| χƒяυмυѕιкαχ a întrebat:

Sall lume, ieri am fost in oras si trebuia sa ma intalnesc cu o prietena sa ma culc la ea dar era si un baiat cu ea si ne-a facut cinste cu un suc, dupa prietena mea pleacse pentru 10 min sa se intalneasca cu prietenul ei si am ramas cu ala pe terasa dar el e un prieten ff bun al ei si am vb si dupa 10 min s-a intors prietena mea si am plecat acasa, dar problema este acum ca iubi meu e gelos si s-a suparat orice ii spun imi raspunde ciudat... intrebarea este : Are motiv sa fie gelos si suparat?

Răspuns Câştigător
| Domiinic a răspuns:

Nu prea ma pricep eu la realtii dar consider ca trebuie sa iti formezi un mod de a comunica cu el in asa fel sa il determini sa iti inteleaga ideea si ceea ce vrei tu sa ii transmiti fara sa va enervati reciproc sau fara sa porniti o cearta pe tema asta pentru ca nu ar avea nici un rost.Din punctul meu de vedere si gelozia trebuie a aiba o limita adica sa nu exagerezi cu ea pentru ca poti sa devii stresant si sa il indepartezi pe celalalt de tine in situatia aceasta eu zic ca nu are nici un motiv sa fie gelos s-au suparat pe tine adica nu ai gresit cu nimic nu ai facut nimic rau.Iti doresc bafta si sper sa reusesti sa il faci sa inteleaga doar ca iti trebuie cuvintele tonul argumentele si comunicarea potrivita sper sa te descurci.Mult succes!

10 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Daca ii explici situatia cum trebuie, nu prea are de ce.Dar acum depinde si de caracterul fiecarui baiat (in general sa ii eviti pe cei tare gelosi)

| χƒяυмυѕιкαχ explică (pentru ionutzul31):

Pai problema e ca e gelos

| ionutzul31 a răspuns (pentru χƒяυмυѕιкαχ):

...atunci treaba sta cam naspa si ceea ce am zis in legatura cu explicatul, ar cam trebui sa uiti ca oricum nu merge.
Bafta oricumwinking

| Ofiintă a răspuns:

Dupa parerea mea nu i-ai dat motive de gelozie, sa fim seriosi stand doar intr-un loc public timp de 10 min cu un baiat presupus amic al prietenei tale...
Sigur te-ai ales partenerul potrivit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are... Cel putin dupa standardele mele de gelozie(putin exagerate, recunosc) laughing are

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu are motive pentru ca ai stat 10 minute cu baiatul ala, intr-un loc public si nu ai facut nimic rau.

| χƒяυмυѕιкαχ explică:

Plus nici nu il cunosteam si era un prieten ff bun al prieteni mele

| ღtuweetyღ a răspuns:

Cam are ..pentru ca nu prea e bine..sa stai cu un alt baiatstraight face