| Jigokunokishi a întrebat:

Salut Oamenyi buni! Daca te masturbezi de la 7 ani (aproape in fiecare zi) si apoi de la 12 >-14 de doua ori pe saptamana (din asta te-ai ales cu ejaculare precoce) si dupa te lasi de masturbare de tot se poate sa ti se faca normala ejacularea cu timpul?(si daca ai varicocel grad3 si asta poate provoca ejaculare prematura?)

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ejacularea precoce se vindea in timp, cu exercitii de abtinere efectuate dupa inceperea vietii sexuale. Se va vindeca, dar in mai multi ani, numarati din momentul in care incep sa ai activitate sexuala regulata. Varicocelul nu determina ejaculare precoce

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Efectele negative ale masturbării, așa ca să nu mai sară lumea la gâtul meu că am ceva cu cei care practică autosatisfacția!
Va fi foarte greu să "înveți" să iubești fizic o femeie, te vei face de râs în fața ei!
Diagnosticul de varicocel îl primești de la medic, și tot el te va și opera!
Pa, pa.

| Raptorz a răspuns:

Ce copilarie jmechera ai avutlaughing eu la 7 ani ma jucam cu "puta-n nisip".

| pietrean a răspuns:

Mi-ai cerut prietenia si ti-am acordat-o! Sfatul meu,ca prieten, ar fi sa renunti la acest obicei(trebuie vointa, si tu cred ca o ai), deoarece in timp, s-ar putea sa-ti dea probleme, in a avea relatii sexuale cu partenera. Dragostea fizica pentru o persoana, pe care simti din tot sufletul ca este jumatatea ta, cred ca va fi mai tare fata de ideea masturbarii.Incearca sa-ti canalizezi gandurile spre apropiatii,prietenii tai,cu care sa iesi la o plimbare, la un fotbal sau sa-ti ocupi timpul cu ceva constructiv, ce iti place mai mult.
Ejacularea precoce, este normala copiilor, la pubertate.Cu timpul se rezolva de la sine!

| Jigokunokishi explică (pentru pietrean):

Multumesc pentru tot ajutorul dat pana acum, iti sunt cu adevarat recunoscator, si da m-am lasat de acest obicei, incerc mereu sa ma gandesc la alte lucururi frumoase. Iti multumesc din suflet pentru sustinere, esti o persoana minunata pentru ca incerci sa-i ajuti pe altii cu cunostintele Tale happy

| fotbalistata a răspuns:

De la 7 anisori? looool