| AnonimSteam a întrebat:

Salut,acum 3-4 saptamani am avut in mic contact sexual cu prietena mea, am introdus doar 2cm aproximativ, doar varful asa putin si am facut 3-4 miscari asa sa zic sa vada cum e, iar luna trecuta pe 25 nu i-a mai venit ciclul, suntem deja in 11 si tot nu i-a venit, dupa acea seara cand am avut contactul, imediat seara cand a ajuns acasa a avut 2-3 picaturi de sange, iar ieri la fel i-au curs 2 -3 picaturi, din ce cauza? Are o dereglare hormonala si intr-un fel ii blocheaza ciclul? La o posibila sarcina nu ma gandesc deoarece nu am ejaculat

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiinca nici Mama Omida nu ar putea formula si oferi un raspuns sigur si corect, singura solutie prin care se poate determina daca in acest moment exista sau lipseste hormonal de sarcina hCG in urina il reprezinta rezultatul testului de sarcina Rezultatul obtinut va putea fi apreciat si considerat ca este valabil/valid si 100% corect datorita faptului ca testul pe baza urinei va fi efectuat dupa trecerea a mai mult de 21 de zile de la data intretinerii acelui contact sexual neprotejat. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca tu consideri ca nu s-a intamplat nimic care sa duca la sarcina atunci e posibil sa fie vorba de o dereglare hormonala. Ori a trecut printr o perioada stresanta si asta intarzie menstruatia.

| Pool77 a răspuns:

Pai, daca inainte sa i-o bagi fara protectie ai ejaculat?

| AnonimSteam explică (pentru Pool77):

Atunci a fost prima data cand am ejaculat, dupa ce am scos o la 10 minute dupa aceea, atat.