| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma am un iubit dar taicamiu mo sp sa nu mai ma intalnesc cu el, motivu e o poveste lunga. Dar eu nu l-am ascultat, si dinpacate sora lu iubitu meu ii cu veriosoru meu pe care nu il suport. Egal ce fac ii spune lu taicamiu si sigur ca eu spus ca is cu el. Si iubi meu ii plecat o saptamana la matusa lui, duminica se intoarce. Si nu stiu ce sa fac i-am sp sa fimi incontinuare impreuna dar numa noi 2 sa stimi, inrest nimenia (nici fam lui sau sora lui). El nu ii de acord cu asta, il inteleg. Si acum nu prea vorbim, si cand vorbim, vorbimi numa de asta si i-am sp ori eu ori fam lui( groaznik stiu). El o spus ca nu poate sa isi minta parinti, si eu i-am spus ca nici pe mine nu ma lasa taicamiu cu el dar daca el nu riska nimic pentru pers iubita atunci eu de ce sa o fac, si acum duminica astept sa vad ce zice. Stiu ca o sa se desparta de mine. Voi ce credeti? Mai merita sa lupt pentru noi sau nu? Ahh si i-am spus sa vorbeasca cu sora lui sa nu sp nimic sau ceva ca eu nu am incredere in ea ca nu nis pretene (am fost) si el o spus da vorbeste tu ca ii problema ta si familia ta nu a mea. Ce ziceti? Merita?

Eu il iubesc ff mult si el pe mine stiu asta dar nu mai stiu departe.

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Am inteles acum!laughing
poate ca o sa se desparta de tine! dar daca te iubeste cu adevarat nu o facewinking
eu asa cred!
nu e bine sa stai pe ascuns dar daca va iubiti cu adevarat merita incercat:
bafta!

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Nu ar trebui sa ii ceri sa renunte la fam lui pentru tine din momnet ce familia ta nu il place pe el! aici ai facut o mare greseala!winking
daca el ti-ar cere sa renunti la ai tai pentru el ai face asta? nu prea cred!
nu stiu ce varsta ai dar poate ca tatal tau are un motiv intemeiat ca sa nu te lase sa fi cu el!
incearca sa dicuti si cu tatal tau sau cu mama ta,poate e mai intelegatiare!
si nu rezolvati nimic stand pe ascuns!
deci singura solutie e s vb cu parintii si sa rezolvai problemele! normal ca daca il pui s aleaga intre tine si familia lui isi alege familia! depinde ce varsta are! daca se poate intretine singur si are un loc de munca poate ca ar alege sa plece d langa familia lui, dar si daca ar pleca de langa ei tatal tau tot nu ar fi de acord, pentru ca in toata povestea asta tatal tau e cel care nu e de acord si tu esti cea care trebuie sa rezolve problema!

| melissa99 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Da dar eu nu mai am cum sa rezolv problema...si am scris eu gresit nu sa renunte la fam doar sa nu le sp dar el nu poate asta...si na oricum cred ca o sa se desp de mine

| melissa99 a răspuns (pentru AlinaaAli):

El nu poate sa isi minta parinti asta am vrut sa splaughing...nu mai stiu sa scriu pfff
asta am vrut sa sp ori eu ori fam lui adica ori ne desp ori isi minte parintilaughing...in fine mersi oricum

| AlinaaAli a răspuns (pentru melissa99):

Am inteles acum!laughing
poate ca o sa se desparta de tine! dar daca te iubeste cu adevarat nu o facewinking
eu asa cred!
nu e bine sa stai pe ascuns dar daca va iubiti cu adevarat merita incercat:
bafta!

| Adella92 a răspuns:

Pai ar trebui sa vb cu tatal tau sa-l faci sa inteleaga ca tu il iubesti pe acest baiat si el pe tine.Si ca voi chiar va intelegeti. Poarta o discutie deschisa cu tatal tau si incearca sa afli motivul pentru care este impotriva relatiei tale cu el.Pt k sincer daca va ascundeti nu rezolvati nimic, o data si-o data tot se afla ca inca sunteti impreuna...va poate vedea cineva intamplator impreuna si tot vor afla ai tai sau ai lui.

| melissa99 a răspuns (pentru Adella92):

Stiu care e motivu dar eu nu cred asta pentru ca l-am intrebat pe el fara rusine daca e adv si o spus ca nu dar taicamiu tot nu vrea sa inteleaga