daca da peste femei care nu vor, asta e, se reorienteaza. Dar nu sa le minta doar in ideea ca "stie ca aia are ceva fixatii si nu vrea placere si atat". Este dreptul fiecaruia sa vrea fix ce vrea. Daca eu nu vreau doar sex, ca ce chestie sa ma minti tu si sa ma "cuceresti" doar ca sa ma ***? Cu siguranta in locul meu sunt 200 altele care accepta fara probleme o relatie bazata strict pe placere. Aici intervine problema.
"Uneori barbatii mint ca si chestie adaptativa ca unele femei fug de sex ca de spanzuratoare, de parca nu poti avea placere si fara maritat si alte tampenii." - da, si dupa vin toti frustratii pamantului ca vai, e curva ca s-a *** cu mai mult de 2 in toata viata ei si ca din curva nu faci gospodina.
Tot din cauza VOASTRA sunt femeile speriate de bombe si neasumate in ceea ce tine de placere. Crezi ca noua nu ne place sexul? Crezi ca noi nu avem atractii fizice puternice fara sa vrem musai relatii? Avem. Dar multe si le reprima si prefera sa se chinuie si ele si sa va chinuie si pe voi ca sa nu para panarame in ochii..cui? Tot ai vostri.
Deci cum o dai, e vina comuna.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru sofisis):

Frumoasă ipocrizie. Când cineva spune ceva generalizat despre femei, toate sar cu "nu suNtEm la fEL". 5 minute mai târziu, "bărbații sunt x", "bărbații fac y" laughing

Revenind la subiect, dacă tu nu vrei sex, și 10 minute mai târziu faci sex exact pentru că vrei, de ce dai vina pe x că "te-a mințit"? Nu ți se pare că ești puțin (doar puțin) ipocrită?

Chestia e că de alea 200 care așteaptă riști să iei la fel de multe boli și că cei mai mulți nu vor să facă sex cu oricine.

| Dragosdoar a răspuns (pentru sofisis):

Eu sunt de parere ca si femeile ar trebui sa invete cate un pic despre maestri din grupurile PUA,insa ei nu ar fi chiar ceva nou. In general in Romania,mai ales la tara se invata urmatoarele chestii pentru a cuceri femeile,pentru ca la urma urmei asta este problem,''cucereleala''. Fi indraznet,fii vorbaret,du fata cu zaharelul si o sa-i fie ochii numai tine ca doar barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos ca drk,nu trece direct la subiect etc. Deci prin tot ansamblul asta de instructiuni uite asa barbatul devine fals si in loc sa fie calm,docil si natural invata sa fie fatis ca sa fie pe placul fetelor ca doar asta vor ele, referitor la ce am spus mai sus, adica sa fie ''cucerite'', iar majoritatea o fac special pentru asa ceva, sa o aduca in pat doar

| sofisis a răspuns (pentru Dragosdoar):

Da, nu stiu. Fiecare e cu gandirea lui. Mie mi-au placut intotdeauna si imi plac oamenii asumati. Frate..vino ma nene si zi verde n fata ce draq vrei. Daca sunt dispusa, bine. Daca nu, no hard feelings si moving on.
Sunt femei carora le place sa fie mintite si nu le inteleg nici pe ele. Eu miros "cucereala" asta alandala de la kilometri. Si nu o inghit. Dar sunt multe toante care pun botul si sunt multe idioate care asta isi doresc.
Eu aveam un vecin in tinerete care avea ca scop principal deflorarea a cat mai multe fete. Si avea o vrajeala in el...de si daca ii spuneai verde in fata fetei "ma fata, te ftue si te lasa, asta e tot ce vrea de la tine" era in stare sa iti dea si vreo palma ca ii jignesti "iubitul". Bine, il ajutau maxim si fata si faptul ca parintii aveau bani. Dar....asta ii placea lui. Le aburea si le mintea pana cedau, apoi dupa inca 2-3 saptamani de rulaj, le schimba. Sunt multi care fac asta.

| Mosotti explică (pentru sofisis):

Nu zice "ai vostri" ca eu nu sunt absolut deloc asa. Insa ai mare dreptate, asa fac majoritatea barbatilor si am condamnat asta peste tot unde am avut ocazia mai ales la Andrei Vulpescu pe FB, deci nu ca fac misto acum. In mod normal eu apreciez o femeie care face sex repede si simplu, caci si eu as vrea la fel daca as vrea, ca asa cum simt eu, asa simte si ea, e ceva normal. Asta este nesimtire sa vrei sex si tot tu sa condamni pe femeia aia ca a vrut repede, e idiotenie.

In plus iar corect, sa spuna omul de la inceput ce are de spus, eu doar am zis de ce mint ei gandind sa explic ce fac ei, nu ca-s de acord. Ptr ca de la ei porneste, stiu asta. Ei le desconsidera, ele se feresc de asta.
Chiar am avut o atitudine f dura la adresa barbatilor la Vulpescu, ca eu nu tin cu nici o parte, spun corect la ambii si bine si rau.
Ca si cu inselatul, am zis, daca am o partenera, stau cu aia, nu are sens sa ma duc la alta.

Dar problema mare sti care e? Ce le int pe ele cum le considera barbatii? Eu de ex sunt natural in orice, cine nu ma suporta sa se duca unde vrea, stau cu cine ma suporta si cu asta basta, nu imi reprim nimic, de aia am zis ca mi-ar fi placut sa fiu bi sau homo, si in real am zis-o, deci am si facut asta. De ce sa imi reprim eu ceva placut pentru altii? Nu vad sensul. Uite eu nu le condamn, nici pe prostituate nu le comndamn, chiar as putea avea o iubita asa, ca aia e meseria ei, nu are treaba cu sexul si sentimentele pentru mine, daca s-ar duce cu altul era altceva, nu ma deranjeaza nici alea care fac videochat. Cu din astia sa stea, si sa-i lase dracu pe ailalti.
Ptr niste oameni de nimic, isi reprima ce simt, nasol.

| Mosotti explică (pentru FaraNume1245):

Cine se protejeaza nu are cum lua boli, asta una. A doua, sofisis a zis ca daca nu vrea sex simplu si atat, nu ca acu nu vrea si dupa 10 minute nu vrea. Si deci sa zica si barbatu de la inceput ca vrea sex simplu, daca femeie accepta, este ok. Insa o mare probleme o au femeile ca le cred toate minciunile desi stiu atatea cazuri, eu de asta ma mir.

| Mosotti explică (pentru Dragosdoar):

Nu trebuie sa cuceresti nimic, daca ambii se placa enorm de mult in mod egal, se simte rapid ca fiecare abia asteapta ca celalalt sa faca pasul, aia cu cucereala deja e pus cand nu te place sau nu te place ca lumea, si atunci nu mai are sens, ce, o fata care-ti place, trebuie sa faca eforturi sa o accepti? Asa e si invers, dar si barbatu trebuie sa aiba aceiasi nota fizica.

| sofisis a răspuns (pentru Mosotti):

Asta esti tu. Si eu si inca o mana de oameni. Restul in schimb... judeca si condamna cu o usurinta iesita din comun. Si nu numai barbatii. Si femeile fac asta. Noi intre noi ne catalogam a fi panarame si femei usoare.
Numai aici de cate ori am auzit replica asta cu "din cu*va nu faci gospofina" ...adica daca iti place sexul si cat esti tanar si fara obligatii faci sex cu cine iti place, asta inseamna ca nu esti capabil sa ai o relatie si sa fii fidel, pentru ca nu-i asa, daca iti place sexul inseamna ca daca iti face unul/a cu degetu sa vii, tu te duci indiferent ce si cum.
Mnah, eu nu pricep gandirea asta si nu vad de ce femeile trebuie sa isi ascunda sau reprime dorintele si libertatea dar asta e...asa stau lucrurile si nu prea avem ce sa facem.
Continuam asa...voi ne mintiti, noi ne facem ca va credem, ne suparam, declaram razboi sexului opus si o luam de la capat.

| Mosotti explică (pentru sofisis):

Pai asa ca mine si ca tine trebuie sa fie toti. Am zis de ce femeile se fac panarame, dar nu e ok asta. Si daca place cuiva sexul e f okey, nu inseamna ca daca place sexul nu poate sa-si faca treaba in casa. Dar eu nu pricep de ce femeia tine cont de prostia barbatilor? De ce isi reprima? Sa stea cu cine nu o condamna, nu sa se ascunda de cei ce nu o accepta. Trebuie cineva sa inceapa schimbarea. Asa ar trebui sa zic si eu ca din afemeiat nu faci barbat de casa, ca e tot aia.

Femeile ar trebui sa nu le mai int de ce zic barbatii, ei atunci vazand ca nu mai conteaza, nu ar mai zice, si s-ar rupe cercul, dar si ele raspund la asta ca si cum le int prea mult parerea lor. Adica gen "nene iti convine bine, nu, du-te tare tata..hai pa, eu asa sunt si gata".

| Emma30555 a răspuns:

Depinde de vârstă și de educație. Fetele foarte tinere sunt mai romantice, vor sa fie cucerite, vor sa se simtă apreciate, visează ca băiatul le iubește și le răsfață, problema e ca unii băieții ca să ajungă la plăcerea de care vorbești tu, se prefac ca sunt îndrăgostiți de ele, le mint și le amăgesc apoi e normal ca ele sa considere ca ei și au bătut joc, relația fiind bazata pe amăgiri și ei poate nici nu le mai cauta. Odată ce fetele și băieții se maturizează, nu mai mint nu se mai amăgesc, nici ele nu mai așteaptă vreun făt frumos pe cal alb, nici ei nu mai sunt la fel de disperați după sex și lucrurile se echilibrează

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Mda, pai sa se rasfete reciproc, sa se iubeasca reciproc, asa e normal. Nu doar ele sa fie iubite. Ei mint pentru ca ele nu vor sex, asta e problema. Ptr un amarat de sex, vor nu stiu ce relatie. Adica ca sa mananc doua prajituri, trebuie sa-mi fac cofetarie, cam asa gandesc ele, nu mereu e asa.

| Dalmore a răspuns:

Pentru că majoritatea au fost învățate să ofere sex, ca să primească înapoi iubire și nu cred că ar fi atât de grav că au făcut sex, dacă tipii la rândul lor nu le-ar amăgii și nu le-ar atrage să facă asta cu promisiunea unor relații serioase etc.

| Mosotti explică (pentru Dalmore):

Pai da, dar am zis de ce ei mint, ca nici ele nu stiu sa se distreze si atat, iar in timp poate iesi si ceva serios, nu sa pui conditia de dinainte, aici e aici, ei s-au adaptat la asta, ele cam cer minciuna de fapt. Iubire de la un barbat primesti tocmai daca-l lasi sa faca sex, apoi vezi daca iese ceva sau nu, daca nu, aia e, ramai cu momentele placute, nu ai ce pierde asa cum am zis, dar ele nu fac asa, deci oamenii ca sa mai faca si sex, au trebui sa se adapteze, asta este, nu e ok dar mai intai la ele nu e. Ca de multe ori de la sex apare iubirea (desi nu are nici o legatura, dar in fine, ca poti iubi si fara sex, afectiunea, atasamentul, compatibilitatea, respectul nu au treaba cu sexul).

| Dalmore a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt destule femei care nu caută altceva decât sex. Vrei sex, te duci după ele, nu manipulezi emoțional orice naivă îți iese în cale. Asta dacă ești o persoană decentă și gândești cu capul care trebuie.

,, daca-l lasi sa faca sex, apoi vezi daca iese ceva sau nu'' laughing da, apoi vine unu ca Plato și o face curvă, că a lăsat juma de cartier să o ftă până și-a găsit alesu. Tu chiar crezi că e atât de ușor să fii femeie? Sau că e atât de ușor să devii interesant dpdv sexual pentru o femeie? Come on.

Pierde, normal. În primul rând, timp. Uite că mie mi se pare plictisitor să fac sex cu un tip pe care abia-l cunosc și cu care nu știu dacă am un viitor. Mai bine stau acasă și mă masturbez, e cam același lucru. De fapt, e mult mai bună a doua variantă. Și nu e vorba de emoții și rahaturi femeiești, dar nu toată lumea are energie de frecat aiurea și se extaziază la orice act robotic, pentru că nu poți să zici că sexul e mișto cu oricine la început laughing. Adică poate pentru voi o fi.

Oricum, mi se pare de tot rahatul să minți că vrei relație serioasă pentru sex. E o chestie de psihopați. Există Tinder, există cluburi, există oameni pentru fiecare gust, nu trebuie să ne pișăm unii pe idealurile altora.

| Mosotti explică (pentru Dalmore):

Si mie mi se pare de cacao sa minta, eu am zis doar de ce o fac ei, nu ca-s de acord! Si mama ce chestie buna ai zis, mai bine te masturbezi, sincer? Si eu fac la fel, decat sa ma incurc cu una doar pentru sex, si am zis-o unde a fost contextul, consider ca nu merita deranjul si complicatia, aici gandim la fel. Si eu vreau ceva serios, sunt putin mai aparte, alfel nu prea ma incurc. Raportul beneficii-dezavantaje, a ma incurca cu una doar pentru sex da ca dezavantajul e mai mare decat daca o fac singur si rezolv problema, nici nu prea am inteles de ce astia isi pierd timpul doar pentru 13 secunde de orgasm, ca apogeul cam atat dureaza.

A venit una la mine si mi-a facut de toate, dar nu am placut-o eu, si nu m-am incurcat, vroia ceva serios insa eu nu, daca m-ar fi atras da. Si iar niciodata nu am inteles cu toate psihologia mea de 10 ani incoace, de ce la femeie conteaza cum arata barbatul adica cum zici tu, nu e usor sa te faci interesant, dar la barbat nu conteaza cum arata femeia! Eu nu f gaura, pe mine ma atrage corpul, figura, nu asa oricum.

Cu Plato are probleme, si daca o femeie face sex sa zicem la rand cu 10, ce are? Inseamna ca are potential, nu e deloc curva, ca daca era nasol, ei cu cine mai faceau? Eu respect si prostituatele si mi se pare ca am mai zis pe undeva, e o meserie si atat, la mine daca omul respecta, stie sa se poarte, are ceva prin cap si nu face rau altora, e om pentru mine, orice altceva face.

Bravo soro, ai o gandire super.

| BlackRose03 a răspuns:

Unele femei considera sexul drept un act de iubire și nu ar face asta "doar pentru plăcere".
In cazul asta masturbarea este o opțiune mai buna pentru ele decât să-si încalce principiile.
De asemenea sunt tipi care arată că vor ceva serios doar ca sa se culce cu femeia respectiva și în cele mai multe cazuri aceasta ajunge să-l placa pe tip și să fie rănită cand își dă seama de intențiile lui adevărate.
In cazul asta e clar vina bărbatului că nu a dat de înțeles de la bun început ce dorea.
Când stai cu cineva de distracție trebuie sa te asiguri că și el/ea tot distracție urmărește. Unii oameni se atașează repede și pot fi ușor răniți.
Personal nu sufăr acei tipi care nu pun preț pe sentimente și stau cu cineva doar pentru o noapte, cineva care ar putea avea intenții serioase și ei să știe chestia asta dar sa nu le pese.
Ok... ziceai de clipele alea de plăcere de care ar trebui sa se bucure?
Pai cum sa se bucure daca acea femeie și-a pus sufletul în încercarea de a întemeia ceva cu acel bărbat și el doar s-a "jucat" cu ea până a obținut ce a vrut(respectiv sex pentru o noapte)?
Da, unele femei chiar asta caută(sa se fufu prin atitudine și îmbrăcăminte) și mi se pare penibil sa se plânga după daca sunt văzute drept un obiect.
Dar bărbații care dau speranțe unei femei care chiar da impresia că vrea mai mult decât o noapte de amor ca după ce își îndeplinesc scopul sa treacă la următoarea "țintă" mi se par mult mai prejos.
Nu totul se rezuma la placerea aia preț de câteva minute pentru unii.
Acea plăcere nu egalează săptămâni/luni din timpul persoanei respective și nici tristetea de după când realizezi că pentru el a fost un joc și nimic mai mult.
Ca bărbat e ok sa te distrezi, nu am nimic cu asta, nu toți vor ceva serios și se înțelege, dar macar asigură-te că și aia cu care vrei să ți-o arzi tot asta urmărește.

| Mosotti explică (pentru BlackRose03):

Da, corect, i-am zis si lui Plato, eu personal sunt cum zici tu, vreau ceva serios si chiar nu pot face sex asa tam nesam (si asta am zis-o si pe alte forumuri, de fapt gandesc cam ca femeile, insa nu e bine sa fiu subiectiv), si as fi sincer si as zice de la inceput ce vreau, dar eu zic cum sunt altii si na, asta este. Ca de preferat ar fi sa se bucure si ea de placerea aia si aia e, si sa invete ele sa nu mai creada orice! Pana la urma aici trebuia sa bat, sa isi asume de la inceput ca el poate minti, si daca iese, e ok, daca nu, aia e ramane cu ce e de ramas. Ca asa daca-si face vise, au soc apoi.
Dar nu stiu de ce femeile nu invata...jocul unor barbati, pana la urma asta ma mira mai tare.

Adev e ca si eu fac la fel daca sunt subiectiv! Prefer masturbarea decat sa ma incurc cu una doar pentru sex (pentru maxim 15 secunde de maxim placere), culmea. Si o vecina de a mea cu 11 ani mai mica la fel face, ca nu se incurca cu unu doar pentru sex, insa problema e ca nu ne placem reciproc, altel poate iesea ceva, ca e usa in usa cu mine. Deci nu prea am eu caracteristici de barbat din ala prea sexangiu, am condamnat pe tot netu pe cei ce inseala.

| Sonia822 a răspuns:

Daca ai sti ca s-ar intampla asa ceva la tine in familie, ai mai tu oare asa liber in gandire, cu valori d-astea occidentale? happy

| Mosotti explică (pentru Sonia822):

Normal, s-a si intamplat in familie si nu doar odata, oamenii sunt oameni, nu conteaza ca familie, rude, prieteni, amici. E normal sa avem valori occidentale ca doar noi suntem jos si ei sunt f sus, deci nu-s asa tampiti in foarte multe domenii, vrem sa fim ca ei dar fara unele valori ale lor, nu merge. Ca o gandire care duce tara sus automat duce si la acele valori, tocmai ca realizeaza ca nu e o problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Prietene, aberezi. Astea sunt cuvintele limbii române, vrei sa ma apuc sa le schimb?
Academia Română a dat definitia, nu au inventat ei conceptul.

Si Coreea de Sud si Japonia o duc foarte bine, iar ei nu sunt de acord cu occidentalii tai dezaxati gen US, Anglia sau Franta, care au niste societăți jalnice.
In Coreea de Sud, varsta minimă legală pentru sex e 21 de ani, fără exceptii, fara circumstanțe atenuante. Ai facut sex inainte de 21, infunzi pușcăria. Coreea de Sud o duce rau? Dar Japonia? Ma indoiesc.

Uite tocmai gandirea asta occidentală m-a facut sa renunt la USR in favoarea PNL. Avem nevoie si de conservarea bunelor moravuri, urmarea moralității si credinței țării.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Si daca a dat academia definitia, noi trebuie sa o luam ca atare?! Pai prin ce manipuleaza lumea? Tocmai prin astea sa zica omu "uite domne, scrie acolo! Cum sa contrazicem", ca doar nu scrie in ziar, ca atunci lumea ar contesta. Si moralitatea cine a stabilit-o? Nu tot niste unii smecheri? Si occidentalii de ce au gandirea mea?! Si noi nu?
Ca daca stau sa intreb acum pe smecherii care au scos definitia aia sa imi argumenteze de ce e depravare chestia aia, sa vedem ce vor raspunde! O sa zica ca e nu stiu ce, ca e rau, ca e inacceptabil, si eu o sa zic "Dar de ce?", si nu au argumente. Si asa iese la iveala ca este manevra.
Nu e ca aia "daca dai in cap e rautate, crima, agresivitate si nu e permis", ca aia se arata simplu, ca sufera omul, da durere, moarte, e clar ca face foarte rau, aia e pe bune, nu e manevra, deci hai sa le diferentiem foarte atenti, ca asa ne dam seama care e manevra si care nu, nu conteaza ca le scoate academia sau cine le scoate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Da, Academia stabileste regulile limbii romane. Fa-ti tu propria limba si vorbeste-o, eu o vorbesc pe cea nationala.

Ba da, iti pot explica de ce e imoral, insa e o explicatie lunga. Daca tii neaparat, o sa fac un efort.

Nu, oamenii aia nu o duc deloc bine. O societate nu e determinata doar de cati bani au oamenii. Citeste "Mizerabilii" de Victor Hugo, sa vezi cum e adevarata fata a societatii franceze. Chiar daca au trecut multi ani, tot asa e ca in carte, dar sub alte forme.
O societate fara moralitate, e in criza, oricati bani ar avea. In Franta, la admiterea la liceu te intreaba ce masina au parintii. In Anglia, daca nu esti din "inalta societate", nu ai acces la scolile lor de elita. Lucrurile astea mizerabile arata adevarata fata a acestor natii.

| Sonia822 a răspuns (pentru Mosotti):

Asta cu valorile e mai complicata. Cine le adopta e promovat intens, nu e neaparat si bun//de calitate/ destept. De ex, daca esti un nimeni si faci o postare pozitiva despre educatia sexuala la clasa I sau promovezi homosexualitatea, incepi sa devii vedeta si castigi si bani. Asa au devenit tolerati oamenii bolnavi psihic, cu probleme mari. Ca ``e ceva normal``. Evident, poate fi expandata si la scara mare, cum zici tu

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Aia cu scolile da, e mizerabila treaba, in mod normal cine are cap, sa aiba dreptul gratuit sa invete, cam asa e in Germania. Nu ma refeream la bani numai, ca asa e, nu doar banii sunt totul, ma refeream si la nivelul de civilizatie, ordine, curatenie, mentalitate, nu ca noi romanii hoti si altele, nu cum intoarce sefu capu, sa nu mai muncim.

Pe ce baza s-a stabilit intr-o anume moralitate ca nu e ok sa se faca sex cum am spus?! Care-s argumentele concrete? Se strica sufletul, ce inseamna concret asta?
Pai academia stabileste cum vor aia, aici e aici, ei fac regulile, puteau zice ca depravare inseamna sa furi, sa violezi de exemplu, si lumea prelua asta, desi asta era concret corect si demonstrabil ca e rau. Deci e relativ.
Dupa mine moralitate e sa respectam, sa stim sa ne purtam, sa fim corecti, sa nu furam, omoram, violam, talharim, sa nu facem rau altora nici fizic nici psihic, sa invatam gratuit, sa iesim oameni in viata. Dar nu ca facand sex mai liber e ceva rau.

| Mosotti explică (pentru Sonia822):

Da, dar conteaza sa fie bine, atat, daca e ceva placut, bun, nu deranjeaza pe nimeni, nu face rau la nimeni, e permis orice. In exemplu tau, e normal sa facem educatie sexuala la copii de mici ca in occident, ca oricum pe la 13 ani incep treaba si sa stie sa se protejeze, e normal sa acceptam si tot ce tine de LGBT. Nu sa promovam in sens de sa devina si altii asa, ca oricum aia fac ce simt in mod natural.

Aia cu probleme mari care fac rau, nu trebuie tolerati, asta clar. Normal e tot ce face bine, sau ce face bine unora dar nu face rau altuia sau altora, cam asa in mare.
Iar cine construieste anumite valori, trebuie sa ne gandim daca au vreo logica concreta, nu sa preluam asa fara sa gandim, ca daca nu au logica, e clar manipulare cu anume interes.
De ex la sexul liber singurul lucru concret faptic negativ este ca pot aparea boli si graviditate, dar pentru aia este protectia din educatia sexuala, insa moral cum zice Plato nu exista nu justificare sa fie rau, adica o placere face rau, strica sufletul, adica
mai concret ce se intampla rau adica cu fapte?! Si deci iese la iveala absurditatea.
Nu e ca aia ca e rau sa furi, unde cu fapte iei banul omului, munca lui, il lasi fara mancare, haine si altele deci sufera clar, deci aici e corect.

| Dragosdoar a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfff,zau asa, nu mai baga politica in discutii, o dai in tandemuri PSD pe bune.

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

Coreea de Sud inca are armata obligatorie laughing

| FmmRock a răspuns (pentru Mosotti):

E firesc sa sustii ca este o absurditate din moment ce nu esti in sufletul unei femei si esti doar in corp de barbat! cum sa fie placut daca suferi si te chinui? da, nu ai cum sa recunosti ca e posibil ca femeia sa aiba suflet pentru ca atunci nu mai ai de castigat. trist

| Mosotti explică (pentru FmmRock):

Nu, zic ca trebuie de la inceput sa se discute fiecare ce vrea, si daca sunt de acord, aia e, merge si sex simplu, unde e problema?
Asa se face, nu am zis ca trebuie mintita, in nici un caz.
Dar daca e de acord asa, sa nu vina dupa un timp "aaa vreau mai mult", si apoi sa zica ca ai folosit-o ca si cum nu era de acord si ca si cum nu si ea s-a simtit bine ca si tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da, a folosit-o.
Oricum astea de obicei si-o fac cu mâna lor, saliveaza dupa badbou apoi se plâng ca nu le-a iubit, ci folosit, de parca nu e complet evidenta intentia badboului.
Un bărbat de bun simt n-ar face-o niciodata, dar pentru ei exista femei de bun simt, iar pentru badbou există respective, alea care vor spune ca au fost folosite. No ***, Sherlock.
Ca si cum angajez un pedofil drept babysitter si ma mir apoi ca mi-a agresat copilul.

Apoi, e clar ca tu nu înțelegi ce înseamnă moralitatea. Sexul in lipsa iubirii inseamna depravare, destrabalare. Doar o curvă infectă si un ratat mizerabil pot fi in stare de asa ceva.
Mare păcat ca se uită tot mai frecvent de asta, iar tinerii duc o evidenta lipsa de educatie in spiritul moralității.

| Eteda a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt perfect de acord cu tine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eteda):

Multumesc, apreciez.
Eu sunt aproape de acord cu tine, cu mentiunea ca nu inteleg de ce ai specificat "ca fata". Dpmdv si ca barbat denota o lipsa de integritate si demnitate sa te culci cu femei random pentru care nu ai niciun fel de sentimente. Asta e un eufemism pentru nenorocit fara viitor.

| Eteda a răspuns (pentru anonim_4396):

Nope, n ai inteles. Eu daca sunt fata nu pot simti sau sa stiu ce simte un barbat care se culca cu femei random, la asta m-am referit. Si nu, nu cred ca toti barbatii fac asta, cum nu cred ca toate femeile fac asta. Sunt oameni si oameni. Sau cum spunea un vers din muzica interpretata de B.U.G "Lume multa si oameni putini"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eteda):

Pai nu trebuie sa stii ce simte ca sa poti spune ca nu e ok. Nu trebuie sa comiti o crima si tu, pentru a sti ca e rau ce fac criminalii.

Eu am facut doar o remarca prin care cer sa nu fie dezincriminati barbatii, ca nu e chiar niciun motiv.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Eteda):

Doar o remarca pentru ca ai pomenit de o melodie de la bug mafia. Nu sunt cel mai bun exemplu de dat aici in legatura cu subiectul deschis, daca te uiti cu atentie peste alte versuri din repertoriul lor muzical.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Depravare e sa faci rau, nu sa faci sex, nu are treaba neaparat iubirea cu sexul, sigur ca e de preferat sa fie si iubire si sex, dar merge si una fara alta, asa cum merge si iubirea fara sex, ca eu as putea avea o relatie din asta, deci nu tin doar cu sexul. Chiar sunt fete cu care as face doar relatie afectiva, unele cu care as face doar sex, cu altele ambele, deci..nu e problema.
Damele de consumatie nu sunt infecte, sunt oameni si ele si daca vor sa faca, bravo lor, ce, eu nu faceam daca puteam? Doar nu eram prost sa nu iau mii de euro si sa-mi pun banelu acolo la banca, bine, in conditiile mele nu asa orice si oricum. Sau videochat, faceaaam al dracu, nu alta, asta ca job strict.

DAR repet si stii, eu nu-s subiectiv aici, pe plan sufletesc eu nu ma incurc cu una doar pentru sex in general, eu as vrea mai mult, de exemplu la dame de consumatie nu pot face pentru ca ma inhib, nu pot face sex cu o straina asa aiurea, e penibil, eu trebuie intai sa cunosc omu ala inainte, sa fim prieteni, sa ma simt in largul meu, si apoi abia sexul.
Dar am fost obiectiv, de fapt ma stii de acum. Chiar se mira prietenu meu ca nu umblu dupa ele si eu am zis "pentru 13 secunde de placere nu stau eu sa ma incurc doar pentru atat", asa ca nu sunt deloc ca aia.

| Mosotti explică (pentru Eteda):

Pai ce simte un barbat care se culca random, placere, ce poate simti? Placere sexuala asa cum si femeile simt cand se masturbeaza sau fac sex cu unul pur si simplu. E simplu. Normal ca nu toti barbatii fac asta, si nu toate femeile! Cei mai multi nu, vor mai in colo ceva serios, ca sincer si eu vreau la fel si voiam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

A SE DEPRAVÁ mă ~éz intranz. A duce o viață de plăceri ușoare; a trăi în desfrâu; a se d******a; a se destrăbăla; a se strica. /

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai definitia aia a fost scoasa de niste smecheri care aveau un interes, prin religie si anumite din astea manipulau lumea, si lumea a preluat, uite tu, ai preluat fara sa pui la analizat daca definitia aia e corecta sau nu, daca suna invers, asa ziceai ca e normal. Ceva ce nu face rau nu are cum fi nasol, e logic, nu conteaza cine scoate definitii special pentru un anume interes social. Asa au facut mereu mai marii lumii, au manipulat oamenii prin reguli, religie, definitii, pe care lumea le-a luat de corecte fara sa le analizeze si logic ei cu mintea lor.

TPU are putina intarziere, apare tot mesajul dar nu imediat, trebuie sa ai putina rabdare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Dar face mult rau, cum nu face? Poate nu mereu rău fizic, dar la suflet ne mai gandim si noi?

Cat despre definitie, eu folosesc cuvintele asa cum ni le dă Academia Română, nu pot sa-mi creez propriul dictionar.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Si de ce iei cuvantul ala asa cum ti se da?! De ce neaparat sa fie cum zice acolo?! Preiei si atat? Ca eu ma intreb, dar nu doar in ramura asta "ma, dar are vreo logica chestia asta? Ia sa analizez eu ce zic astia aici". Si multe sunt chestii subiective spuse cu anumit interes.

E normal ca aveau nevoie de familii stabile sa le faca copii, ca una sa le munceasca lor pe doi lei, a doua sa nu mai protesteze oamenii, ca daca au copii sunt mai vulnerabili, trei eventual sa ii ajute sa cucereasca alta tari avand multi soldati, a patra, poate la o adica ne pune sa ne batem intre noi ca na, razboiu e cea mai buna afacere, deci sa fim cat mai multi. Daca ziceau ca e ok si sexu simplu, si schimbare de parteneri, era in pericol familia datatoare de copii. A fost scop politic. Si omu zice "Ia uite ce zic aia mari inteligenti, inseamna ca asa e", aia se bazeaza ca lumea ii vede zei si etalon, si iar mai stiu ei ca orice zic ei e preluat de marea majoritate.

Aaa, inca ceva, patriarhul nostru mai acum 1, 5 ani la TV a zis "suntem pentru familia clasica dar... dumnezeu ne-a dat dreptul de a alege totusi", deci cum smecherii de mai sus i-au dat ordin sa schimbe placa, a schimbat-o! Ca UE s-au pus in forta pe LGBT in ultimul timp sa fie acceptati, pai inainte cum sa zica ala asa ceva? Ar fi fost strict contra. Pai si ala e pus de capu lui acolo? Tot niste unii l-au pus, asta asa doar un exemplu.
Si...incet incet o sa schimbe acele definitii, iar un Plato de peste 30 ani o sa zica ca alea sunt corecte. Asta este.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dpmdv si ca barbat denota o lipsa de integritate si demnitate sa te culci cu femei laughing laughing pentru care nu ai niciun fel de sentimente. Asta e un eufemism pentru nenorocit fara viitor laughing laughing

| Mosotti explică (pentru RAY):

Placerea nu are neaparat legatura cu sentimentele, cand te masturbezi ai sentimente? O freci pur si simplu undeva, fie in mana ta fie intr-o jucarie sexuala, fetele la fel, asa ca si cu una e tot aia, ti-o freci fie in mana ei, picioarele ei, vaginul ei, rezultatul e tot ala, iar fetele tot asa, sunt frecate unde sunt frecate si au si ele placere, deci aia este. Asa cum exista si sentimente fara sex.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai inteles ce am scris man, bataia de joc omule

| Mosotti explică (pentru RAY):

Aaa, pai aia da am zis si eu ca nu e ok sa minta si sa duca in eroare, ca aia e bataia de joc, eu am zis de ce mint ei, nu ca e ok asa.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Bine si astea sunt tampite rau la capatana, daca spui unei fete ca vrei sex, spune ca esti porc asa ca o minti ca vrei nunta, nu vezi ca toate fetiscanele de pe aici vor nunta de la 15 ani, romancele asa sfante se dau dar sunt cu vibratorul in vagin pe videochat, ce sa fci, i spui la una hai sa ne f ca iti dau 50 de euro te refuza apoi i vezi anuntul pe publi24

| Mosotti explică (pentru RAY):

Spune ca esti porc pentru ca nu te place, daca te place iti face orice, sa tii minte asta. Si simti de dinainte ca te vrea si ca abia asteapta sa faci pasul sa te cuplezi cu ea. Asta este adevarul oricat ne-am minti noi, adica oricat ne-am amagi de fapt. Ca si mie daca-mi zice una care nu ma atrage deloc, o evit diplomat, dar tot o evit, insa unele sunt mai needucata si insulta, asta este corect, corect e sa te refuze si atat, insa ideea in sine e aia, ca nu te place sau nu place pe acela, nu e vb de tine personal.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Ai dreptate mann, asa si pe net le dai poza cu tine dar vor sa continuați vorbareala doar pe net cand se plange la tine, aspectul fizic este decisiv, nu te place =zona prieteniei

| FmmRock a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. cine face trage

| FmmRock a răspuns (pentru Mosotti):

Asa manipulezi tu si cei ca tine sa se renunte la tot ce a fost bun candva si sa vedem lucrurile dintr-o perspectiva bolnava pana ajungem sa ne imbolnavim si luam pastile de la psihiatrie. de-aia le merge unora afacerea, ma. ii sustii tu si cei ca tine! traiasca mafia

| FmmRock a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, sarumana

| Mosotti explică (pentru FmmRock):

Eu nu manipulez nimic, si pe Facebook e o arie unde e despre relatii si mereu am sustinut femeile in ceea ce priveste magaria multor barbati (nu ca zic acum eu), sunt adeptul sinceritatii de la inceput.
Nu prea gandesc cu penisul din fericire, nu se prea merita sa ma incurc cu cineva doar pentru atata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă el îsi bate joc de ea și o seduce, ducând-o cu zăhărelu' că vrea relație serioasă, dar el doar face sex cu ea de câteva ori apoi îi dă cu sutu' în fund, atunci da, e condamnabil. Poate ea vrea ceva serios, chiar căsatorie, iar ăla doar o distracție de câteva zile, săptămâni, luni.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Mda, adica ca o minte vrei sa zici. Da, dar totusi ramane cu clipele frumoase petrecute impreuna.
Dar barbatii mint ca si ele au o mica problema, nu stiu sa se bucure de distractie vor neaparat relatie serioasa, e de fapt un mecanism adaptativ ca sa faca si ei sex.
Cunosc femei care zic "hai sa ne distram, sigur, de ce nu?", se distreaza fac ssex si e f okey. Dar majoritatea nu, si atunci e o problema, de la ele porneste treaba.
Nu trebuie sa ma insor neaparat ca sa fac sex, ce dracu. Poti doar sa te distrezi fara obligatii, si e f bine, nu vad de ce ele fug de asta ca de spanzuratoare! Parca le-ar spanzura, nu le-ar oferi si lor placere.

| Jus7t a răspuns:

Când el a ajuns să facă cu ea sex manipulând-o și spunând că o iubește și că vrea ceva serios cu ea atunci putem spune că a folosit-o.
Când au fost sinceri unul cu altul și au avut o relație de o anumită durată iar apoi s-au despărțit din cauză că pur și simplu nu a mai mers, nu s-au folosit unul de altul.

Nu strică placerea dacă amândoi vor doar asta.
Vecina ta și altele ca ea preferă să se masturbeze pentru că societatea le pune eticheta de "curve" dacă se distrează cu unul sau cu altul, iar dacă vorba circulă oamenii încep să le vadă așa.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Pai da, daca amandoi consimt sex simplu e okey.
Vecina mea se masturbeaza pentru ca de fapt NU gaseste unu sa o atraga foarte tare, cand a atras-o a facut, o doare in pix de ce zic altii, o duce mintea sa nu ii pese de ceilalti, a stat si cu un arab 7-8 luni, a plecat, a mai avut pe unu si zicea ea "arata asa bine ca imi era rusine mie sa ma dezbrac in fata lui", dar ala a inceput cu comportament nasol si l-a lasat, stiu eu ca am auzit la usa, devenise posesiv, al dracu, nu mintea ea cum banuiam.

Ca si mine, vrea sa ii placa acela, nu face compromisuri ca altele si nu se grabeste neaparat sa-si f norocul cu copii, maritat si alte alea cu orice fraier, decat daca e unu care chiar merita si fizic si restul. are 31 de ani arata binisor, daca ne placeam reciproc ce bine era.
Chiar o incurajam, daca ai unu misto fa ma, nu rata, cu lumanarele, un vinisor, o aia, o ailalta. Sigur ca spera si ea la ceva serios dar pana acu nu a mers. Si sunt convins ca tot cu scopul asta a si facut, dar aia e.
Ma mai luase pe mine 1-2 pe net "esti poponar ma daca vroiai sa fi homo ca de fapt esti", si eu am zis "si daca as fi care e treaba?", asa se face, nu "aaaoleu sa nu se afle ca ma fac astia curlangiu". Ca eu am zis deschis public cand era subiectu ca mi-ar fi placut sa fiu bi sau pe invers, si pe Facebook, si aici si pe alt forum.
Deci cine ma accepta asa cu gandirea asta bine, cine nu sa se arunce in aer. Asa trebuie sa faca toti.

Chiar si prietenu meu fiind la mine zice "am impresia ca iti place sa o iei pe la spate", si eu am zis "si? Ce daca? Daca mi-ar place e f okey, care e problema?". Si l-am spart.

| Jus7t a răspuns (pentru Mosotti):

E nasol cu ăștia geloși și posesivi, adică e normal până într-o anumită măsură dar e aiurea când începe să o sufoce cu asta și să se lase controlat de astea.
Cei care exagerează cu așa ceva nu au ce căuta în relații, ăia trebuie internați și tratați pe la un spital de boli psihice.

Oricum ești se găsește cineva să zică ceva de tine.
Dar în general nu e benefic să îți pui mintea cu un prost, nu cred că poți să îl scoți din ale lui.
O dai din subiect în subiect fără să ajungi la o concluzie, iese prostia din el și începe să aibă ciudă pe tine că ce zici tu atacă credințele lui de o viață, iar să schimbi ce a crezut o persoană o viață întreagă...e greu tare.
Dacă nu are capacitatea degeaba, ca un PC cu ram de 1GB...nu poți băga un program care necesită 10GB, pur și simplu nu merge.
Trebuie sa alegi cu grijă ce spui și cui spui.
Uneori se poate schimba ceva la el, alteori nu, vezi în ce direcție se duce discuția, cu cine se poate și cu cine nu.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Pai da, cand oamenii devin gelosi prea tare nu e ok, trebuie tratati.

Poti sa iti schimbi credintele de o viata daca dupa o viata realizezi ca acele credinte s-au format pe chestii eronate, cand vezi ca au fost eronate iti schimbi chestia, nu conteaza cat de mult ai stat in eroare, te bucuri ca ai vazut adevarul. Unii au iesit din prostie, altii nu, eu le pun argumentele pe masa pana pricep, nici eu nu ma las, la unii nu a mers, asta e.
Pai asa merge si psihoterapia de fapt, pe asta se bazeaza, pe constientizare si lucrat la asta. Auzi des "nu mi-am dat seama ca nu fac bine! Dar acum vreau sa fac cum trebuie". Ptr ca in momentul in care pilonul care sustine credinta ta afli ca e fals, nu ca afli, sa te convingi tu de asta, pica orice baza pe care ai avea acea credinta si pica instant credinta, ca o cladire cand ii tai pilonii, nu e problema, totul e sa afli ca pilonii sunt eronati. Nu cont ca a stat in picioare 50 ani.

Da, dar eu cu zisul de tine am zis ca de ce femeile se ascund? De ce le pasa de ce zice lumea? Ca la asta ma refer. Ce le intereseaza ca unu sau altul le-ar face curve daca se culca cu unul mai simplu fara relatie mai serioasa, asta nu pricep.

| Dragosdoar a răspuns:

Se intampla asta tocmai pentru ca femeile sunt usor de dus cu vrajeala,cu papagalul. De regula ele fac mult tam tam din nimicuri,ba chiar interpreteaza foarte mult anumite situatii si se dau lovite de mama focului fara sa stie despre ce a fost vorba.
Si nu am inteles niciodata chestia asta cu demnitatea lor ''sa se faca sex doar in relatie serioasa,sa fie doar din iubire'' Pai o faci din placere de cateva ori si la revedere,ai terminat targu cu respectivul cu care ti-ai tras-o. A,ca sa umbli din barbat in barbat si sa fii haimana e altceva,probabil la asta se gandesc majoritatea si nu le ducea mintea sufcient sa faca diferenta intre astfel de situatii? Nu stiu csz.
In orice caz, de e sa o faca cu unu de la TV sau nu stiu ce martalog celebru de pe internet ia sa vezi cum se lauda, sa vezi cum stau, de ala nu se vor plange la nimeni pentru ca de, e om celebru, il vede si il place tot satu. Uite-te si tu cum stateau alea la Imor sa le dea bendeac mozoleala cu gura.

| Osneros a răspuns:

Unele vad sexul ca pe o unealta de manipulat barbatii. Gandeste-te ca e singurul lor lucru de valoare, si ala nu functioneaza.

| Mosotti explică (pentru Osneros):

Pai ele vad aiurea, sa constientizeze ca e eroare de gandire, ca uite, incepe sa se puna problema! Vede unu, altul, isi pun si altii problema.

| Celestina003 a răspuns:

Pentru că ele vor o relație serioasă ele pun sentimente, ele dacă se f cu 3 bărbați sunt considerate curve sau stricate, nu le place sa schimbe, in schimb bărbați dacă dacă se f cu 3 sunt șmecheri, dacă vrei femeii din acelea cum ai scris, tu, du- te la adevăratele curve pe banii, ele nu vor relație, nici ceartă, nu vor nimic.
Tu acum încerci să îți faci dreptate cu întrebarea asta, ca vai, ca de ce femeile nu vor si ele sex si după pa!

| Mosotti explică (pentru Celestina003):

Nu am zis ca alea care fac cu 3 au o problema, dupa mine ambele parti au voie sa mearga cu 3, de ce nu?

Ce dreptate sa imi fac? Nu sunt in caz, eu am intrebat la general ca tot aud in jur. Iar daca faceam asa, nu aveam nevoie sa-mi dau dreptate.
Insa nu se face, spui de la inceput ce vrei si ea ce vrea, nu o minti.

Si daca accepta, apoi de ce sa se supere?
Daca accepta sex si apoi pa, aia e, pana la urma la acel sex se simt si ele bine ca si barbatul, deci si daca pa, a ramas cu acele clipe placute, ca doar a acceptat o relatie doar de distractie.
Daca o minti atunci e altceva.

Depinde de caz. Zici cu sexul ca si cum "o bate de 3 ori si apoi pa".
Daca spune ca vrea ceva serios si tu ca barbat nu vrei, nu te bagi.
Dar nu sa accepte si apoi sa se planga.

Pana la urma daca stam sa ne gandim si pentru ei si ele, ii mananca undeva de belele, se stie ca multe relatii sunt nasoale dupa nu mult timp, certuri, incompatibilitati.
Alea care vor si ele distractie o duc mai okey, vezi doar la celalalt ce e bun, nu stai sa-i suporti toanele lui sau ei, etc.

Dar depinde de om, asta am zis asa ca idee doar.

| Andra9pk a răspuns:

laughing unele doar asta au de "oferit". Si dupa se plang ca nu le vor barbatii pentru "sufletul" lor. Pai scuza-ma, tu nu stii cum sa faci sa atragi barbatii mai repede, umblii cu toate la vedere si dupa te miri ca nu esti dorita decat pentru o noapte. Cunosc o tipa de genu'. Vorbeste numai despre sex cu barbatii, isi arata sanii si face gesturi... apoi plange ca nu a vrut-o ala pentru relatie.
Mnah, eu am prins vremurile alea ..merg pe ideea ca o femeie e mult mai respectata daca nu a umblat cu unu si altul, ca e mai de apreciat de catre viitorul sot daca a fost cuminte.dar in ziua de azi nu mai e o problema asta... isi iau unii si curve laughing asa ca ce mai conteaza daca te duci ca fata cu vreunul doar pentru asta..altele sar pe ei direct din cluburi. abia asteapta sa le ia putin pe acasa/hotel vreunul.

| Mosotti explică (pentru Andra9pk):

Pai si cine zice ca daca a umblat cu unu si cu altul nu trebuie sa fie respectata? Ca doar nu a facut infractiuni, a facut sex, a avut diversitate, asta este okey, a prins experienta de viata. F bine ca sar din cluburi pe ei, e normal daca le place, asa trebuia si inainte, de ce nu? A vrea sex e okey atat timp cat ambii parteneri consimt. Pai si eu as lua o dama de consumatie daca mi-ar place f tare si ea pe mine, ce face ea e meseria ei, nu ma deranjaza, ba din contra, dar are si bani mai mult, e mai bine. Dar asta nu are treaba sa zica ca si-a batut x joc ca a vrut-o doar sa-i ofere placere, asta nu mai e okey.

| strawberry03 a răspuns:

Doamne ce de-a comentarii si mentalitati limitate. Credeam ca am trecut de epoca cand femeia e curva ca face sex sau barbatul e un porc pentru ca a vrut asta. A mai avansat si psihologia, stiinta. Sexul e ceva normal, trebuie doar sa fie asumat si de comun acord. Mi se pare mai grav sa nu iti asumi faptul ca ai nevoi si ca iti doresti sa faci anumite lucruri sau ca le faci decat sa te dai mare om plin de principii. Nu in asta constau principiile. Iubirea nu vine mereu la pachet cu sexul, e normal. Si ca sa stiti, uneori nici cand un barbat spune anumite lucruri, adica va "vrajeste" nu inseamna ca a incercat sa va minta. Dar barbatii functioneaza diferit la nivel chimic, iar atractia sexuala se poate confunda foarte usor cu ceva mai profund si e posibil ca abia apoi sa realizeze asta. Asa ca si ca femeie trebuie sa fii matura sa nu iei de bun tot ce ti se spune, filtrati ce primiti, dar nu e gresit sa faci sex.
Exista mii de studii pe sexualitate, beneficii, atractie, etc. Hai sa mai trecem de termenii astia de "curva" si de "porc nesimtit ca s-a culcat cu mine". Atractia fizica si sexuala e mereu prima care apare, e normal sa se manifeste, ar fi si ciudat sa incepi sa discuti despre iubire si casatorie la primele intalniri. Subiectele de discutie nici nu trebuie sa fie despre sex ca sa starneasca dorinta asta. Asa functionam. Nu inseamna ca asta avem de oferit doar sau ca ei incearca doar sa profite. E ceva instinctiv, normal si da, e win-win. Totul tine de a filtra informatiile, oamenii, ceea ce primim si de a ne asuma alegerile si preferintele. Nu asta face un om sa fie de valoare sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru strawberry03):

Nu, nu am trecut. Femeia e curva cand face sex cu altcineva decat partenerul de viata. Punct. Femeia e curva cand face sex in lipsa iubirii. Alt punct. E foarte simplu, asa e moral. Se aplica si in cazul barbatilor.
Nu e niciun win-win, ci un loss-loss, ca vorbim de doi depravati, ea toaleta publica, iar el nenorocit.

Iubirea e preexistenta, deci e acolo dinainte de a va fi intalnit, sub nicio forma nu apare pe parcurs, ar fi stupid. Iubirea nu vine mereu la pachet cu sexul, dar sexul trebuie sa vina mereu dupa ce a ajuns deja pachetul cu iubire. Altfel trebuie sa-l returnezi curierului, ca nu poti sa accepti pachetul sex inainte de pachetul iubire, deoarece e imoral, inseamna desfranare, si e ceva specific panaramelor.

| strawberry03 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))))))) Doamne, ceva mai tampit nu am citit in viata mea. Nici nu ma mai obosesc. "Punct".

| anonim_4396 a răspuns (pentru strawberry03):

Mda, e mult mai usor sa "nu te obosesti", decat sa scuturi neuronii sa combati. In fine, cel mai probabil n-am unde sa ajung cu tine, dar mie imi e foarte clar de ce. La fel cum unii infractori incearca sa-si minimalizeze faptele, acelasi lucru l-am observat la usuratice, care incearca sa faca lumea sa creada ca e normal sa-si faca tot cartierul nevoile in ele.

| strawberry03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai tu linistit ca nu mi-e greu sa imi folosesc neuronii, dar am dat de fanatici si incuiati la viata mea de nu mai tin minte. Eu insami am crescut intr-un cult religios cu asemenea mentalitate si am fost suficient de desteapta sa imi dau seama singura de ce decizii sa iau, si aici nu vorbim despre sex. E super simplu sa declari tu ca sunt usuratica sau nu doar pentru ca sustin niste argumente care sunt bazate si pe stiinta. E ca si cand ai zice de o persoana ca e gay doar pentru ca sustine LGBTQ, bravo bravo. Pai la fel cred si eu ca nu ai avut parte de sex adevarat la viata ta, ca altfel nu ai putea sa debitezi asa cevalaughing Ca sa stii, eu am o relatie, asa ca presupunerile tale pot fi deseori gresite, in caz ca nu te-ai gandit ca e posibil.laughing

| Mosotti explică (pentru strawberry03):

Am zis, Plato si altii au cazut in capcana manipulatorilor care mereu au facut orice in interesul lor, ca prin orice fac, o fac pentru un interes, politic, economic, social, lumea sa preia si sa faca ca ei. Ca in trecutul indepartat prostitutia nu era nici o rusine, regulile se schimba in functie de interese. Cum sunt astia contra LGBT, ei nu gandesc cu mintea lor, sunt contra si gata, doar ca asa i-a indoctrinat societatea, religia, eu nu am nimic cu ei si am zis asta peste tot unde era contextul, fiecare e normal in felul lui.
Daca religia spunea "Dumnezeu a facut sa fie diversitate, fiecare e ok in felul lui, trebuie sa fim egali toti, ca homo, lesbi, bi, trans, hetero, trebuie sa ne acceptam tot", sa vezi cum toti ziceau ca e bine asa. Dar oamenii considera ca e bine ce au dorit aia sa creada lumea ca e bine, aia e. Etalonu smecherii l-au pus.
De ex, s-a dat drept de vot la femei cand s-a dat ca sa aiba mai multi votanti, nu ca ii durea pe ei de ele asa cum pare, e doar un exemplu.

Eu niciodata nu preiau, gandesc sa vad, are logica sau nu are ce se spune. A face sex, oricum am da-o, daca ambii parteneri vor, nu poate duce la rau, nu conteaza ce definitii, ce se zice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru strawberry03):

"Relatie" e tot un concept mai complex decat crede lumea. Nu oricare doi oameni ce au o "relatie" sau se casatoresc, neaparat se si iubesc. Exista enorm de multe relatii neverosimile. Faptul ca iti place freza cuiva nu inseamna ca neaparat il iubesti, si vorbesc in general si metaforic.

Iubirea clar nu e o știință, nu are nicio legatura. Iubirea e divină, nu e pământească. Sufletele se iubesc, nu corpurile.

Fanatic religios zici... măi, eu n-am citit nici 10 pagini din biblie, dar daca spui tu, in regulă.
E regretabil, desi nu ma surprinde, ca nu separi fanatismul religios de moralitate.

"Sex adevarat" - oare sa intreb ce intelegi tu prin asta?
Pe mine ma duce gandul la desăvârșirea iubirii absolute preexistente intre suflete pereche. Asta inteleg eu prin "sex adevarat".

| Alexandrionelu a răspuns (pentru strawberry03):

"Doamne, ceva mai tampit nu am citit in viata mea. Nici nu ma mai obosesc. "Punct"." scrise strawberry 98 in timp ce făcea o felatie la 2 negrii mititei. Win-double win

| strawberry03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, observ ca stii si despre ce iubire impartasesc eu sau nu cu partenerul meu. Stii despre iubire mai presus de restul lumii, de unde ma rog? Evident ca nu ma refeream la o relatie poligama sau superficiala, si faceam referice la ce ai zis tu, dar tu iti permiti intr-un mod urat sa imi spui mie ori ca sunt usuratica, ori ca nu cunosc iubirea, sa iti dai cu presupusul despre ce am eu sau altii intr-o relatie. Felicitari tie, vorbeste moralitatea din tine. Moral esti cand tii cont si de altii, daca iti inseli partenerul, nu cred ca esti moral, daca ii faci pe altii sa sufere voit, nu esti moral. Faptul ca 2 persoane se bucura de placere sexuala fara sa ii afecteze pe altii e in regula. Dar daca pe tine te afecteaza asa mult ce fac altii si dupa cat timp si-o trag, nu e problema lor ca-s morali sau nu, e a ta.

| strawberry03 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

In timp ce tu stai singur si virgin acolo si te gandesti la ce curve sunt femeile astea, numai sex vor, orice ar fi ala pentru tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru strawberry03):

Mai fetito, am scris cat se poate de clar: "vorbesc in general" tocmai ca sa nu aduci replica asta previzibila, dar vad ca a fost futil.

Ba da, chiar fac rau cuiva, isi fac rau lor. E cat se poate de imoral, asta e irefutabil. Isi bat joc atat de corp, cat si de suflet, atunci cand se destrabaleaza ca niste animale.
Nu ma intereseaza pe mine ce fac ei, eu incerc sa le arat si celorlalti, mai ales celor care pun intrebari aici, cum sta treaba. O fac pentru binele lor, sa-i ajut sa nu-si sodomizeze sufletul si sa nu-si "murdareasca" nici corpul, nu ca m-ar interesa pe mine personal. Imi pare rau, da, ca societatea pierde spiritul moralitatii, asta o sa ne transforme in neoameni, dar asta se vede in mai multe medii si sub mai multe forme, nu doar privind sexul.
Situatia insa, in special privind sexul, a ajuns dezgustatoare si ingrijoratoare. Mai ales tinerii, din ce in ce mai multi, sunt niste desfranati care nu judeca deloc, iar asta va avea repercusiuni in viitor.
Nu dau doi bani, sincer, pe societatile voastre occidentale. SUA, Anglia si Franta sunt mizerabile, chiar daca au economie. SUA nici macar economie nu mai are. Apreciez in schimb culturile asiatice, care pastreaza in acelasi timp moralitatea si ofera si o educatie de prima mana copiilor. Nivelul de respect, pregatire si educatie din tarile alea este inimaginabil pentru americani.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ce sa arati? Ca daca te intreb de ce e bataie de joc asupa sufletului daca se face sex asa, ce o sa spui? Nu ai ce spune, iar vi cu ceva preluat, o moralitate facuta de altii fara sa o analizezi daca e corecta sau nu. SUA da, nici economie nu mai are, e praf, aici zici bine. Din moment ce occidentalii gandesc ca mine si sunt f okey, rezulta ca nu e problema asa cum zice anumita moralitate de care zici tu. Asta e cea mai buna dovada, ca daca era problema, aveau oamenii aia mari probleme si se ducea dracu tara.
Pe cand datul in cap de care am zis, si care chiar e rau, afecteaza pe oricine in rau, deci se verifica, asa ca..aia este.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru strawberry03):

Sunt căsătorit și am un copil. Nu toate femeile sunt curve. Tu ești. Tu și cele care aveți mentalitatea asta de "sex just for fun" pentru că așa este la modă.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Singurul lucru pe care ați căzut de acord este total eronat!
SUA au economia praf? Sunt locul 1 mondial, uite aici:
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Liste_des_pays_par_PIB_nominal

| Osneros a răspuns (pentru strawberry03):

Interesanta perspectiva, pentru cineva care provine dintr-un cult.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

De ce este straw curva?! Nu pricep. Si eu daca as vrea sex for fun sunt curv? Adica daca vrei placere ca distractie, e rau? O zici ca si cum e crima, infractiune.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Nu vreau sa fiu offtopic, nu e asa cum spui.

| Mosotti explică (pentru strawberry03):

In general cei cu complexe fac pe femei usuratice, ca daca ar avea ei acces la ele, n-ar mai zice asa, ar zice ca e f bine ca au parte mai rapid de sex. Asa cum si femeile mai naspa fizic au ura pe alea bune fizic si tot asa le fac usuratice. Pana la urma asa cum am zis, cand doi oameni care nu sunt in relatie cu altcineva consimt si se bucura de placere reciproc, e moral, e okey, nu trebuie sa faca neaparat relatie serioasa daca ambii nu vor asta.
Si tot in general oamenii cu probleme sexuale sunt contra, ori aia care nu au acces la parteneri, cei cu probleme de erectie, cei care au depresie mascata si sexul le face rau, care iau tratamente si nu pot face, religiosii dar tot cei cu probleme, mai e unu pe alt forum care e contra sex doar ca lui ii e rau dupa.

Alex daca e insurat, este okey, la el e vorba doar de conceptie poate mai invechita, sau cine stie ce experienta din asta o fi avut in trecut cu alta femeie, si de acolo are aceasta conceptie, adica frica ca putea sa ii ia altul femeia daca ea era predispusa la sex simplu. De fapt nu sa o ia altul, sa aleaga ea pe altul. Sau poate ii e frica si acum de asta, dar daca nu se face asa adica sex simplu, e el mai in siguranta, poate chiar la nivel inconstient gandeste asa, iar el simte doar ca nu ii place asa ceva si atat. e doar o banuiala, nu sunt sigur.

Adica gen "aa voi astea carora va place sexul simplu, sunteti usuratice, o zic asa din rautate, ce nesigur e barbatul ala de voi, risca sa va piarda rapid ale dracu ce sunteti, ia sa nu mai fiti voi asa, sa fie ala sigur".

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Tot off-topic: De ce nu este? Wikipedia este la fel de incorecta ca și dex-ul?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Nu exista cuvântul "curv", ci doar "curvar"- ceea ce nu este chiar asa de rău să fi.
"O cheie care deschide orișice ușa ar fi ceva extrem de valoros. În schimb o ușă care se deschide cu orișice cheie nu are nici o valoare"

| Dragosdoar a răspuns (pentru Mosotti):

Mai e unu pe alt forum care e contra sex doar ca lui ii e rau dupa.
Imi poti spune te rog numele lui? S-ar putea sa sufere de POIS, il pot ajuta.

| strawberry03 a răspuns (pentru Osneros):

Am crescut printre Martorii lui Iehova, am vazut destule cat sa imi formez o parere, am fost eu insami suficient de limitata in perspective. Opiniile mi le-am schimbat treptat, nu a fost usor, de asta pare putin ciudat ca gandesc asa acumlaughing

| strawberry03 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Citat pe care l-am auzit la pustanii de 12 anilaughing Ofc ca femeile sunt numite curve de toti frustratii, care-s nefericiti cu propria soarta. Un copil adolescent care are parinte cu asa gandire o sa faca ce vrea sa faca fara sa afle el vreodata, pentru ca deh, parintele nu ar fi in stare sa ii dea o educatie pe tema sexuala, i-ar zice ca asta fac doar. L-ar pedepsi, i-ar interzice cutare si cutare. Good luck.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru strawberry03):

Mda, toate pitipoancele și parașutele se cred inteligente acum. Chiar ai nevoie sa crezi ca tot ceea ce faci tu este normal și vai găsi multe alte vagine ambulante care sa îți dea dreptate.

| Osneros a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Te-ai regasit in raspunsul ei si te-a durut, a?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Osneros):

Exact ce ziceam în finalul ultimului meu comentariu happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru strawberry03):

Ai fost suficient de limitata? Sau ai fost suficient de manipulata incat sa dai la o parte ani intregi de generatii din spatele tau? Femeile nu sunt numite curve de multi care si o trag cu ele, dar asta nu inseamna ca nu gandesc asta despre ele. Majororitatea chiar asta gandesc, dar nu o spun in fata pentru a primi si ei ceva. Oricum in ziua de azi nici nu ar trebui sa deranjeze o femeie daca e numita asa, daca se identifica cu sexul din placere... Nu toti tipii care numesc femeile curve sunt frustrati sau ratati, ar trebui sa aprecieze pentru ca astia sunt singurii care spun adevarul in fata

| Osneros a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Din fericire, n-am vagin happy

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

Consideri sexul ca ceva cu care rasplatesti un barbat cuminte cumva, sau mi se pare mie?

Habar n-am pe langa ce oameni te invarti tu, dar alegeri tale proaste nu sunt problema mea. Iti pot spune sigur, in schimb, ca majoritatea barbatilor nu vad femeile care nu asteapta 13 ani pana sa faca sex ca pe curve. Majoritatea frustratilor si ratatilor, in schimb, da. Mai mult va numiti voi intre voi curve, decat va numesc barbatii laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Osneros):

Esti sigur ca pe mine ma intrebi sau ti-ai pus singur intrebarea?
Nu pot spune ca Nu sunt de acord cu tine, dar singurul motiv pentru care acei *barbati* nu le considera curve e pentru a primi sex usor si gratis.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Am zis la misto curv, si de ce ma rog o usa care se deschide cu orice cheie nu are valoare? E diversitate pana la urma, poate nu vrei sa mananci zi de si doar dulceata, unii oameni si femei si barbati asa sunt, ca nu e chiar in ordine este altceva, dar asta nu ca e rusine, ci ca e instabilitate pentru cel in sine. Asta societatea a pus ca e fara valoarea din anumite interese, de de mult cuvarasenia nu era rusine, deci s-a schimba treaba politic, religios. Totul e politic chiar daca nu pare, si degradarea generatiilor tot politic este sa fie haos, mai usor de manipulat, si moda se schimba sa faca miliardarii vanzare, si drepturile LGBT sunt ca sa faca haos, sa se bata unii cu altii, pana acu cand mai mergea economia si nu era nevoie chiar de haos mare, nu se mai interesau ei de astia, acu i-a gasit, sa ii lase sa se insoare, etc etc, ca saracia e mare si hai sa mutam atentia pe altceva. Ca e bine ce le-a dat e altceva, dar nu asta era scopul. Nu va mai lasati condusi de niste reguli puse de unii si voi le luati ca atara dar fara sa argumentati de ce.

| Mosotti explică (pentru strawberry03):

Pai nu am zis si eu la fel? Ca toti frustratii condamna femeile ca-s curve si altele.

| Mosotti explică (pentru Dragosdoar):

Nu e normal sa-ti spun cine este fara sa accepte el, desi daca te duci pe softpedia la sexy lounge - intrebari sexistentiale o sa apara rapid daca deschizi un topic "de ce sexul des nu e bun", asta asa sa afli cine e. Lui ii e rau, e epuizat dupa sex, are o problema si tot zice ca si odata la cateva zile nu e bine sa facem sex, nu intelege ca noua nu ne face rau, si ca el are o problema. Mi se pare ca si la o saptamana zice ca e mult sa facem. Si orice zici, nu intelege. Deci oamenii cu probleme de o natura sau alta, cei care nu au succes la parteneri sau partenere, sunt contra, un om sanatos niciodata nu sa zica ca e pacat, ca e nasol, ca dauneaza si altele de genul.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Daca nu ar mai fi cum zici tu cum le numesti parasute, barbatii ce ar mai sexa? Deci e contradictie, ce vor ei? Sa f sau sa nu f?!

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Si de ce sa gandeasca ca-s curve?! Pe ce motiv? Faptul ca vor sex simplu sau mai schimba partenerul e okey daca asa doreste, sa nu o faca cand e in relatie, altfel nu are treaba. Mai bine zi altceva ca si frustratii si ne, nu sunt siguri pe ei si le e frica ca aia i-ar lasa mai repede la o adica daca ei sunt ai dracu, se poarta nasol si asa mai departe, dar asa daca femeia e monogama, sunt ei siguri sa faca ce vor, deci barbatilor nu le convine concurenta. Zi asa, si atunci este altceva, ca de acolo vine de fapt. Altfel de ce sa ii deranjeze?

| Mosotti explică (pentru Osneros):

In general o femeie sau barbat trebuie sa faca sex daca simte si doreste in mod natural, nu sa faca pentru celalalt ca o rasplata, aia e tampenie.

Si este corect, femeile mai mult se fac intre ele curve, mai ales aia care arata mai putin bine o face pe cealalta pentru ca o obliga pe aia mai slaba sa lupte sa-si tina barbatul, adica o obliga sa se ingrijeasca, deci au ura pe concurenta. In loc sa lupte sa fie la nivelul celeilalte sau sa se accepte asa cum e daca nu poate (ca fizicul innascut ala e), uraste aiurea pentru ca oricum asta nu ajuta. Ca si asta naspa daca era misto facea ca si cealalta, acu nu face doar ca nu are ocazia.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Osneros):

Fă-ți operație. E la moda happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu, nu de acolo vine. Ce barbat nu ar vrea as stie ca femeia lui nu e dorita de nimeni? totul pleaca de la chestia ca tipelor nu le convine sa fie monogame si incearca sa devina barbati si reusesc cu sustinerea tuturor tipilor care incurajeaza chestiile astea. Daca acum toti am fii contra, femeile nu ar avea altceva de facut decat sa se supuna.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Ușa care se deschide cu orișice cheie este buna doar sa treci prin ea și atat. Nimeni nu și-ar pune o astfel de ușa la casa.
Cu comunitatea LGBT este alt subiect, pe care mai bine nu-l deschidem tot aici ca ne rasfiram prea mult.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Parașutele au existat dintotdeauna, nu degeaba se zice ca este cea mai veche meserie din lume. Doar ca acum trecem printr-o perioada în care numărul lor a crescut enorm, iar fetele tinere sunt încurajate de societate sa devina parașute - și aici este o problema mare! Și în trecut au mai fost astfel de perioade în istorie, ca Babilon, Roma antica, etc., în care depravarea a atins cote înspăimântătoare, dar întotdeauna după o astfel de perioada a urmat o perioada de revenire la monogamia și normalitate. Și curentul actual va trece cândva, dar pana atunci noi putem sa ne lăsăm duși de val sau sa înotam contra curentului. Este decizia fiecaruia.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai ce, barbatii sunt monogami? De ce ar fi ele? Natura umana din pacate zice ca nu suntem monogami. Am zis din pacate, ca eu nu sunt de acord cu inselatul. Eu stau cu aia cu care sunt daca tot am ales-o, nu incurc omul. Si daca imi vine sa fac pe alta, am si maini, poze, dar nu ma duc cu alta sa se duca dracu tot. Ori si barbatu si femeie e monogam, ori nici unul, disctriminarea nu este deloc corecta. Ca oricum barbatii nu tot cu femei fac? Deci automat si ele o fac in egala masura. Daca ele ar fi monogame, si ei ar fi, dar si invers.

In plus nu conteaza cine o doreste pe a mea, conteaza ca daca pe mine ma iubeste, cu mine ramane, dar chiar e un test bun cand o vor si altii. Atunci esti femeie sau barbat bazat, cand partenerul sau partenera sta cu tine, nu sa alungi concurenta de frica ca pici.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Numarul fetelor care sunt prostituate nu a urcat, altfel scadeau preturile, preturile sunt foarte mari ca si inainte, rezulta ca oferta e tot la fel de mica. Cu cat mai multe fete erau asa, cu atat aveai preturi mai mici.
Si e foarte bine pentru cine vrea un sex si atat fara sa se complice, de ce nu?
Si daca o fata alege sa faca meserie asta ce are? E dreptul ei, nu e nici o rusine, daca face protejat, este f okey. Faptul ca iau bani multi nu inseamna ca lumea sa aiba parere proasta, aia e, ciubucul lor cu 200 lei ora! Ce, eu n-as fi facut videchat? As fi facut dar nu prea ma simtema bine prin 2013 cand faceam sala, de ce sa nu fi stat asa in pat la camera si sa fi luat banu? Mi se propusese chiar de catre oameni din sala, dar am refuzat din cauza asta. Fi serios, atat timp cat nu faci rau altora, infractiuni, e okey orice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tocmai ca barbatii nu sunt monogami, pentru ca sunt femei, timp de miii de ani supravietuirea speciei depindea de asta, femeile nu aveau cum sa fie poligame. Poligamia la femei e o chestie foarte noua. Crezi ca reauseau sa mentina mai mult de 2-3-4-5 sarcini?
Nu vreau sa fac nici o discriminare. Nu scuip sau huiduiesc pentru ce fac, dar nu natura umana e altfel, femeile nu sunt nici fizic, nici psihic, nici biologic la fel. "" sunt mai masculine(cum nici gay i nu sunt la fel. Ca si un tipii heterosexuali aici am dat un exemplu extrem) de obicei asa e felul lor, am pus intre ghilimele sa nu o mai ea nimeni ca pe o jignire.
Ziceai in intrebarea de ce femeile se plang atat pentru ca si-au "batut Joc" altii de ele, ca barbat e simplu, pentru ca tu I-o TRAGI ei, ea mai trebuie sa poarte dupa imprintul care ii l-ai pus in ea(vezi womb imprint) sunt o granada de studii pe tema asta

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Ba da, numărul prostituatelor a crescut și asta poți foarte simplu sa compari numărul de anunțuri de genul de acum cu nr. de anunțuri de acum 5 sau 10 ani. Nu au scăzut preturile din alte cauze cum ar fi: creșterea tuturor preturilor și mai ales creșterea cererii. Tot mai mulți băieți singuri și nu numai apelează la astfel de "servicii". Ipotetic vorbind, dacă numărul de prostituate și de consumatori de prostituție tot creste exponențial unde se va ajunge? Toate fetele vor trăi din asta și toți băieții vor plăti pentru sex? Este o societate utopica, care nu poate funcționa. Undeva trebuie sa se oprească curentul actual.
Iar legat de infracțiuni, vezi ca te înșeli, nu toate infracțiunile implica violenta. Dau ca exemplu aici traficul de țigări. Mergi în Republica Moldova, cumperi 5 cartușe de țigări, încerci sa treci vama și ești arestat pentru contrabandă, deși tu ai cumpărat cu bani cinstiți și ai bonul pe produs. Legile sunt asa cum le fac aleșii noștri și difera de la an la an. Pana nu demult exista în codul penal infracțiunea de "adulter" care s-a scos, dar prostituția rămâne infracțiune în România.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Lasa ma ce a fost, ideea este ca acum nu mai este chiar asa, societatea s-a schimbat, din contra femeia poate a se duce la altul pe care-l considera mai tare tocmai pentru copii si mai okey, daca simte ca altul e peste actualul, mare e posibilitatea sa dea un sex sa verifice cum este daca-l simte mai okey, asta e trist. Ca si barbatul, daca vede una mai atragatoare, poate testa acolo.

Am citit, nu are nici o treaba womb acela, nu cred orice se spune, ce sa poarte? A avut placere aia este. Daca te-ai protejat nici sperma nu ai pus in ea. A avut loc un frecau de centrii nervosi ai vaginului si a avut placere, exact cum are si cand isi baga un penis f bine construit care seamana 99 % cu unul real si ca forma dar si ca functionalitati, temperatura, duritate, etc, e fiziologie. Sau exact cum se stimuleaza ea cu mana pe clitoris, sau eu ca barbat ii fac asta, se stimuleaza aceiasi centri nervosi.
In societatea actuala nu merge ca doar barbatul sa nu fie monogam, trebuie automat sa existe si femei asa ca sa aiba ei ce sexa pe langa nevasta sau gagica, ca si ele o fac paralel cu gagicu sau sotul de acasa. Cererea si oferta. Ca nu e okey, este altceva, si ca eu sunt contra la asta. Eu sunt pentru monogamie.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Aia cu tigarile da ai dreptate, nu ma refer la alea, ma refer la alea de fac rau. Nu se va ajunge nicaieri rau, ca mereu or sa fie multi barbati si femei care vor face relatie, niciodata prostitutia nu a iesit de sub control. Doar cei singuri se duc, iar astia nu sunt asa de multi chiar daca a mai urcat nr in ultimul timp, majoritatea au relatii si nu au bani de dus toata ziua buna ziua la sexane platite. Ideea e sa scada preturile, aici e aici, ca poate unii vor doar sex fara alte complicatii, si asta mereu, dar astia sunt mai putini. Si daca unele fete traiesc din asta ce? Ca nici astea comparativ cu nr total de femei, nu-s multe. E si asta o meserie, aia este. Aia care ma placuse si nu am placut-o eu, se cam prostitua, dar pe mine nu m-ar fi deranjat, o luam de gagica daca ma atragea, nu am probleme de genul asta, ba mai bine ca avea si banii ei, nu aveam eu treaba. Daca orele alea le statea la munca si dupa aia cu mine era ok, atat ma interesa.
Prostitutia e contraventie si nu infractiune, se pedepseste cu amenda doar, nu cu inchisoare. Daca in occident e legalizata, si la noi era in anii 30, e cazul si acum sa fie, ca oricum se practica.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde scoți toate ideile astea? De unde ști tu cum sunt și ce gândesc femeile? De unde ști tu ca instinctele lor nu sunt la fel ca ale voastre? De ce nu ar fi? Pur și simplu se schimba mentalitatea, societatea antica a vrut ca femeia sa fie monograma, nu biologicul. Atâta timp cât muncește, se întreține singura, e independenta, de unde vii tu cu ideile astea învechite? Pe ce te bazezi, cine ești tu sa pui femeia pe un loc inferior bărbatului? De ce el poate sa facă sex iar ea e curva dacă face? Este doar o discriminare subiectiva a ta, e doar părerea ta despre cum vezi tu lumea și femeia, las o balta cu detaliile alea despre psihic și fizic căci te înșeli, informațiile tale nu sunt adaptate la viata din ziua de azi, și nu pot fii general valabile pentru toată lumea

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Asta cu ușa și cheia e fumata rău. Comparația e fără logica. Doar fiindcă o cheie întra într o ușă nu înseamnă că automat poți face comparația asta.margand pe ideea ta o femeie urata și rea e valoroasa dacă nu întra nici o cheie în ea? Alta dacă e superba și mai e și deșteaptă e mai puțin valoroasa ca din sutele de chei a acceptat totuși câteva?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Of, copii, copii, nu mai faceți confuzii de dragul unei ideologii feministe absurde doar pentru a face parte din curentul actual.
Vagin nu este egal cu penis, testiculele nu sunt egale cu ovarele, sânii nu sunt egali cu pectoralii, testosteronul nu este egal cu estrogenul. Suntem complementar dar nu suntem egali de la natura.
Întreabă-te singura: dacă suntem egali, de ce exista competiții sportive pentru bărbați și separat pentru femei? De ce inclusiv la șah sau go nu exista competiții mixte? De ce muncile grele ca mineritul, marinaritul, construcțiile, etc. sunt făcute preponderent de bărbați? De ce 99% dintre inventatori au fost bărbații? În afara de Marie Courie îți mai vine vreun nume de inventator celebra?
De ce pentru simplul fapt ca îți pui astfel de întrebări ești etichetat de societate ca și misogin?
Si ca să îți răspund la întrebare, este greu sa compari o calitate cu alta, de ce compari tu o virgina urata cu o parașuta frumoasa? Este ca și cum ai face tu comparația dintre un obez înalt și un pitic de greutate medie. Dintre 2 fete la fel de urate, orișicine băiat normal ar alege-o pe cea virgina, iar dintre doua fete la fel de frumoase, tot cea virgina este superioara.
Iar chestia cu cheia și ușa este intr-adevar veche, a fost scrisa chiar de Buddha și este la fel de valabila acum ca și atunci, doar ca societatea s-a schimbat între timp.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

101 % corect, bravo Emma. Ptr ca si barbatii nu trebuiau sa fie poligami la o adica, fiecare barbat cu femeia lui era, si era f ok, nu trebuia unu sa se duca la sapte ca asa i se scula lui, deci tot pica treaba lui Morbid oricum ai da-o. Fiecare are aceleasi drepturi, clar! Daca unu face ceva si e ok, si celalalt are voie sa faca acelasi lucru si tot ok sa fie. Ii rusinez si pe FB de nu se vede pe fazele astea pe la Vuplescu pe acolo.
Daca is 10 barbati si 10 femei, stau cate unu cu unu si tot mono sa fim, si nu mai sunt probleme, deci nu e deloc necesar ca el sa fie poli si ea nu. Sau daca e sa fie poli, sa fie tot poli la o adica.
Si pana la urma daca ele nu ar face, ei cu cine ar mai face-o?

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

E, stie f bine, dar asa ii convine sa zica ca barbatu are voie tot, femeia nu. Din contra! Faptul ca intr-o usa se doresc multe chei, e clar ca usa aia are valoare, altfel cine dracu se mai baga in ea?
Daca o femeie o vor 10 barbati e mult mai de valoare decat una dorita de doar unul, asta ca idee, deci e invers.
Ca si la barbat, daca un barbat e dorit de 10 femei si nu de una, e clar ca e mai valoros, deci e acelasi lucru.
Ca daca nu esti atragator sau atragatoare deloc iti zic eu ca nimeni nu vrea sa faca sex cu tine, nici asta, nu are nici o treaba cu relatia serioasa, daca se doreste, e clar ca ai valoare, fi barbat fie femeie. Si pe undeve e ok, barbatul vrea sex, ele vor, el se satisface, ea la fel, deci merge mecanismul.
Ce zice el nu face decat sa duca la dezechilibru, femeia sa nu mai faca ce simte, barbatu sa nu prea mai aiba ce f asa usor desi doreste.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Ce zice buda ala sa fie sanatos, tot o manipulare sociala era pana la urma. Normal ca nu e acelasi lucru penisul cu vulva, dar nu conteaza, si penisu si vulva au aceleasi drepturi, nu conteaza ca-s diferite, penisu vrea orgasm cu vulva, vulva cu penisul, unde e problema? Ca niste buda si alti smecheri au vrut sa sustina barbatismul cumva, este altceva, si lumea a preluat fara a gandi, ca dovada ca multi considera ca e normal ca barbatul sa aiba mai multe drepturi, dar nici nu se gandesc ca e anapoda chestia asta, insa daca buda, budu, bubu a zis, asa e domne.
Si daca-s categorii diferite au aceleasi drepturi.
NU ne referim la capacitatile fiecarei categorii, acolo este altceva, nu are treaba cu subiectul.

Aia virgina are mai putina experienta, prefer sa aiba totusi ceva cand o iau, ce treaba am eu ca e sau nu virgina, cont sa ma inteleg f bine cu ea, sa ne atragem, respectam si aia e. Doar nu sa puna dop in vulva pana da de mine la 25 ani, ar fi culmea. E ca si cum eu nu as face sex cu nici una pana la 25 ani ca sa ma ia una virgin, e absurd. Adica cum incep astia sexu la 13-14 ani, daca nu ma nimeresc primul gagici al ei, sa nu mai iau acum la 19 ani ca nu e virgina? Nu are nici o importanta. Restul conteaza, si evident cand e cu mine sa fie doar cu mine, asta clar, si eu la fel cu ea doar.

Si hai sa vedem gandirea voastra nu a lu` buda ala, de ce o femeie care face sex simplu mai usor si mai schimba partenerii pana sa faca o relatie serioasa, e nevaloroasa?! Hai sa va vad. Argumente concrete vreau, nu ca asa e si gata.
A nu se confunda cand e intr-o relatie, atunci da, nu mai are valoare daca face cu mai multi, dar asa e si la barbat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Si de ce societatea antica? Ar avea conceptii gresite ca iti fura libertatea? Societatea antica e radacina masculinitatii. Da sunt niste beneficii, ca in ziua de azi femeia nu mai e sclava barbatului, dar cum sunt si niste efecte bune trebuie sa fie si niste efecte mai putin bune.Nu e pe un loc inferior, opus da, barbatii cu cat se pizdifica in ziua de azi cu atat femeile se masculinizeaza e un efect de polarizare.

| sofisis a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Just FYI:
Chestii inventate de femei:
Scara de incendiu
Pluta de salvare
Prima casă încălzită cu energie solară
Seringa
Frigiderul electric
Primul algoritm pentru un computer
Maşina de spălat vase
Tehnologia de comunicare wireless
Încălzirea centrală
Kevlarul
Berea

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Uni oameni chiar își merita soarta... Dați, voi dați dreptate femeilor chiar și atunci cand nu au, lăudați-le chiar și atunci când nu merita, zeificati vaginul și subevaluati penisul, dar apoi nu va plângeți de milă!
Nu va plângeți de milă atunci când căutați o relație serioasa și găsiți numai parașute răsfățate care își bat joc de voi.
Nu va plângeți de mila când plătiți cu 2 sau 3 zile de muncă grea, pentru 20 sau 30 de minute cu o prostituată.
V-ați făcut-o cu mana voastră, dragi bărbați îndoctrinați cu ideologii feministe.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru sofisis):

Și cât reprezintă procentual invențiile de mai sus, comparativ cu invențiile bărbaților?
Info: frigiderul electric nu are un singur inventator, ci au fost mai mulți. Numele lor sunt: Oliver Evans, Michael Faraday, Jacob Perkins și John Gorrie.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Eu nu am zis ca sunt egali. Am zis doar ca au aceleași instincte și femeile se simt atrase de bărbați, și femeile au hormoni, și femeile au aceleași nevoi pana la urma. De ce sa ne mințim singure și sa ne reprimam dorintele... De ce sa ne fie jenă dacă ne atrage un bărbat, asta e natura... În fine, sunt de acord cu feminitatea și masculinitatea, sa rămână la fel dar nu sunt de acord cu judecarea femeilor. Virginitatea e ok pana la anumita vârsta, după devine o problema pentru majoritatea, nimeni mi vrea sa stea virgina pana la 30 de ani. Și pentru cine e valoroasa pentru tine? De ce ar fi? Ca nu a avut norocul sa întâlnească pe cineva mai devreme, ca nu s-a distrat și ea cu un bărbat, ca nu a putut fii iubita? Care e valoarea in afara de faptul ca acea femeie are anumite frustrări. Și nu înțeleg de ce pui semnul de valoare pe criteriul virginității. Pana la urma asta era pe vremea bunicii, de ce nu pui valoare pe criteriul intelelingentii, educației, culturii, caracterul pe care le are o fata/femeie

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa se egalizeze, sa nu mai exista dezechilirnu intre femei si barbati. Nici ei nici ele sa nu fie mai presus ca celalalt. Aia cu antichitatea am zis ca-s conceptii bine gandite cu scop pro barbat ca ei dominau ca erau mai puternici, deci nu trebuie sa persistam in nedreptatea aia, deci nu avem treaba. Pana la urma este un experiment interesant asta cu inversare de roluri, mai iesim din monotonie, desi nici asta nu ar okey ca tot dezechilibru se numeste.

Dar ca sa arat ca-s corect si ca nu tin cu nici o parte, nici corect nu e ca barbatu sa fie prostul femeii, el sa faca de toate, ei sa poate tot si ele ce sa faca? Si cu asta am fost total contra, de aia tin la egalitate. Dar cand pica avionu si barbatu si femeie se duce dracu in mod egal, de fapt mare diferenta nu este intre ei, doar fizicul si tenta catre tehnica, asa ca pe nici un drept nu e normal sa cerem unui om sa fie asa, asea, pe dincolo, dar cealalta parte NU! Tu daca nu esti in stare sa ai 5000 Euro lunar, cu ce drepti imi ceri mie? Fa tu in primul rand!
Asa le-am dat peste nas la multe dar si la una a lui prietenu meu, zice ea "nu are ambitii", si eu zic "Dar tu ce pana mea ai?", si s-a blocat. "Nu prea e in stare de mare lucru", eu "si tu esti in stare de mare lucru, mucles ca o dai in balti". Si multe din astea.

Poate inversarea rolurilor vine din chestia asta, si pana la urma ar fi bine totusi.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Tocmai am scris in mesajul precedent despre ce ai zis acum si ai mare dreptate! Si pentru asta am pledat pe unde a fost cazul, pledez pentru egalitate, atat, nici o parte nu trebuie sa fie favorizata.
Si ca sa explic egalitatea intre sexe la sex:

1 - Penisul se excita si are orgasm prin frecarea centrilor nervosi de pe capul penisului, nu conteaza de ce se freaca pana la urma, daca e ceva ce simuleaza vulva, atingerea aia stimuleaza.
2 - Vulva se excita la fel, prin frecerea in ea a ceva care stimuleaza centrii nervosi de acolo. De aia are orgasm si cu vibrator si cu orice simuleaza un penis cat mai natural. De aia uneori marimea penisului e necorespunzatoare (dar nu se spune pe tot netu), ca nu atinge toti centrii nervosi din vulva si deci femeia aia nu are placere la maxim.
Ca si stimularea clitorisului, ca e tot aia.
Ca daca nu stii cine e in camera si e lumin stinsa, nici n u stii ca nu e penis real sau vulva reala, si ai orgasm de nu te vezi, asta asa sa zicem la aia cu fixatie ca daca nu e real, nu merge, merge al dracului.
Adica nu pot face fara iubire, dar cu vibrator, cu dusul si degetele ai orgasm de tipi, hai sa fim seriosi, si barbat si femeie, daca nu mergea, nu putea nici unu sa aiba orgasm fara sentimente, nu mai exista masturbare ca mecanism.

E clar? E cred ca ar cam trebui sa fie, restul e istorie. Faza ca merge oricum, rezulta ca nu are treaba orgasmul simplu cu altele. Ca e de preferat sa fie si sentimente, este corect, dar nu prea au mare legatura, asa cum am mai zis, pot face o relatie fara sex, sentimentele, tinerea la un om, sunt una, sexul simplu e alta, asa cum si invers.
Deci nu ma int pe mine ce scrie x si y de acum n mii de ani, daca cunoastem putina anatomie si aparatul biologic numit om, avem raspunsul noi gandind si demonstrat. Aia isi scriu doctrina lor dominatoare, atata tot.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

De pe vremea bunicii sau nu, virginitatea este o mare calitate.
Uite și un studiu pe tema asta:
https://winteryknight.com/......ppiness-2/
Concluzia studiului: femeile care se mărită virgine au parte de cele mai fericite mariaje. Cu cât au avut mai mulți parteneri sexuali înainte de căsătorie, cu atât ele vor fi mai nefericite în căsătorie.
Bineînțeles, tu, alte feministe precum și bărbații pizdificati vor spune ca studiul nu este concludent, ca doar va luați de pe internet doar informația care va convine.
Si acum am sa încerc sa îți explic eu de ce cred ca este asa:
Nu din cauza himenului, este o pielita fără importantă, dar virginitatea mentala este cea care contează la ambele sexe, dar la femei este mai vizibila.
O femeie sau mai bine doar o persoana nu este complet formata, cristalizata înainte de prima relație. Dacă prima relație este va dura tot restul vieții, cei doi se vor forma unul după celalalt, vor împrumuta calități, trăsături și frânturi din personalitatea celuilalt, astfel încât compatibilitatea va fi maxima. Dacă o persoana trece prin x relații și împrumută câte ceva de la fiecare, atunci ea va intra în urmatoarea relații cu tot bagajul asta de amintiri experiente, traume, asocieri etc, câte puțin preluate de la fiecare.
Adică te va înjura de mama pentru ca primul făcea asta cu ea, îți va suge testiculele chiar dacă ție nu-ți place pentru ca asa ii plăcea celui de-al doilea, nu o va face cu tine doggy style pentru ca asa o chinuia armăsarul al treilea mort de beat, etc. Crede-mă ca nimeni nu vrea sa trăiască cu astfel de persoana și cu frustrările ei, este ca și cum ai trăii cu toții bărbații din trecutul ei.
Si încă ceva: îmi aduc aminte cât de mult își iubea tata dacia lui 1310. A ținut-o peste 20 de ani și a fost singura mașină pe care a avut-o. Parca îl vad cu cata dragoste o curata și o îngrijea, parca era un membru al familiei.
Sunt deja la a 8-a mașina și sincer sa fiu ma cam doare undeva de ea. Am schimbat atâtea, încât nu mai pot sa ma atașez de vreuna. Dacă mâine mi-ar lovi-o unul în parcare și i-ar da dauna totala, as fi cel mai bucuros. Daca as avea posibilitatea financiara mâine as vinde-o, as pune diferența și mi-aș lua una mai noua.
Asa este și cu relațiile. Când este prima și unica are o valoare inegalabila și nu ai renunța la ea pentru nimic în lume. Când deja ai trecut printr-o grămadă de relații și despărțiri ce mai contează, a una în plus? La primele greutăți, ce faci? Renunti, doar ai suficienta experienta în despărțiri, nu? Dacă mâine apare un pretendent mai interesant îl schimbi pe actualul fără sa te uiți în urma, doar ai a trecut deja prin 10 relații, din care ce mai contează una în plus. Ai avut pana acum unul bogat dar plictisitor, altul bun în pat dar agresiv, altul romantic dar leneș, etc. Ai învățat ca nici unul nu este perfect și nici relația ta actuala nu este. Asa ca îl schimbi și pe actualul cu altul, în speranța că cel nou va fi la fel de romantic ca nr. 5, sau la fel de potent ca nr. 8, sau etc. Și uite asa nimeni nu mai poate fi fericit, fiecare ia una proaspăt lăsată de altul, iar pe fosta ta o va lua unul proaspăt lăsat de alta. Și asa ajungem toți încet, încet un mare grup de swingeri nefericiți, copiii noștri cresc cu 2x10 perechi de părinți, cu traume și probleme psihologice pe care le îneacă de tineri în droguri, iar viata lor este compromisă de mici.
Asa ca voi fetelor alegeți bine și nu va amăgiți ca al 14-lea va fi printul perfect la care ați tot visat, care însumează calitățile primilor 13, dar nu conține defectele niciunuia dintre ei. În fiecare relație puneți suflet și o parte din sufletul vostru va rămâne acolo, fără a îl mai putea recupera vreodată. Veți pune suflet de atâtea ori încât nici nu veți mai putea sa va dați seama când veți rămâne fără și va veți trezi îmbătrânite prematur, pline de vicii și depresie, singure și cu ura pentru sexul masculin, întrebându-vă unde ați greșit.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Vezi ca în numele egalității se fac multe inegalități.
Unde este egalitatea dintre sexe la divorț când mama priește aproape întotdeauna custodia copilului iar tatăl trebuie sa plătească pensie alimentara?
De ce exista locuri de munca ce se acorda exclusiv femeilor?
De ce violența domestica a femeii asupra bărbatului este tratata în gluma în timp ce violența bărbatului asupra femeii este aspru pedepsita de lege și de societate?
De ce femeile se pensionează cu 3-5 ani mai devreme decât bărbații în orișice țară, deși acestea trăiesc în medie mai mult decât noi.
De ce "femeile și copii primii" în caz de naufragiu sau accident?
De ce este atât de vehiculat cuvântul "misogin" dar cuvântul "misandră" este atât de rar uitat încât putini ii mai cunosc sensul?
Si multe alte avantaje pe care societatea le oferă deja femeii pentru a compensa inegalitatile de la natură. Dacă vom continua sa oferim drepturi și privilegii femeilor pentru simplul fapt ca s-au născut femei, urmașii noștri nu vor mai zice sexul feminin și sexul masculin ci vor zice sexul superior și cel inferior.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Pai ai dreptate! Am zis si in mesajul anterior ca asa este, trebuie si asta rezolvat, sa fie egalitate.

Dar sa comentez unele din cele de mai sus:
1 - Femeia primeste copilul pentru ca se stie ca ele sunt mai sufletiste, mai atasate si mai in masura sa se ocupa de un copil fata de un barbat care aluia i se ridica penisul la orice smechera, se poate cupla cu ea si sa neglijeze copilul.
2 - Cu locurile de munca ai dreptate, iar este incorect.
3 - Violenta fizica a barbatului fata de femeie e condamnata pentru ca e aberant sa te iei de unu mai slab ca tine cu mult, e clar ca ala slab nu are nici o sansa decat cu mici exceptii daca-ti da in cap, iar atunci ajunge la parnaie cum se si intampla. Nu se poate bate cot la cot si atat. Plus ca e f des intalnita chestia asta. Invers e mai rar, cazuri accidentale. Normal ca invers este luat in gluma ca doar un prost se lasa batut de o femeie care in mod normal nu trebuie sa reuseasca chestia asta. Daca bati un urs de o tona cu mainile goale, e comic, ce sa zic.
4 - Cu pensionarea ai dreptate, este incorect.
5 - Cu naufragiu e o aberatie, iar ai dreptate, asta nu am inteles deloc, ce, barbatu e superman? Sa reziste la 2 grade in apa? Plus ca desparti familia, sa plece familia intreaga, cate familii se poate si aia e, cine ramane ramane dar in mod egal.
6 - Cu misoginismul se intampla pentru ca sunt mult mai multi barbati frustrati decat femei, asa ca ei prind ura mai usor si mult mai des. Si asta pentru ca mult mai multi barbati sunt neatractivi ca procent, sa zic un 80 la 100, fata de femei care ar fi un 20 nasoale la 100.

Deci perfect de acord, trebuie luate masuri, iar vulvizarea barbatului este una din solutii, cel putin decamdata, ca de acolo porneste de fapt, vrea si barbatul avantaje, nu e ok nici asa, dar sa vedem ce iese. Aia cu vaporu nu are nici o treaba cu diferentele naturale, ca si barbatu si femeia si copilu crapa in apa gheata! Sunt egali toti.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Din punctul meu de vedere toată filozofia ta nu are sens. 1. Pe vremuri femeile se măritau virginie, poate și bărbații dar exista un mare dar, aveau cam 20 de ani când o făceau, era logic sa fie virginie, acele femei nu făceau școală, facultate nu aveau cariere. Acum media de căsătorie și făcut copiii e undeva după 30 de ani, nu prea mai nimeni virgin la vârsta aceea și cu toate astea unele au relații bune 2. Și pe vremuri cele care aveau cariere, medici, avocate etc divorțau și atunci dacă nu le mergea căsătoria, dacă soțul era rău etc Concluzia nu toate femeile care se măritau și rămâneau toată viata cu acelasi bărbat erau fericite, nu aveau de ales, pe de o parte divorțul era ceva rușinos pe de alta parte nu aveau unde sa se duca, nu ca erau virgine și fericite rezista relația, care avea noroc cu persoana cu care se casatorea era bine, care nu doar se sacrifica. Exemplul cu masina tatălui e fără legătură cu subiectul, era atașat de un obiect iar tu nu te-ai atașat mai ales ca ti ai permis mai multe. Și copiii săraci se bucura de o ciocalata mai mult decât cei a căror părinți își permit sa le cumpere multe dulciuri și jucarii dar nu înseamnă că sărăcia e idealul asta e cursul firesc al lucrurilor. 3 este o aberație sa spui ca dacă pui suflet, o parte din suflet rămâne acolo, bla bla bla, sunt cuvinte alandala, sufletul rămâne peste tot, și în copilărie, și în momentele fericite este peste tot, iar viata noastră e un șir de experiente. Faptul ca îmbătrânim nu e o problema e ceva natural, nu vad de ce crezi ca femeile care își aleg drumul în viata și își asuma sexualitatea și știu ce vor ajung singure și depresive, dimpotrivă nu e deloc asa ci doar dacă stai cu un bărbat pe baza unor teorii pline de prejudecăți și faci compromisuri multe se întâmplă cum descri tu acolo. Dacă iei decizii asa cum sunt ele bune sau rele sunt mai puțin dăunătoare decât dacă trăiești fals în minciuna de dragul aparentelor.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Recordul maxim de viteză al lui Usain Bolt este de 44, 6 km/h. Viteza maxima a unui bulldog este de 36.8 km/h. Urmând-ți logica de fier, ar trebui sa concluzionam ca oamenii aleargă mai repede decât câinii. Totuși încearcă tu în realitate sa scapi de un câine agresiv prin fuga și vezi ce iese happy
Cam asta ai făcut tu, ai luat câteva excepții și le-ai transformat în regulă. Bineînțeles că există și femei care s-au măritat Virginie și sunt nefericite în familie, dar studiul pe care ți l-am trimis arata clar ca procentual ai mai multe șanse sa fi fericită dacă te măriți virgină. Și studiul nu este de pe vremea bunicii.
Nu înțeleg ce legătură vezi tu între căsătorie și studii? Adică este absurd ceea ce zici, ca dacă te căsătorești devreme nu mai poți face o facultate și nu mai poți avea o cariera. Am avut enorm de mulți colegi și colege care erau căsătoriți în timpul facultății și marea majoritate au terminat-o. Din contra, aceștia erau mai conștiincioși, mai ordonați și aveau rezultate mai bune decât noi care puneam mai mult preț pe distracție decât pe învățat.
Spui ca exemplul meu cu Dacia tatălui nu este valabil pentru ca nu era o persoana. Atunci de ce toți ne aducem aminte cu cel mai mare drag de primul caine, de primul / prima persoana pe care am ținut-o de mana, de ce primul copil este o binecuvântare enorma, iar mai apoi este mai mult obișnuință. Ai văzut vreodată cât de grijulie este o mama cu primul ei copil și cât de relaxata sau chiar dezinteresata este cu al optulea?
Iar cu pusul sufletului, fi sincera măcar cu tine, chiar dacă nu vei recunoaște aici: ai mai pus la fel de mult suftet in vreo relație ca și în prima? Exact, nimeni nu a mai făcut-o pentru ca unele resurse sunt pur și simplu epuizabile.
Pe vremuri femeile se mărită tinere și virgine nu pentru ca nu aveau carieră ci pentru ca nu existau contraceptive. Atunci dacă te manca între picioare și te frecați cu toți dârlaii, ramaneai gravidă și nu te mai lua nici dracu. Odată cu invenția contraceptivelor toate astea s-au schimbat.
De ce crezi ca se insista atât de mult ca femeile sa aibă o cariera sau măcar un job? Pentru ca oamenii s-au deșteptat și au I teles ca egalitatea dintre... Bullshiet! Pentru ca să contribuie la economia țării. Din același motiv vasta legala de angajare a scăzut de la 18 la 16 ani, iar vasta de pensionare tot creste. De asta occidentalii au progresat economic atât de mult fata de cei din orientul apropiat, pentru ca noi ne-am folosit mai eficient resursele umane decât ei.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

1. In fata legii ar trebui sa fim toți egali, nu? Arunci de femeile au acest avantaj, pentru ca uni spun ca sunt mai "sufletiste"?
Si femeia poate sa umble la fel de bine după un smecher și sa neglijeze copilul, doar pornim de la premisa de egalitate, nu?
3. Tot pe principiul egalității, violenta ar trebui pedepsita în mod egal, nu crezi? Gândește-te ca exista și cupluri unde ea are 90 kg, iar el 60.
6. Cu "cu misoginismul" nu știu de unde ai tras tu concluzia ca bărbații sunt mai frustrați decât femeile. De fapt dacă studiezi îndeajuns de mult o feminista, ai 99% șanse sa descoperi o femeie frustrata care urăște bărbații și are un complex de inferioritate.
80% dintre bărbați sunt neatractivi și 80% dintre femei sunt atractive, dacă privești prin ochii tai de bărbat. Dacă ai putea privi prin ochi de femeie, procentul ar fi inversat.
"Vulvizarea" bărbatului nu este nicidecum o soluție ci este un efect advers a zeci de ani de îndoctrinare feminista. Bărbații slabi de caracter, care au observat câte avantaje oferă societatea femeilor, se autopizdifica, pentru a beneficia și ei într-un fel de anumite avantaje. Adică dacă vezi o pițipoanca iertata de polițist pentru ca nu a purtat centura, în subconștientul tău te vei gândii ca poate dacă îți pensezi sprâncenele, te epilezi, porți blugi mulați și te mâțai puțin, poate te va ierta și pe tine polițistul, pana la urma vedem ca societatea este mult mai amabila și mai permisiva cu sexul feminin, asa ca mulți încearcă sa beneficieze de aceste avantaje, chiar dacă au avut ghinionul de a se naște cu sexul defavorizat.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Eu m-am adaptat vremurilor in care traim. Tu ai avut colegi care s au casatorit de tineri eu nu prea am avut iar cei care au facut o devreme in prezent au divortat, fiecare cu exemplele lui. Mai degraba au rezistat relatiile facute mai tarziu. Nu sunt de acord cu pusul sufletului mai mult intr-un moment si mai putin in alt moment. Pur si simplu te adaptezi si de fapt am descoperit pe masura ce a trecut timpul ca viata e frumoasa, ca experientele noi sunt mai diverse si mai interesante decat cele vechi, in timp am cunoscut oameni noi, prieteni noi toate au fost un plus nu un minus. Cat despre atasament fata de lucruri iar nu sunt de acord, in principiu eu m-am atasat cel mai mult de ultimile nu de primele, eu vad lucrurile diferit de cum le vezi tu...

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Dacă ai fi trăit în perioada lui Ceaușescu, sigur te-ai fi "adaptat" și acelei perioade și i-ai fi recitat poezii de slavă laughing Asta nu e adaptare, draga mea, asta înseamnă să te înclini cum bate vântul.
Si sa nu crezi ca eu sunt chiar asa de bătrân, din moment ce am aceasta mentalitate, probabil sunt doar cu vreo 5 ani mai mare ca tine, deci ne-am dezvoltat aproximativ în aceeași societate.
Depinde doar cum vrei tu sa vezi lucrurile, un ortodox adevărat se va contrazice pana la moarte cu oricine va susține ca alta religie este cea adevărată. La fel și un catolic, sau un musulman.
Asa ca este de așteptat sa aperi cu îndârjire supremația femeilor sparte, din moment ce faci parte din aceasta categorie. Nu te condamn, doar atât îți mai zic, viitorul va decide daca a fost bine sa mergi împreună cu turma, sau nu. Tu te vei convinge singură, eu am încercat.
Mulțumesc de conversație!

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Nu m-am gandit ca esti mare de varsta, nu are relevanta. Eu incerc doar sa fiu corecta. Corecta cu femeile, fiindca si ele au dreptul de a fii libere. Libere sa si greseasca de nu. De ce sa fie femeile cum spun studiile tale sau cum spui tu? Ca asa e bine? Nimeni nu poate hotari. Sa sti ca fiecare isi alege drumul spre fericire nu exista un model. Eu ti am explicat doar de ce e greu sa te casatoresti virgina. Unul dintre motive este fiindca nu se mai casatoresc fetele la 18 - 20 de ani. Nici nu mai au cu cine caci nici baietii nu se mai casatoresc de tineri. Ori sa fie o lume cu virgini pana la 30 nu este posibil. Ca e bine sau rau astea sunt vrenurile nu tu sau eu decidem. Poate adevarul e undeva la mijloc. Fiecare incearca sa faca ce e mai bine. Pur si simplu s au schimbat mentalitatile, nu inseamna sa nu duci o viata decenta ci sa traiesti pur si simplu viata cu bune si rele nu sa ai niste principii fixiste. Merci si eu de conversatie

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Bineînțeles că femeile nemăritate sunt libere sa o facă cu cați parteneri doresc ele, din partea mea pot sa facă și bătături înăuntru, asta nu e problema mea. Acesta este un site de discuții și noi discutam aici idei, filozofam la o cafea imaginară și ne expunem fiecare ideile și principile. Libertatea de a o face cu cine vrei tu o ai și nu te teme ca nu are cum sa ți-o ia nimeni, atât timp cât nu ești măritată. După ce te măriți aceasta libertate ți-o va lua legea, conform articolului 304 aliniatul 1 din codul penal :" Fapta persoanei căsătorite de a avea relații sexuale in afară de căsătorie se pedepsește cu închisoare de la o lună la 6 luni sau cu amendă." Asa ca din partea mea bucură-te de aceasta libertate la maxim, atât cât o mai ai.
Bucură-te cât vrei, doar că sa nu te miri că atunci când te vei căsătorii și tu, bărbatul acela nu te va trata asa cum și-a tratat tata dacia lui 1300, ci mai degrabă cum îmi tratez eu a 8-a mașină...
Este adevărat ca vasta medie pentru căsătorie a crescut, dar eu nu cred ca aceasta este cauza depravarii societății, ci mai degrabă efectul ei.
O seara faina!
Pa

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Răspunsul asta e destul de acid, și pare ca nu ma fac înțeleasa. În realitate nimeni nu a fost condamnat cu închisoare sau amendat, nici bărbații nici femeile nu au fost condamnate pentru adulter cel puțin în ultimile decenii, altfel ar fi fost pline închisorile, poate pe la musulmani. În legătură cu mine, nu e treaba ta și nu ai de unde sa ști tu cum ma tratează un tip, ma tratează cum e el educat și cât de mult ma iubește, sau cum îl tratez eu. Cunoști și tu probabil femei tratate prost de primul iubit deși au fost virginie și tratate cu mult mai mult respect de următorul Tine de educație și de om. Comparația cu mașina nu i bună. Ți am zis de ce. Pe vremea aia era sărăcie, oamenii se atasau și se bucurau de orice lucru mărunt. Ți am dat și exemplu un copil sărac se va bucura mult mai mult de o ciocolata decât unuia care nu ii lipsește. Nu înțeleg de ce ești acid și care e problema. Pui tu mana în foc ca toate femeile fericite în prezent, în căsnicie, se datorează cumva virginității ei sau a lui? Eu pun pariu ca nu

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Explica de ce femeile care-s virgine sunt mai fericite cand se marita! Nu ma lua cu ce au zis altii, spune cu gandirea ta, de ce crezi tu asta.
Cu contraceptivele, se rezolva si atunci, nu stiau de alte metode de sex, masturbare, oral, frecaei de corp, intre sani? Inseamna ca nu aveau imaginatie.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

1 - Mai rar o femeie se duce dupa altul decat un barbat, asa se considera, nu luam exceptiil in calcul.
2 - Daca ea are 90 Kg si el 60, nu se mai ia in gluma, asta clar, deci depinde de caz, dar daca ea are 50 si tu 80, ar trebui sa nu se poata intampla asta, daca se intampla e aiurea.
3 - Mda, si femeile unele nu suporta barbatii ca-s nesimtiti, prea sexangii, ai dracu, lipstiti de suflet, aiai pana la urma ai dreptate, nu stiu de ce nu se condamna.
6 - Cu barbatii, pai prin ochi de femeie zic ca, cam 60-80 % sunt neatractivi, plus ca si barbatul vede, se vede care e mai frumos si care mai neatractiv, se vede imediat, eu iti pot spune, iar apoi pune o femeie sa spuna sa vezi ca, cam coincide.

Cu vulvizarea nu am zis si eu ca din cauza ca pot avea anumite avantaje? Mi se pare ca am zis, si au dreptate. F bine fac. S-au trezit si ei acum dar e bine si acum. Normal ca cei mai slab asa de caracter se fac asa pentru ca, chiar li se potriveste, nu li se potriveste statutul de barbat.
De exemplu eu, voiam sa schimb sexul dar nu pentru a avea privilegii ca eu nu m-am lovit de probleme ca eram barbat, dar o faceam ca sa am succes la alte fete intrucat psihologul din Germania a zis ca, ca fata as arata foarte bine, ca baiat nu, eram asa feminizat fizic, sensibil, nu am facut-o pentru ca daca-ti taie penisul greu de crezut ca iti face un clitoris functional, altfel o faceam fara discutie la 21 ani cand mi s-a propus. Mi s-a spus ca fetele les nu prea vor fete cu penis, ca daca era asa, era simplu, se facea doar terapia hormonala si aratam a fata 100 %. Pai am vazut niste fete provenite din baieti de rup la frumusete, iar ca baieti erau fectie.

Unii au facut asta doar pentru privilegii cum zici, si au constatat ca deloc nu este asa, dupa au regretat amarnic ca stau intr-un corp care nu prea le confera confort, si-au schimbat si fizic sexul, altfel era okey. Deci nu e chiar asa.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Un om ca lumea face ce simte, nu cum bate vantul, inseamna ca e moale daca se lasa manipulat. Eu am trait in ceausim si ma revoltam, era gata sa fiu arestat de un vecin securist, dar aveam 9 ani si abia astepta sa iau buletinu, nu merge, nu m-as fi lasat condus de niste conceptii tampite mai ales la sex unde puteam fi f discret.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

De ce zici depravare daca casatoriile se fac mai tarziu? Ca se face sex mai simplu inainte? Nu e chiar asa. Sa nu te superi dar tu preiei niste termeni dar nu ii gandesti cu mintea ta "academia a scos..niste sudii arata.", acesti ganditori etichetati ca niste oameni specializati, profi din institutii respectate au fost pusi sa manipuleze lumea.

Ptr ca bun, explica tu cu gandirea ta de ce e depravare asta! Nu..cita! De ce ar fi? Care este logica ta! Sa vad. Stii de ce smecherii ne vor fraieri? Tocmai sa nu ne pridem de ce vor ei sa insufle, sa nu luam la analizat si sa nu le iasa lor jocurile. Exista specialisti in psihologia maselor, si stiu baietii gandirea oamenilor, si in functie de asta, actioneaza. Si vine zice "cutare e cutare sau nu stiu ce", si omu nu se intreaba daca are logica sau nu chestia aia. Uite cum te-a prins pe tine, dar sa vad cum explici tu personal.
Deci o femeie sau un barbat nu sunt intr-o relatie si fac sex simplu schimband partenerii sa zicem dupa un timp, protectie deci nu boli, nu graviditate, astea-s datele problemei. Explica ce este rau in asta.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Am mai scris-o și ma repet: vorbim de majoritatea procentuala, nu luam cazul minoritar și îl transformam în regula.
Da, pe vremea aie era saracie: sărăcie de bani, sărăcie de mașini și. sărăcie de femei ușoare. Pe vremea aia umblau milițienii de la moravuri și arestau toate parașutele din tara, după care justiția își face treaba și la baga la zdup. Pe vremea aia bărbații își respectau și își iubeau nevestele toată viața, neveste pe care le luau de "noi", nu "second, third, tenth hand". Precizez din nou ca vorbesc despre majoritate, știu ca au existat și excepții, dar întotdeauna exista. Pe vremea aia înșelatul în căsătorie era o realitate, nu existau atatea divorturi, atâtea "persoane complicate", nu se transmiteau atâtea boli venerice, nimeni nu mergea la psiholog și toți eram sănătoși fizic și mental.
Faptul ca acum adulterul nu se mai pedepsește, deși legislația există este un triumf al majorității asupra legii și e trist ca majoritatea gândește ca tine.

| FmmRock a răspuns (pentru Mosotti):

Logic ca nu poate sa iti explice cum se traieste imoralul, daca nu e femeie sa simta... ai dee pl mea

| Mosotti explică (pentru FmmRock):

Normal ca nu poate sa imi explice ce simte, dar incercam sa inteleg cumva.

| Eteda a răspuns:

Pai... din punctul meu de vedere, ca fata, este cam nasol sa te culci cu unul si altul doar pentru placere? Unde este respectul de sine? Vorbesc acum pentru ca am avut 2 relatii serioase, una de 2 ani si alta de 3 (cea actuala) au fost si tipi care au incercat sa ma faca cu capul doar ca se le cad la pat, dar nu m au interesat. Important e sa stii ce iti doresti. Daca vrei ceva serios e cazul sa astepti. Daca nu... ei bine asta nu stiu laughing dar sunt de acord cu tine, daca le vezi neserioase si cad din prima e clar ca nu ai ce sa vrei mai mult decat o noapte. Observ zilnic fete ce isi posteaza sanii, fundul. si multe alte pozitii care chiar o cer.

| Mosotti explică (pentru Eteda):

Pai cine zice ca nu ma respect ca fata daca vreau placere cu unul si altul?! Nu are nici o treaba una cu alta, tocmai ca ma respect, profit de placere cat pot, imi fac un bine, ca doar nu ma culc cu cine nu imi place, ma culc cu cine ma atrage foarte mult, deci imi place. Si nu consider ca o femeie e neserioasa daca vrea doar placere, fraiera ar fi sa nu vrea ceva bun. Relatia serioasa si sexul este una, doar sexu e alta, pana vine relatia aia serioasa, omu are pofte sexuale care nu au nici o legatura cu relatia aia serioasa, sunt doua chestii diferite, doar nu imi pun lacat la vulva paaana o fi o relatie serioasa, ce naiba, chiar daca vreau si aia.
Daca o femeie nu face sex decat daca vine relatia serioasa, inseamna ca nu are libidou sau se masturbeaza, altfel nu ar putea sta asa, e ca si cum ti-e foame si daca nu mananci icre negre, nu mananci nimic, nu merge.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Mosotti):

Statisticile arata ca mai mult de un sfert din femei nu pot ajunge la orgasm, iar jumatate dintre ele ajung extraordinar de greu la orgasm, deci de aici tragi concluziile de ce multe spun ca nu au nevoie de sex decat in relatie ''serioasa''. Spune-mi si mie daca monica gabor, ex columbeanu ar fi avut cum sa se excite la un mos plinut si cu un cap mai mic decat el? E clar ca aleia ii lipsea libidou

| Mosotti explică (pentru Dragosdoar):

Ai dreptate, dar barbatul care e om ar trebui sa aiba grija sa se simta si ea bine, nu sa se faca el ca nesimtitul si sa o lase asa pe ea, ea sa spuna sincer, si el sa incerce sa fie bine, asa uman! Iar daca nu pot ajunge la orgasm, atunci sa se duca la medic pentru ca inseamna ca au o probleme fie fiziologica fie psihologica, dar in cazul ala nu mai facei relatie de nici un fel, ca nici in aia serioasa nu ai orgasm. Rezolvi problema, si apoi.
Nu stiu daca aleia ii lipsea libodoul, sau se masturba si rezolva problema f simplu, ori o masturba el dupa sau inainte ce il lasa pe el sa-si faca treaba. Daca nu avea libodou, au stat din interes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Am scris 10 minute si desteptul de TPU mi-a publicat doar prima fraza, fenomenal.
Pe scurt, am incercat in mai multe cuvinte sa-ti reamintesc de moralitate, pe care te incapatanezi sa o ignori, sau sa treci cu vederea cand e incalcata.
O femeie demna nu are cum sa fie toaleta publica a unor necunoscuti. O femeie morala nu are cum sa se ofere oricui.
O femeie normala, demna, integra si care se respecta, se "ofera" in exclusivitate partenerului de viata. Restul nici macar nu le-as cataloga drept femei, ca le-as jigni. Femeile sunt femei, sunt curve, in opinia mea.
Eu, cum am mai incercat sa spun, sustin chiar si in fata Marii Adunari Nationale: DOAR o curva josnica si destrabalata e in stare sa ajunga la sex fara sentimente, fara iubire. De asemenea, doar un ratat mizerabil o poate face.