| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat la liceu la profilul mate info intensiv si as vrea sa incep sa repet la fiecare materie cate ceva ca sa nu uit tot pana incepe scoala. Ce imi recomandati sa repet, mai ales la materiile de baza ale profilului?

4 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Nimic. Oricum materia va fi cu mult mai avansata deoarece se adauga TC+CD (trunchi comun si curricullum diferentiat).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai ce sa repeti. Insa ai putea studia putin despre optica geometrica(fizica) in prealabil. O sa dea batai de cap la inceput de clasa a IX-a.
In rest, relaxeaza-te, citeste o carte de placere. Bucura-te de restul vacantei.

| Aaxell a răspuns:

Eu iti recomand sa te distrezi in vacanta avand in vedere ca doar ce ai terminat cu examenele.Mai este putin si vine iar scoala, o sa ai destul timp sa inveti. Uita-te pe geam e vara si e bine. Hai afara cu prieteni.winking

| KaraNirwan a răspuns:

Pentru partea de informatica care se face la mate-info (algoritmica) te sfatuiesc sa citesti articolul de la aceasta adresa -> http://pentru-pc.org/wibit-net-cursuri-gratuite-de-programare-online-2/