| Killer1045 a întrebat:

Eu am 11 ani.Si vreau ca de craciun sa cuceresc o fata pe care o iubesc sa-i spun cumva in mod direct ca o iubesc.
Dar sunt foarte rusinos si nu stiu cum sa-i spun mai bine ca o iubesc. ajutati-ma va rog cum sa-i spun ca o iubesc si numa la ia ma gindesc.

P.S.C Fata are 11 ani ca min.Dau funda. big grin

17 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

1: ai 11 pentru dumnezeuuuu!
2: u nu iubesti la varsta aia
3: mai stai si joaca-te si lasa iubirile k e mult prea devreme pentru una si mai tarziu o sa plangi k ti-ai ratat copilaria
4: u chiar nu realizezi k esti doar un copil?

| Killer1045 explică (pentru DNSK):

Ehehe frate.Naspa eu nu vreau sa fim iubiti vreau doar sa fim mai mult ca prieteni frate si cind aud toti ca am 11 ani.mi ziceti toti copilule du-te si uitate la Tom si Jerry

| DNSK a răspuns (pentru Killer1045):

Nu-i normal? ti se pare k noi suntem aia ciudati si u ala normal? 11 ani.11 ani de viata pe pamant, asta inseamna copilarie! habar nu ai ce inseamna..in ce va transformati may?sad

| Killer1045 explică (pentru DNSK):

Eu nu vreau sa fim iubiti vramu sa fim mai mult ca prieteni.Ca la adolescenta ne vom iubi.Tu tiai ratat copilaria?

| DNSK a răspuns (pentru Killer1045):

Nu am cum sa mi-o fi ratat! pe vremea aia toti eram copii! si nu ca voi..roboti..sau ce sunteti! am doar 24 de ani, nu te gandi la o varsta mai inaintata! da am prins diafilmele, am prins tevile de plastic cu coifurile alea, betiile de revelioane printre blocuri, jocurile de curtea scolii, am trait, am zambit, eram fericiti si nu aveam un ban, iesiam dezbracati afara iarna, aveam adidasi k aia alunecau pe gheata, pe voi va imbraca mama de zici ca Romania e in Siberia si multe multe multe altele! tu nu ai cum sa le intelegi, asa ca nu te obosi

| znstr a răspuns:

La 11 ani esti destul de indraznet, insa nu cred ca esti pregatit de o relatie, la fel cum poate nici ea nu e pregatita.
Ca sa ii arati totusi afectiunea ta si faptul ca te-ai gandit la ea cu ocazia Craciunului, cumpara-i un cadou (poate o cutie de bomboane si un urs mai mare de plus) si ii poti pune si o felicitare in care sa-i transmiti ce simti, daca in fata nu ii poti spune. Asta e cea mai simpla metoda de a-i arata ca o placi, sper sa reusesti, pa pa!

| Killer1045 explică (pentru znstr):

Mersi mult.Imi voi scoate pusculita cu bani si voi cumpara.winking

| RAY a răspuns:

La 11 ani tu deja iubesti, habar nu ai cei aia, du-te invata copile lasa tu iubirile pentru oamenii adulti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. rusine ar trebui sa-ti fie daca faci pe tine. NU exista rusine intr-o relatie, ci doar timiditate;
2. nu-i spune ca o iubesti, ca o sperii si dupa cum vezi te sperii si tu de gandul asta. Spune-i ca iti place de ea si ca vrei sa stie asta. Apoi fii doar dragut cu ea, tandru si... cam atat.
Timpul le va rezolva pe toate. Restul vine de la sine.

| Волк a răspuns:

In primul rind, ai ales sa faci o astfel de declaratie intr-un timp perfect al anului, pentru ca Anul Nou aduce surprize tuturor big grin
- Acum la subect, eu cred ca trebu sa o faci in seara de anul nou fiidca nu o sa uite niciodata acele momente, dar daca zici ca are 11 ani, atunci nu cred ca o sa poti chiar la ora 00.00 sa faci acet lucru, pentru ca ea cred ca va fi cu familia ei.
- Atunci iti ramine doar la Craciun, in seara de Craciun, sa o inviti intr-o pizza, si spune-i ca vreai sa sarbatoresti cu ea, seara de Craciun, cred ca nu o sa fie in potriva.
Fii cu ea un baiat pe care ar dori sa il aiba, afla de la prietenii ei ce florii ii place si intimpino cu flori, cadoneazai ceva simplu dar original cum ar fi o bratara su numele, zodia, etc.

Si dupa ce ati stat in Pizza o perioada de timp, iesiti de acolo si invit-o la o plimbare nocturna sau cel putin de seara, si gaseste un moment potrivit in care sa ii spui ce simti, Eu de exemplu asi face acet lucru intr-un moment foarte linistit, cind nimic nu se aude doar glasul meu la urechea ei.

Asa ca prietene, incearca cum ti-am zis desigur daca iti place happy
Doar nu uita ca daca o sa pierzi aceasta sansa, poate sa iti pare foarte rau mai tirziu happy

| Killer1045 explică (pentru Волк):

happy Mersi

| Killer1045 explică (pentru Волк):

Volk esti rus sau romin?

| Волк a răspuns (pentru Killer1045):

In Mijloc big grin

| Trippy a răspuns (pentru Волк):

Si cum sa se aseze in pizza fara sa-l muste cineva? Si cum v-a iesii de acolo.Nu te gandesti la branza lipicioasa?

| Killer1045 explică (pentru Волк):

Eu is Moldovan, Rus si Romin

| Волк a răspuns (pentru Killer1045):

Bravo

| AndreeaLOL a răspuns:

Off baiete..gandesti foarte matur pentru varsta ta..surpindeo cu ceva placut si lasa-ti plete. fetele mor dupa baieti cu plete