| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt insarcinata in a 7 saptamana si inca nu am facut nici un control medical, 4 saptamini imi era foarte rau,imi era greata si oboseam ft repede, pe urma am avut niste dureri mari in burta si de atunci nu ma simt rau deloc si burta a mai scazut nu-i asa umflata, este normal asta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul unei sarcini de 7 saptamani nu apare absolut nicio modificare a dimensiunii abdomenului. Durerile si balonarea aproape sigur au avut alte motive si anume de natura medicala, decat cele ce ar putea avea legatura cu o posibila/ipotetica sarcina. Doar un control ginecologic de specialitate, amanuntit, poate da raspunsuri concrete si mai ales corecte. Pentru a fi absolut sigura/convinsa daca esti insarcinata si ce trebuie sa faci in viitor pentru sanatatea ta si a eventualului fat, vizita medicala devine obligatorie.Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De ce nu ai facut control medical? sti ca controalele medicale in perioada cand esti bortoasa sunt importante daca vrei ca copilul sa fie sanatos

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si nu crezi ca in final ar fi cazul sa te duci la un control?

| Emilian65 a răspuns:

La o sarcina de 7 saptamani, trebuia sa mergi la un medic ginecolog care sa te consulte sai sa te aiba in evidenta lui pentru viitoarele consultari.