| AlexiaMaria150 a întrebat:

Acum aprox. o saptamana am cunoscut o fata care are multe lucruri in comun cu mine. Amandoua ascultam aceeasi muzica, ne imbracam la fel si ne intelegem foarte bine. In ultimele zile am iesit cu ea in oras de mai multe ori si cred ca am inceput sa o plac mai mult decat ar trebui. Stiu ca nu este normal sa plac o fata si chiar nu vreau sa primesc raspunsuri de la persoane care spun ca asta este un pacat si ca o sa ajung in iad si chestii de genul asta. Si precizez ca am 19 ani si am absolvit liceul deci fara mesaje de genul "lasa prostiile si invata pentru bac".
Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Wehrsi a răspuns:

Buna. Suntem in 2017. In lume LGBT a devenit ceva normal. Daca simti ceva pentru fata aceea nu trebuie sa te simti aiurea. Suntem diferiti, si crede-ma, e cool sa fii diferit. Daca in Romania nivelul de iq este foarte scazut, nu lasa asta sa stea in calea sentimentelor tale. Nu e pacat. Fiecare religie are prostiile, pardon, "conceptiile" ei. Asta nu inseamna ca trebuie sa traiesti o viata mizerabila doar pentru ca asa zice religia. YOLO. Iubeste, traieste asa cum vrei tu.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LadySarlac123 a răspuns:

Ce contează? Și nu este anormal, suntem în 2017.....suntem oameni, avem păreri diferite, gusturi diferite etc. Nu trebuie să-ți pese de părerea celor din jur pentru că ei oricum te vor judeca, vor găsi ei motive. Fă ce-ți place și lasă gura lumii să vorbească,)