| Andreiu68 a întrebat:

Nu mai inteleg nimic, in legatura cu fetele. Am aproape 23 de ani si mii de tentative de relatii sa spunem. Pana acum nu am avut nici o relatie cu nici o fata (doar relatii amoroase). Am vorbit cu mii de fete, fete care chiar imi placeau de ele, ori ajungeam sa vorbim 2-3 zile si dupa se rupea tot, ori ieseam cu ele si dupa gata, nimic. Parca sunt blestemat, am impresia ca o sa mor asa singur, nu se leaga nimic. Nu sunt un baiat rau, lucrez, am propria mea masina, nu fumez sau beau, sunt mai timid prima oara, sunt glumet, ochii albastri, care toate fetele cand ma vedeam cu ele asta spuneam ca moare dupa ochii mei si dupa spuneam ca sunt un baiat nebun, hazliu, frumusel dar nimic. Nu mai am incredere in nici o fata, nici in mine, nu mai vorbesc cu nici o fata nimic. Ce mai vor fetele astea? Baieti rai sa le lase, sa isi bata joc de ele...

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer, foarte probabil ești plictisitor și nu reușești să trezești acel sentiment sexual în ele

| kaTTsu a răspuns:

Woawoawoa ce de comentarii pe aici laughing

Ma, nu sunt eu vreun guru al femeilor sau zeu al sexului, dar cred ca-ti pot spune ce parere am eu.

Nu dispera, poate ai tendinta sa dramatizezi si sa cazi intr-o melancolie de genul "o sa mor singur, nimeni nu ma vrea".
N-o sa-ti arunc proverbe taranesti de genul "fiecare sac isi are peticul" sau "ce e al tau e pus deoparte".

Singur nu o sa ramai, trebuie doar sa lucrezi cu tine, la tine, nu esti blestemat, esti doar confuz si nu stii de ce nu ai parte de o fata pe placul tau.

Schimba-ti mentalitatea, lucreaza la psihic si mai apoi la fizic, fa-ti un rezumat, cine sunt, unde sunt, ce vreau si incotro ma indrept?

Cauta-ti fericirea nu doar un loc in care sa-ti bagi. stiu ca a sunat brutal, dar majoritatea cam asta cautam si imi cam pari genul de baiat familist, fix opusul meu deci iti trebuie un anume tipar de fata.

Femeile sunt atat de fascinante, ador sa fiu intrigat de fata/femeia de langa mine, cand nu ma mai intriga, devine totul monoton si-mi cam pierd interesul, dar asa sunt eu, nu trebuie sa fii ca mine.

Comentariile de pe aici nu fac decat sa-ti dea o idee, solutia trebuie sa o gasesti singur.

| SilentRain a răspuns:

Ce sa mai,idealul vieti mele,harnic, cuminte cu ochii albastri...
Unde ai fost toata viata mea?laughing))
Lasand gluma la o parte, nu dispera timpul le rezolva pe toate
Traieste viata, nu te agata cu disperare de gandul ca trebuie sa ai o relatie, lasa totul sa vina natural de la sine

| Sofer a răspuns:

Poate nu ai întâlnit fete potrivite de nivelul tău sa te placa. Caută fete de la țară fără fițe.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca incerci sa vezi lucrurile mai obiectiv, sau putin mai pragmatic, vei observa ca si in acest domeniu cererea si oferta creeaza pretul. Adica cu cat mai curtate sunt, cu cat mai multa atentie in exces primesc, cu cat mai multi ochi bulbucati in preajma lor, cu cat mai multi salivand in spatele lor, simplu, cu atat "pretul" masculului scade. Daca insa undeva in lumea asta, o fata cauta demnitate, verticalitate, maniere, onoare masculina, acolo pretul va creste din aceiasi cauza a cererii si ofertei, si fata aceia va fi dispusa sa ofere un "pret" mai mare. Adica mai multa atentie pe termen lung si mai multa implicare.

| Eduard196 a răspuns:

Băi, eu sunt cu puțin mai bine ca tine, deși anul ăsta a început foarte prost și la mine. Acum, poate ar fi bine să faci un pas care să te ridice

| tzionut a răspuns:

Domnii mei ceea ce nu intelegeti e faptul ca incercati prea mult ca sa aveti o relatie, de aceea stricati totul. Fiti mai relaxati, prioritizati nevoile voastre (nu ma refer doar la cele sexuale), si nu va mai bateti capul cu ce vor fetele (ma credeti sau nu nici ele nu stiu)
Acum sunteti la varsta in care trebuie sa va puneti la punct financiar, si sa experimentati tot ce puteti si vreti sexual. De la 27 - 30 de ani va puteti gandi la o relatie.
Nu spun ca nu trebuie sa incercati in continuare sa cunoasteti femei, doar ca nu mai faceti din asta obiectivul principal. Daca mandra vrea sa ramana alaturi de tine bine, daca nu alta.

| Ava1231 a răspuns:

Am senzația ca unii pur si simplu asa sunt condamnați sa fie mereu singuri laughing
Si eu am 20 si n am avut prieten niciodată laughing
N ai ce face

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Fete sunt atrase in general de baietii rai, pentru ca impun autoritate si chestii, asta pana cand unul le va ranii atat de rau incat nu o sa ii mai pese, si atunci va gasi un baiat de trebuie, pana atunci va continua sa se uite dupa badboys/fuckboys. Ideea e ca tu poti sa-ti gasesti o fata, incearca o relatie online, dar tot din acelasi oras/sat cu tine. Pana la urma va veti intalni, dar veti cunoaste o mare parte din voi si lucrurile vor decurge altfel. In orice caz mult succes.

| Eikon a răspuns:

Am aproape 26 de ani, n-am avut pe nimeni pana acum. Nu am avut nici macar o intalnire cu o fata, iar singura imbratisare din viata mea, a venit de la o fata, care ma felicitase pentru obtinerea permisului auto de conducere (cu cateva zile inainte de prima proba scrisa, cea de limba si literatura romana, de la bacalaureat).

| Eikon a răspuns (pentru Eikon):

Deci, nu vad de ce la varsta de 23 de ani, cineva ar fi atat de ingrijorat pentru faptul ca este singur, inca.