| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare pentru fete.
Ce înseamnă pentru voi "sa simțiți" sa vreți sa faceți primul act sexual?
In ce sta "simtul" asta?
Intreb asta pentru ca prietena mea (suntem împreuna de 5 luni), îmi spune ca o va face când va simti ca vrea sa o faca, părerea mea e ca are nevoie de încrederea mea, și asta chiar o are, oare e asa vreun motiv ca sa zică ca nu vrea sa o faca?

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Probabil ii e frica si asta e scuza standard. Nu-s pro violuri sau sa o fortezi dar o exprimare generica nu o sa ajute la nimic pentru ca ea ramane cu anxietatea si tu nu stii la ce sa te astepti.

Poate sa-i fie frica din 100 de motive, de la durere, la parerea parintilor etc. Ideea e sa-i spui ce asteptari ai si sa discutati cum faceti sa le impliniti incat ambele parti sa iasa bine.
Daca ea iti spune tot nu sau se rezuma la exprimari ambigue e decizia ta daca vrei sa continui.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai baitel, la 15 ani ai tai, ai pretentii prea mari!
Ia-o cu inceptul sa sexul nu se mananca la varsta asta!
Doar 5 luni de prietenie intre copii, trebuei sa ramana doar prietenie intre copii.
Sexul se petrece peste vreo 3-4 ani, cand mai cresteti!

| Freya1 a răspuns:

Adica sa aiba sentimente pentru tine, sa aiba incredere suficienta in tine sa stie ca esti tu acela cu care vrea sa faca acest pas.Dar daca aveti 15 ani mai bine lasati sexul deoparte ca sa nu regretati mai tarziu.

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca vrea sa fie virgina pana la nunta.

| Necunoscut112 a răspuns:

La 15 ani ca fata nu simţi nevoia de sex, despre asta e vorba.

| AMa19 a răspuns:

Buna. Dupa cum a mai spus cineva, la 15 ani, o fata nu prea simte sa faca sex laughing
Dragul meu, daca tu chiar simti nevoia sa iti incepi viata sexuala cu aceasta fata, atunci ar trebui sa o iei usor.
Puteti mai intai sa va cunoasteti trupurile, sa va jucati unul cu celalalt, prin sarutari in diferite zone erogene, sa va descoperiti partenerul unde si cum ii place sa fie atins. Vorbiti deschis despre orice dorinta carnala, ce ati vrea sa incercati, ca nu ati vrea sa faceti, in ce loc si asa mai departe.
Sexul nu este la fel ca atunci cand iti creezi singur placere. Nu se refera doar la pofta carnala, mai ales atunci cand esti intr-o relatie.
Tine minte o chestie despre femei, mai intai trebuie sa le seduci, sa te joci cu mintea lor, ca sa le poti avea trupul. Poti sa faci o femei sa se umezeasca doar din vorbe daca stii cum sa o iei.
Mult succes si ai rabdare cu ea, pentru ca intr-un final o poti avea.

| Liveforyourself a răspuns:

Cati ani aveți?

| bogdy20000 a răspuns (pentru Liveforyourself):

15, poate o sa ți se para putin