| xsswww a întrebat:

Am fost repartizat la un liceu foarte prost.

Am avut media 7.97 la examen si am fost repartizat la un liceu cu medie foarte mica de admitere si foarte departe de casa. Intrebarea mea este daca este posibila mutarea inainte de inceperea anului scolar. Precizez faptul ca beneficiez de legea gemenilor, iar sora mea avand probleme de sanatate, ma gandesc ca poate avea sansa sa fie inscrisa la un liceu mai aproape de domiciliu. Este posibil? Urgent! Dau funda!

3 răspunsuri:
| Linaaaa a răspuns:

Presupun ca ai dori sa te transferi la un liceu mai bun. Ai putea sa te uiti sa vezi ce locuri au ramas libere la alte licee unde ai medie. Dacă nimic nu îți este pe plac, sfatul meu este sa înveți foarte bine in primul modul, ca dupa sa te transferi.
P.S: transferul se poate face in fiecare modul.

| xsswww explică (pentru Linaaaa):

Iar daca liceele nu mai au locuri libere afisate, in cazul in care ma transfer, imi pot face loc cumva?

| Linaaaa a răspuns (pentru xsswww):

Da, îmi dau exemplu clasa mea, chiar dacă numărul de locuri erau ocupate, am primit noi colegi în fiecare an. Poți sa te mai gândești că nu toată lumea si-a dorit sa ajungă acolo, iar la anul poate se vor transfera și ei și vor rămâne locurile libere. Eu îți doresc toate cele bune și sper sa reușești sa ajungi acolo unde ti-ai propus. Baftă!