| georgi_7403 a întrebat:

Un nenorocit din clasa ma tot bate la cap sa fim impreuna. Mai intai mi-a cerut numarul de telefon ca sa imi trimita mesaje gen "mie imi place de tine tie?" si dupa a inceput sa fie tot mai insistent cu mesajele si ma enerveaza rau. Partea rea este ca e si cu mine in clasa si ma rog nu ii dau deloc atentie acum si nici inainte nu prea vorbeam. dar de la un timp a inceput sa ma enerveze cu mesajele. nu vrea sa inteleaga ca nu vreau sa fiu impreuna cu el. era o perioada in care ma suna si noapte si imi trimitea mesaje din 5 in 5 minute. trebuia sa imi inchid mereu telefonul. la scoala nu e asa insistent pentru ca nu vreau eu sa il bag in seama desi el incearca mereu sa se bage in vorba cu mine. ce as putea sa fac sa nu ma mai enerveze atat cu mesajele lui de doi bani?

Răspuns Câştigător
| Alex_2905 a răspuns:

Pai 1 ignora-l si 2 trm un mesaj cu o replica sa il pui in genunchi!
de ex. " ba nene nu vezi ma k esti urat cu sa stau cu tine m-ai lasa-ma in pace de jegos" intelegi? bafta oricum. faci cum crezi ca e mai bine

8 răspunsuri:
| YqLmX a răspuns:

Pai ar fi multe metode,printre care sa vorbesti cu parintii tai sau ai lui si sa le explici situati si sigur se va rezolva.
O alta varianta,putin mai urata, ar fi sa-l faci de ras la scoala sau sa faci misto de el, iar el atunci o sa te considere ca o dusmanca si o sa ii treaca cheful de iubire...Vezi tu ce faci, desi eu as prefera prima solutie.Bafta!

| Doηηa a răspuns:

Ah, știu cum e, mereu mi se întâmplă, nu ai ce să faci decât să-l ignori!

| mrman a răspuns:

Spune-i in fata daca tot ii nenorocit sau fa-i cunostinta cu alta fata

| AweSomee a răspuns:

Esti atat de proasta incat sa nu iti dai seama sa iti schimbi numarul? 40 de lei Costa o cartela cu 6 euro Cosmote happy apoi dai 100 de mesaje maxim la toata agenda " acesta este numarul meu X " sau il lasi doar la amicii tai happy cei atat de greu? doamne.

| teodora2001 a răspuns:

Spune-i frumos ca nu vrei si sa te lase in pace.Daca nu merge spune-i ca esti deja cu altcineva. Daca nici asta nu merge vorbeste si tu cu el si spune-i ca a intrecut masura si daca ar vrea sa cucereasca o fata nu artyrebui sa o necajeasca si ca isi poate gasi alte fete si sa te lase in pace. Funda?!

| jonhy_8693 a răspuns:

La mine a fost cam la fel doar ca eu sunt baiet, m-am sarutat cu una dintre prietelele ei cele mai bune si peste vreo sptamina am vazut ca nu merge nimic si in drum spre casa i-am explicat ca intre noi nu poate fi nimic tias sfatui sa ii explici ca nu il iubesti

| iulicutza_7544 a răspuns:

Pentru a nu-l rani tare l-ai putea lua si sa vorbesti cu el intre patru ochi.Ii spui frumos ca nu iti place de el, ca nu e genul tau, dar a-ti putea ramane prieteni.Iar in legatura cum mesajele ii spui ca te deranjeaza si sa nu iti mai trimita.

| gavana123 a răspuns:

Dai redirectionare apel la un numar care vrei tu