| BlaBlaAnnie a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Am un iubit cu care sunt impreuna de aproximativ 9 luni...dar simt ca nu-l mai iubesc asa ca inainte,poate e doar obisnuita. Problema este: m-am indragostit de unul din prietenii lui foarte buni. Nu vreau sa-l fac sa sufere,stiu ca ma iubeste foarte mult, dar vreau sa fiu cu celalalt.(desi nu cred si nu stiu daca simte ceva pentru mine). Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru inceput, programeaza-i pe fiecare, in zile diferite. Daca ei te iubesc, se vor impaca cu noua situatie.

| BlaBlaAnnie explică (pentru neutrino):

Adica sa fiu cu 2 in acelasi timp? asta inseamna ca vor suferi si nu vreau asta + ca risc sa ii pierd pe amandoi

| Cristiann25 a răspuns:

Atat iti spun:o sa fie foarte dureros pentru prietenul tau dar o sa fie si mai dureros pentru tine cand, dupa un timp el o sa aiba pe altcineva si tu cu toate ca o sa fii cu acest baiat o sa te gandesti tot la el.O sa vezi ca am dreptate!

| BubbleWhitee a răspuns:

Păi cel mai bine ar fi să afli dacă cel de care ești îndrăgostită acum simte ceva pentru tine, dacă te place sau dacă este atras de tine măcar puțin, după care poți să deschizi o relație cu el.Este normal să te desparți de iubitul tău dacă nu mai ai nicio atracție față de el.Succes!

| BlaBlaAnnie explică (pentru BubbleWhitee):

Ne vedem foarte rar. Cred ca ne-am vazut de vreo 4-5 ori in 6 luni. Cum el e mai tot timpul la facultate, iar eu la liceu, distanta dintre noi e destul de mare. + ca nu prea are motive sa vina pe unde stau eu si de asta ne vedem rar. poate cand e cu prietenii si iubitul meu si ne intalnim, ne salutam si atat.

| BubbleWhitee a răspuns (pentru BlaBlaAnnie):

Ei bine, intră în vorbă cu el, și gata! Iar dacă tu nu simți nimic pentru prietenul tău, nu are niciun rost să ți o relație forțată! Te pup.

| tenutza a răspuns (pentru BubbleWhitee):

Sunt de acord, asta cam asa ehappy vezi sa nu afle fostul pentru un timp de noul prieten

| Damy0303 a răspuns:

Daca mai tii la prietenul tau si mai ales daca chiar te mai iubeste eu zic sa nu renunti la el. Multe fete isi doresc ca sa fie iubite si nu prea sunt iar din cate am inteles eu el te iubeste. Da na depinde ce simti tu dar ar trebui intai sa vezi daca prietenul lui simte ceva pentru tine ca poate nu simte nimic si tu te desparti de prietenul tau si o sa-ti pare rau.