| Sara2 a întrebat:

S-au facut 10 zile de intarziere a menstruatiei , am avut un singur contact sexual , pe 3 martie, asta insemnand 1 zi dupa ce ar fi trebuit sa imi vina , si acela protejat cu prezervativ , deci teoretic era si perioada infertila, si oricum am verificat prezervativul la sfarsit, pentru siguranta, totul era ok , eu sunt f ingrijorata , e posibil sa fiu insarcinata? test e prea devreme sa fac ca sunt doar 10 zile de la contact
p.s. nu este din cauza stresului deoarece am inceput sa ma ingrijorez de vreo 3 zile , adica la 7 zile de intarziere

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Posibilitatea de a fi insarcinata de la contactul sexual mentionat este practic zero. Trebuie sa fii sigura ca nu erai insarcinata mai inainte Oricum ar fi, dupa cum stii, o intarziere de 10 zile impune consult ginecologic fara intarziere, asa ca nu mai amana, mergi maine la medic.

| ingerdraq a răspuns:

Ciclul menstrual poate intarzia si 30 de zile. Poate fi o dereglare hormonala.

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Hmm...nu cred „nu cred" e putin spus stai linistita nu o sa ai nimic

| dreamgirl94 a răspuns:

Nu-ti fa griji. daca te-ai suparat din ceva sau nu stiu, stai rau cu vitaminele e posibil sa ti intarzie.eu una nu am niciodata ciclul neregulatbig grin nu-ti fa griji daca te protejezi n-ai riscuri:*