| princess009 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de care m-am indragostit,vorbim prin mesaje,ma suna la telefon,mai vine pe la mine,ne intalnim,am petrecut cu el clipe frumoase, si cred ca si el simte ceva pentru mine.Sambata ne-am certat pe mess din cauza fostei lui prietene,si i-am spus daca o sa mai vrei sa vorbim o sa vorbim daca nu asta, dupa asta i-am zis ca imi place de el.Azi dimineata varu meu a venit pe la mine si l-a adus si pe el,eu nu am stiut ca vine si el,m-a salutat si i-am zis sa vina in camera dar nu tare am vorbit(daca el nu mi-a zis nimic nu am zis nici eu), a intrat maica mea in camera si l-a intrebat pe el: cei cu voi de ce nu vorbiti? sunteti certati? la care el s-a uitat o data la mine si a inceput sa zambeasca si a zis ca un pic. Dupa toate astea nu as fi crezut ca o sa mai vina la mine.Voi ce credeti? Ce sa fac in continuare?

4 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Stai linistita! Daca si el te place intr-adevar, o sa te intrebe el primul daca vrei sa fiti impreuna.Eu cred ca el a trecut peste aceasta cearta.Si,se vede ca tine la tine.Sa incerci sa nu te "aprinzi" din orice motiv. Daca nu iti convine ceva, discuta frumos, spune ce nu iti convine.Cred ca ar trebui sa te comporti putin mai rece cu el, sa ii arati ca te deranjeaza faptul ca v-ati certat.Adica...nu ii arata ca te inmoaie orice.Succes!

| SiCeDacaRisc a răspuns:

Nu mi se pare nimic anormal happy
Certuri o sa existe mereu, intrebarea este " este oficiala relatia?" happy.
Daca intr-adevar va placeti, te place... certurile astea o sa fie nimicuri, doar sa nu fie multe :p :*.
In continuare ai putea sa te comporti normal si daca te deranjeaza atat de tare, sa dezbati subiectul " fosta prietena" cu el, pe un ton calm. happy.
El o s ainteleaga ce te deranjeaza de fapt si o sa fie totul binehappy.

| neutrino a răspuns:

Mai cheama-l in camera si totul se va rezolva, chiar mai repede decat doresti tu.

| xAzazel a răspuns:

Poi daca te place cu adevarat te va cauta cu singurantza big grin