| GoAndFuckYourselfWithAKnife a întrebat:

Salut
am si eu o intrebare si va multumesc daca imi dati sfaturi.
problema se pune asa.am o prietena f buna, A care il place pe X.si eu il plac pe X, dar A nu stie. ieri am auzit ca X ma place pe mine.si nu stiu ce sa fac:
a) sa risc sa fiu cu X chiar daca A se supara pe mine?
b)sa nu fiu cu X?
multumesc mult pentru ca m-ati ascultat.straight face

7 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife explică:

@Schizophrenia
nici eu.

| Alexakos a răspuns:

Depinde. daca iti pasa de ea. nu fi cu x.

eu am fost cu un prieten si mi-a placut o fata insa prietenul asta o cunostea dinaintea mea si o placea, eu normal ca am jucat teatru. sa fie cu ea sa una si alta. o fata foarte buna si frumoasa. si el a vrut sa fie ori cu una mai curva ori cuasta. si eu m-am bagat in el sa fie cu ea. chiar daca mie imi placea. deci am pus mai mult pret pe prietenia noastra decat pe o fata noua care poate o sa fiu cu ea sau poate nu. asa si tu. mai bine pune pretpe prietenie. cu el poate o sa fi poate nu. si daca o sa fi cine stie ce o sa se intample si pierzi 2 pioni din prima. baieti mai sunt.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Mama cata matematica nici la scoala nu vad atata.

| bobby1990 a răspuns:

Atata timp cat X nu vine la tine si iti zice: "te plac. vrei sa fi cu mine" eu nu stiu de unde poti u sa ai dilema asta...

| viioana a răspuns:

Daca A e o prietena atat de buna, nu are rost sa pierzi un prieten drag pentru un baiat. are balta destul peste. Daca ai dubii in privinta prietenei tale, atunci ar trebui sa vorbesti deschis cu ea, sa ii explici toata situatia si vezi cum reactioneaza si opinia ei.

| KidaxRawr a răspuns:

Daca ea ti-ar fi o prietena adevarata te-ar lasa si nu s-ar supara daca tu ai fi cu "X". Si oricum. nu merita sa rupeti o prietenie buna pentru un baiat, fie cat de special ar fi acel baiat.Parerea mea.

| IzaB a răspuns:

Daca il placi pe X si te place si el pe tine atunci A daca e prietena ta va trebui sa inteleaga si sa fie fericita pentru tine.