| LASERY a întrebat:

Sunt băiat, 18 ani, virgin. În curând o să imi încep viața sexuală și am o nelămurire. Fiind virgin, penisul meu nu a fost decalotat niciodată, nici nu am încercat manual să îl decalotez. Se va decalota in urma actului sexual? Pot pune prezervativul pe penisul erect dar nedecalotat?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un penis perfect sanatos poate fi decalotat in vederea intretinerii unei igiene corecte incepand din copilarie si in mod absolut sigur dupa implinirea varstei de 6-7 ani. In cazul tau se pare ca pensisul iti este afectat de asa numita FIMOZA, si ar fi indicat sa te prezinti cat mai repede la o consultatie efectuata de un medic urolog. Este necesara aceasta consultatie fiindca gradul de gravitate a fimozei o poate stabili doar medicul urolog. In cazul in care penisul barbatului ajuns la maturitate este afectat de fimoza, aproape in toate cazurile respectivul barbat nu va reusi sa aiba o viata sexuala normala. Fimoza NU se vindeca si nu dispare de la sine si din acest motiv medicul urolog este cel care poate stabili cel mai indicat mod de interventie si rezolvare a afectiunii. Pentru mai multe informatii citeste si urmatorul raspuns care intre timp a fost rezolvat cu succes : https://www.tpu.ro/......-ma-doare/ ..Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

LexiEla ti-a transmis un raspuns eronat/gresit de ageamie care este complet paralela/in afara acestui subiect si da raspunsuri incorecte doar ca sa se afle in treaba. rolling on the floor

| LexiEla a răspuns:

Mi se pare ca poti pune prezervativul pe penisul nedecalotat, insa am inteles ca se va rezolva problema dupa primul sau mai multe acte sexuale. Daca nu il poti decalota singur ( pentru ca te doare) ceea ce te sfatuiesc ca incerci inainte de actul sexual, e posibil sa ai o problema medicala.

| Trq a răspuns:

Încearcă să-l decalotezi. Ca să nu te doară, că zici că e prima decalotare, scuipă puțin pe el sau dă-te cu o alifie să alunece. De curiozitate, de ce nu ai încercat să-l decalotezi? Ți-e frică sau ce?

| LASERY explică (pentru Trq):

Simt un fel de senzație neplăcută in momentul in care îmi ating vârful penisului, când el e în erecție iar pielea e "puțin", retrasă. Pur și simplu nu am acordat atenție decalotarii, credeam că e ceva ce se va întâmpla de la sine la primul contact sexual

| Trq a răspuns:

La prima decolatare cred şi eu că ai o senzație ciudată. La decalotare nu înțeleg de ce ai atinge capul, tragi doar de piele. Încearcă să-l freci, dai pielea sus-jos, ca să te obişnuieşti. Să vezi senzație când îți face oral laughing

| LASERY explică (pentru Trq):

laughing mulțumesc de sfat, aștept, sunt curios