| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce femeile zic "aaa si-a batut joc de mine, a vrut doar sa se culce cu mine si atat". Pai oameni buni, a spanzurat-o? A batut-o? A violat-o? Ca asta inseamna bataie de joc, bataie de joc nu e ca i-a oferit placere, ca si ea s-a simtit in egala masura bine ca si el. Nu pricep asta. Si daca iese sau nu ceva serios, faptul ca ne-am simtit bine, a fost frumos si cat a fost, nu vad nimic rau in asta. Daca ea se sacrifica si doar el se simtea bine promitand nu stiu ce, da, atunci era corect, dar altfel nu. Ne culcam si atat, ce are? Avem orgasme amandoi, e ok oricum ai da-o.

Si in general daca nu gasesti pe cineva cu care sa faci o rel. serioasa, strica distractie si placere? Eu zic ca mai bine sa fie decat sa refuzam doar ca nu e ceva serios, daca e sa fie, e si mai bine, daca nu, ramanem cu placerea. Deci oricum ramanem cu ceva bun. Adica suna "si-a batut joc de mine, a vrut doar sa-mi ofere placere si atat". E cam contradictie in propozitie. Stiu n fete care se masturbeaza, chiar am o vecina care face asta pentru ca cica tot asa, nu se incurca cu unul doar pentru sex pana nu gaseste ceva serios, adica cu dusul sau cu degetele vor placere, dar cu unul nu? Ca si la masturbare e doar placere si atat, nu e relatie serioasa sau neserioasa. E mai bine cu cineva, e mult mai misto, cineva care te atrage, evident.

Astept pareri si de la femei si de la barbati.

162 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

laughing unele doar asta au de "oferit". Si dupa se plang ca nu le vor barbatii pentru "sufletul" lor. Pai scuza-ma, tu nu stii cum sa faci sa atragi barbatii mai repede, umblii cu toate la vedere si dupa te miri ca nu esti dorita decat pentru o noapte. Cunosc o tipa de genu'. Vorbeste numai despre sex cu barbatii, isi arata sanii si face gesturi... apoi plange ca nu a vrut-o ala pentru relatie.
Mnah, eu am prins vremurile alea ..merg pe ideea ca o femeie e mult mai respectata daca nu a umblat cu unu si altul, ca e mai de apreciat de catre viitorul sot daca a fost cuminte.dar in ziua de azi nu mai e o problema asta... isi iau unii si curve laughing asa ca ce mai conteaza daca te duci ca fata cu vreunul doar pentru asta..altele sar pe ei direct din cluburi. abia asteapta sa le ia putin pe acasa/hotel vreunul.

| sofisis a răspuns:

Cred ca sunt multe patachine care desi doar asta au de oferit, decat sa isi asume lucrul asta, prefera sa dea vina pe porcii de barbati.
Asta pe de-o parte. DAR mai sunt si barbatii care ametesc de cap o femeie pana le pica si apoi ura si la gara. Sunt multi care promit marea cu sarea, care se poarta frumos si etc dr singurul scop al lor este sexul.

| Eteda a răspuns:

Pai... din punctul meu de vedere, ca fata, este cam nasol sa te culci cu unul si altul doar pentru placere? Unde este respectul de sine? Vorbesc acum pentru ca am avut 2 relatii serioase, una de 2 ani si alta de 3 (cea actuala) au fost si tipi care au incercat sa ma faca cu capul doar ca se le cad la pat, dar nu m au interesat. Important e sa stii ce iti doresti. Daca vrei ceva serios e cazul sa astepti. Daca nu... ei bine asta nu stiu laughing dar sunt de acord cu tine, daca le vezi neserioase si cad din prima e clar ca nu ai ce sa vrei mai mult decat o noapte. Observ zilnic fete ce isi posteaza sanii, fundul. si multe alte pozitii care chiar o cer.

| Osneros a răspuns:

Unele vad sexul ca pe o unealta de manipulat barbatii. Gandeste-te ca e singurul lor lucru de valoare, si ala nu functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da, a folosit-o.
Oricum astea de obicei si-o fac cu mâna lor, saliveaza dupa badbou apoi se plâng ca nu le-a iubit, ci folosit, de parca nu e complet evidenta intentia badboului.
Un bărbat de bun simt n-ar face-o niciodata, dar pentru ei exista femei de bun simt, iar pentru badbou există respective, alea care vor spune ca au fost folosite. No ***, Sherlock.
Ca si cum angajez un pedofil drept babysitter si ma mir apoi ca mi-a agresat copilul.

Apoi, e clar ca tu nu înțelegi ce înseamnă moralitatea. Sexul in lipsa iubirii inseamna depravare, destrabalare. Doar o curvă infectă si un ratat mizerabil pot fi in stare de asa ceva.
Mare păcat ca se uită tot mai frecvent de asta, iar tinerii duc o evidenta lipsa de educatie in spiritul moralității.

| Eteda a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt perfect de acord cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Eteda):

Multumesc, apreciez.
Eu sunt aproape de acord cu tine, cu mentiunea ca nu inteleg de ce ai specificat "ca fata". Dpmdv si ca barbat denota o lipsa de integritate si demnitate sa te culci cu femei random pentru care nu ai niciun fel de sentimente. Asta e un eufemism pentru nenorocit fara viitor.

| Eteda a răspuns (pentru anonim_4396):

Nope, n ai inteles. Eu daca sunt fata nu pot simti sau sa stiu ce simte un barbat care se culca cu femei random, la asta m-am referit. Si nu, nu cred ca toti barbatii fac asta, cum nu cred ca toate femeile fac asta. Sunt oameni si oameni. Sau cum spunea un vers din muzica interpretata de B.U.G "Lume multa si oameni putini"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Eteda):

Pai nu trebuie sa stii ce simte ca sa poti spune ca nu e ok. Nu trebuie sa comiti o crima si tu, pentru a sti ca e rau ce fac criminalii.

Eu am facut doar o remarca prin care cer sa nu fie dezincriminati barbatii, ca nu e chiar niciun motiv.

| BlackRose03 a răspuns:

Unele femei considera sexul drept un act de iubire și nu ar face asta "doar pentru plăcere".
In cazul asta masturbarea este o opțiune mai buna pentru ele decât să-si încalce principiile.
De asemenea sunt tipi care arată că vor ceva serios doar ca sa se culce cu femeia respectiva și în cele mai multe cazuri aceasta ajunge să-l placa pe tip și să fie rănită cand își dă seama de intențiile lui adevărate.
In cazul asta e clar vina bărbatului că nu a dat de înțeles de la bun început ce dorea.
Când stai cu cineva de distracție trebuie sa te asiguri că și el/ea tot distracție urmărește. Unii oameni se atașează repede și pot fi ușor răniți.
Personal nu sufăr acei tipi care nu pun preț pe sentimente și stau cu cineva doar pentru o noapte, cineva care ar putea avea intenții serioase și ei să știe chestia asta dar sa nu le pese.
Ok... ziceai de clipele alea de plăcere de care ar trebui sa se bucure?
Pai cum sa se bucure daca acea femeie și-a pus sufletul în încercarea de a întemeia ceva cu acel bărbat și el doar s-a "jucat" cu ea până a obținut ce a vrut(respectiv sex pentru o noapte)?
Da, unele femei chiar asta caută(sa se fufu prin atitudine și îmbrăcăminte) și mi se pare penibil sa se plânga după daca sunt văzute drept un obiect.
Dar bărbații care dau speranțe unei femei care chiar da impresia că vrea mai mult decât o noapte de amor ca după ce își îndeplinesc scopul sa treacă la următoarea "țintă" mi se par mult mai prejos.
Nu totul se rezuma la placerea aia preț de câteva minute pentru unii.
Acea plăcere nu egalează săptămâni/luni din timpul persoanei respective și nici tristetea de după când realizezi că pentru el a fost un joc și nimic mai mult.
Ca bărbat e ok sa te distrezi, nu am nimic cu asta, nu toți vor ceva serios și se înțelege, dar macar asigură-te că și aia cu care vrei să ți-o arzi tot asta urmărește.

| Mosotti explică (pentru Andra9pk):

Pai si cine zice ca daca a umblat cu unu si cu altul nu trebuie sa fie respectata? Ca doar nu a facut infractiuni, a facut sex, a avut diversitate, asta este okey, a prins experienta de viata. F bine ca sar din cluburi pe ei, e normal daca le place, asa trebuia si inainte, de ce nu? A vrea sex e okey atat timp cat ambii parteneri consimt. Pai si eu as lua o dama de consumatie daca mi-ar place f tare si ea pe mine, ce face ea e meseria ei, nu ma deranjaza, ba din contra, dar are si bani mai mult, e mai bine. Dar asta nu are treaba sa zica ca si-a batut x joc ca a vrut-o doar sa-i ofere placere, asta nu mai e okey.

| Mosotti explică (pentru sofisis):

Pai si daca promite, promite ca stie ca aia are ceva fixatii si nu vrea placere si atat, ei ocolesc chestia asta, ca daca nu ar ocoli, ar fi nasol. Si chiar daca unicu scop e sexul, pana la urma nu ramane si ea cu sexul facut? Ca si pentru scopul asta, si ea se simte bine pana la urma. Adica ar trebui "ca minte ce nu, imi place de el, si daca nu minte e mai bine, daca minte, oricum ma simt bine cat o fi". Asa e normal. Deci oricum nu pierde ea nimic.
Ca daca astia o mint, ea incepe treaba si daca ii place, nu ar mai regreta, daca nu le minte si le lasa pe fixatia lor, ele nici macar nu incep treaba si poate nu stiu ce au pirdut.

Uneori barbatii mint ca si chestie adaptativa ca unele femei fug de sex ca de spanzuratoare, de parca nu poti avea placere si fara maritat si alte tampenii. Daca ar zice si ele "hai sa ne simtim bine, daca o fi sa iasa ceva bine, daca nu, ramanem cu placerea cat o tine, e f okey, nu am de ce rata", ei nu mai minteau.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Eteda):

Doar o remarca pentru ca ai pomenit de o melodie de la bug mafia. Nu sunt cel mai bun exemplu de dat aici in legatura cu subiectul deschis, daca te uiti cu atentie peste alte versuri din repertoriul lor muzical.

| Mosotti explică (pentru Eteda):

Pai cine zice ca nu ma respect ca fata daca vreau placere cu unul si altul?! Nu are nici o treaba una cu alta, tocmai ca ma respect, profit de placere cat pot, imi fac un bine, ca doar nu ma culc cu cine nu imi place, ma culc cu cine ma atrage foarte mult, deci imi place. Si nu consider ca o femeie e neserioasa daca vrea doar placere, fraiera ar fi sa nu vrea ceva bun. Relatia serioasa si sexul este una, doar sexu e alta, pana vine relatia aia serioasa, omu are pofte sexuale care nu au nici o legatura cu relatia aia serioasa, sunt doua chestii diferite, doar nu imi pun lacat la vulva paaana o fi o relatie serioasa, ce naiba, chiar daca vreau si aia.
Daca o femeie nu face sex decat daca vine relatia serioasa, inseamna ca nu are libidou sau se masturbeaza, altfel nu ar putea sta asa, e ca si cum ti-e foame si daca nu mananci icre negre, nu mananci nimic, nu merge.

| Mosotti explică (pentru Osneros):

Pai ele vad aiurea, sa constientizeze ca e eroare de gandire, ca uite, incepe sa se puna problema! Vede unu, altul, isi pun si altii problema.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Depravare e sa faci rau, nu sa faci sex, nu are treaba neaparat iubirea cu sexul, sigur ca e de preferat sa fie si iubire si sex, dar merge si una fara alta, asa cum merge si iubirea fara sex, ca eu as putea avea o relatie din asta, deci nu tin doar cu sexul. Chiar sunt fete cu care as face doar relatie afectiva, unele cu care as face doar sex, cu altele ambele, deci..nu e problema.
Damele de consumatie nu sunt infecte, sunt oameni si ele si daca vor sa faca, bravo lor, ce, eu nu faceam daca puteam? Doar nu eram prost sa nu iau mii de euro si sa-mi pun banelu acolo la banca, bine, in conditiile mele nu asa orice si oricum. Sau videochat, faceaaam al dracu, nu alta, asta ca job strict.

DAR repet si stii, eu nu-s subiectiv aici, pe plan sufletesc eu nu ma incurc cu una doar pentru sex in general, eu as vrea mai mult, de exemplu la dame de consumatie nu pot face pentru ca ma inhib, nu pot face sex cu o straina asa aiurea, e penibil, eu trebuie intai sa cunosc omu ala inainte, sa fim prieteni, sa ma simt in largul meu, si apoi abia sexul.
Dar am fost obiectiv, de fapt ma stii de acum. Chiar se mira prietenu meu ca nu umblu dupa ele si eu am zis "pentru 13 secunde de placere nu stau eu sa ma incurc doar pentru atat", asa ca nu sunt deloc ca aia.

| Dragosdoar a răspuns:

Se intampla asta tocmai pentru ca femeile sunt usor de dus cu vrajeala,cu papagalul. De regula ele fac mult tam tam din nimicuri,ba chiar interpreteaza foarte mult anumite situatii si se dau lovite de mama focului fara sa stie despre ce a fost vorba.
Si nu am inteles niciodata chestia asta cu demnitatea lor ''sa se faca sex doar in relatie serioasa,sa fie doar din iubire'' Pai o faci din placere de cateva ori si la revedere,ai terminat targu cu respectivul cu care ti-ai tras-o. A,ca sa umbli din barbat in barbat si sa fii haimana e altceva,probabil la asta se gandesc majoritatea si nu le ducea mintea sufcient sa faca diferenta intre astfel de situatii? Nu stiu csz.
In orice caz, de e sa o faca cu unu de la TV sau nu stiu ce martalog celebru de pe internet ia sa vezi cum se lauda, sa vezi cum stau, de ala nu se vor plange la nimeni pentru ca de, e om celebru, il vede si il place tot satu. Uite-te si tu cum stateau alea la Imor sa le dea bendeac mozoleala cu gura.

| Mosotti explică (pentru Eteda):

Pai ce simte un barbat care se culca random, placere, ce poate simti? Placere sexuala asa cum si femeile simt cand se masturbeaza sau fac sex cu unul pur si simplu. E simplu. Normal ca nu toti barbatii fac asta, si nu toate femeile! Cei mai multi nu, vor mai in colo ceva serios, ca sincer si eu vreau la fel si voiam.

| Mosotti explică (pentru BlackRose03):

Da, corect, i-am zis si lui Plato, eu personal sunt cum zici tu, vreau ceva serios si chiar nu pot face sex asa tam nesam (si asta am zis-o si pe alte forumuri, de fapt gandesc cam ca femeile, insa nu e bine sa fiu subiectiv), si as fi sincer si as zice de la inceput ce vreau, dar eu zic cum sunt altii si na, asta este. Ca de preferat ar fi sa se bucure si ea de placerea aia si aia e, si sa invete ele sa nu mai creada orice! Pana la urma aici trebuia sa bat, sa isi asume de la inceput ca el poate minti, si daca iese, e ok, daca nu, aia e ramane cu ce e de ramas. Ca asa daca-si face vise, au soc apoi.
Dar nu stiu de ce femeile nu invata...jocul unor barbati, pana la urma asta ma mira mai tare.

Adev e ca si eu fac la fel daca sunt subiectiv! Prefer masturbarea decat sa ma incurc cu una doar pentru sex (pentru maxim 15 secunde de maxim placere), culmea. Si o vecina de a mea cu 11 ani mai mica la fel face, ca nu se incurca cu unu doar pentru sex, insa problema e ca nu ne placem reciproc, altel poate iesea ceva, ca e usa in usa cu mine. Deci nu prea am eu caracteristici de barbat din ala prea sexangiu, am condamnat pe tot netu pe cei ce inseala.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Mosotti):

Statisticile arata ca mai mult de un sfert din femei nu pot ajunge la orgasm, iar jumatate dintre ele ajung extraordinar de greu la orgasm, deci de aici tragi concluziile de ce multe spun ca nu au nevoie de sex decat in relatie ''serioasa''. Spune-mi si mie daca monica gabor, ex columbeanu ar fi avut cum sa se excite la un mos plinut si cu un cap mai mic decat el? E clar ca aleia ii lipsea libidou

| Mosotti explică (pentru Dragosdoar):

Ai dreptate, dar barbatul care e om ar trebui sa aiba grija sa se simta si ea bine, nu sa se faca el ca nesimtitul si sa o lase asa pe ea, ea sa spuna sincer, si el sa incerce sa fie bine, asa uman! Iar daca nu pot ajunge la orgasm, atunci sa se duca la medic pentru ca inseamna ca au o probleme fie fiziologica fie psihologica, dar in cazul ala nu mai facei relatie de nici un fel, ca nici in aia serioasa nu ai orgasm. Rezolvi problema, si apoi.
Nu stiu daca aleia ii lipsea libodoul, sau se masturba si rezolva problema f simplu, ori o masturba el dupa sau inainte ce il lasa pe el sa-si faca treaba. Daca nu avea libodou, au stat din interes.

| strawberry03 a răspuns:

Doamne ce de-a comentarii si mentalitati limitate. Credeam ca am trecut de epoca cand femeia e curva ca face sex sau barbatul e un porc pentru ca a vrut asta. A mai avansat si psihologia, stiinta. Sexul e ceva normal, trebuie doar sa fie asumat si de comun acord. Mi se pare mai grav sa nu iti asumi faptul ca ai nevoi si ca iti doresti sa faci anumite lucruri sau ca le faci decat sa te dai mare om plin de principii. Nu in asta constau principiile. Iubirea nu vine mereu la pachet cu sexul, e normal. Si ca sa stiti, uneori nici cand un barbat spune anumite lucruri, adica va "vrajeste" nu inseamna ca a incercat sa va minta. Dar barbatii functioneaza diferit la nivel chimic, iar atractia sexuala se poate confunda foarte usor cu ceva mai profund si e posibil ca abia apoi sa realizeze asta. Asa ca si ca femeie trebuie sa fii matura sa nu iei de bun tot ce ti se spune, filtrati ce primiti, dar nu e gresit sa faci sex.
Exista mii de studii pe sexualitate, beneficii, atractie, etc. Hai sa mai trecem de termenii astia de "curva" si de "porc nesimtit ca s-a culcat cu mine". Atractia fizica si sexuala e mereu prima care apare, e normal sa se manifeste, ar fi si ciudat sa incepi sa discuti despre iubire si casatorie la primele intalniri. Subiectele de discutie nici nu trebuie sa fie despre sex ca sa starneasca dorinta asta. Asa functionam. Nu inseamna ca asta avem de oferit doar sau ca ei incearca doar sa profite. E ceva instinctiv, normal si da, e win-win. Totul tine de a filtra informatiile, oamenii, ceea ce primim si de a ne asuma alegerile si preferintele. Nu asta face un om sa fie de valoare sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

A SE DEPRAVÁ mă ~éz intranz. A duce o viață de plăceri ușoare; a trăi în desfrâu; a se d******a; a se destrăbăla; a se strica. /

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Am scris 10 minute si desteptul de TPU mi-a publicat doar prima fraza, fenomenal.
Pe scurt, am incercat in mai multe cuvinte sa-ti reamintesc de moralitate, pe care te incapatanezi sa o ignori, sau sa treci cu vederea cand e incalcata.
O femeie demna nu are cum sa fie toaleta publica a unor necunoscuti. O femeie morala nu are cum sa se ofere oricui.
O femeie normala, demna, integra si care se respecta, se "ofera" in exclusivitate partenerului de viata. Restul nici macar nu le-as cataloga drept femei, ca le-as jigni. Femeile sunt femei, sunt curve, in opinia mea.
Eu, cum am mai incercat sa spun, sustin chiar si in fata Marii Adunari Nationale: DOAR o curva josnica si destrabalata e in stare sa ajunga la sex fara sentimente, fara iubire. De asemenea, doar un ratat mizerabil o poate face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru strawberry03):

Nu, nu am trecut. Femeia e curva cand face sex cu altcineva decat partenerul de viata. Punct. Femeia e curva cand face sex in lipsa iubirii. Alt punct. E foarte simplu, asa e moral. Se aplica si in cazul barbatilor.
Nu e niciun win-win, ci un loss-loss, ca vorbim de doi depravati, ea toaleta publica, iar el nenorocit.

Iubirea e preexistenta, deci e acolo dinainte de a va fi intalnit, sub nicio forma nu apare pe parcurs, ar fi stupid. Iubirea nu vine mereu la pachet cu sexul, dar sexul trebuie sa vina mereu dupa ce a ajuns deja pachetul cu iubire. Altfel trebuie sa-l returnezi curierului, ca nu poti sa accepti pachetul sex inainte de pachetul iubire, deoarece e imoral, inseamna desfranare, si e ceva specific panaramelor.

| strawberry03 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))))))) Doamne, ceva mai tampit nu am citit in viata mea. Nici nu ma mai obosesc. "Punct".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru strawberry03):

Mda, e mult mai usor sa "nu te obosesti", decat sa scuturi neuronii sa combati. In fine, cel mai probabil n-am unde sa ajung cu tine, dar mie imi e foarte clar de ce. La fel cum unii infractori incearca sa-si minimalizeze faptele, acelasi lucru l-am observat la usuratice, care incearca sa faca lumea sa creada ca e normal sa-si faca tot cartierul nevoile in ele.

| Drimmero a răspuns:

Femeia are asteptari mari, barbatul nu are asteptari atat de mari din prima, e o vorba ' prost e ala care da, nu ala care cere', daca femeia a cedat inseamna ca e fix din vina ei.

| strawberry03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai tu linistit ca nu mi-e greu sa imi folosesc neuronii, dar am dat de fanatici si incuiati la viata mea de nu mai tin minte. Eu insami am crescut intr-un cult religios cu asemenea mentalitate si am fost suficient de desteapta sa imi dau seama singura de ce decizii sa iau, si aici nu vorbim despre sex. E super simplu sa declari tu ca sunt usuratica sau nu doar pentru ca sustin niste argumente care sunt bazate si pe stiinta. E ca si cand ai zice de o persoana ca e gay doar pentru ca sustine LGBTQ, bravo bravo. Pai la fel cred si eu ca nu ai avut parte de sex adevarat la viata ta, ca altfel nu ai putea sa debitezi asa cevalaughing Ca sa stii, eu am o relatie, asa ca presupunerile tale pot fi deseori gresite, in caz ca nu te-ai gandit ca e posibil.laughing

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai definitia aia a fost scoasa de niste smecheri care aveau un interes, prin religie si anumite din astea manipulau lumea, si lumea a preluat, uite tu, ai preluat fara sa pui la analizat daca definitia aia e corecta sau nu, daca suna invers, asa ziceai ca e normal. Ceva ce nu face rau nu are cum fi nasol, e logic, nu conteaza cine scoate definitii special pentru un anume interes social. Asa au facut mereu mai marii lumii, au manipulat oamenii prin reguli, religie, definitii, pe care lumea le-a luat de corecte fara sa le analizeze si logic ei cu mintea lor.

TPU are putina intarziere, apare tot mesajul dar nu imediat, trebuie sa ai putina rabdare.