| Anonimaaaxgar a întrebat:

Se poate folosi termenul "viril" în cazul unei femei? Dacă nu ați putea să îmi dați un sinonim? Adică cum ai spune despre o femeie că e "virilă"

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Libidou extrem. Nimfomanie. Stare de natura patologica (la anumite femei) cu libidoul exagerat/extrem si se manifesta ca o surescitare/supraexcitare continua. Este o stare similara cu impulsul ori dorinta sexuala continua, permanenta insa mult mai intensa in comparatie cu un libidou doar ridicat.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu cred ca exista termen pentru asa ceva. Poate activa sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred, femininã ar merge