| HackerGhost a întrebat:

Am lipsit mai multe zile de la scoala, din mai multe motive : ba am fost racit, ba cu maseaua, ba a trebuit sa am grija de bunica, unele dati nu m-am putut trezi dimineata si astazi (cred ca ultima zi din semestrul 1) primesc mesaj de la o colega : " sa o sune bunica pe diriginta ca ma exmatriculeaza " nici nu aveam numarul dirigintei, i-am trimis mesaj inapoi colegei sa-i zica dirigintei caci am scutiri si bunica nu o poate suna pentru ca se simte rau. Mai tarziu ma suna aceiasi colega ca ar fi fost dupa ore la scoala si m-ar fi exmatriculat, am facut pana la urma rost de numarul de telefon al dirigintei, a sunat-o intr-un final bunica si i-a zis ca: "Da" m-a exmatriculat apoi m-a cerut si pe mine la telefon si a inceput sa tipe la mine ca de ce nu o sun cand am probleme etc. i-am zis ca am scurtiri si ii le voi duce maine si cica e prea tarziu ( tin sa fac o mica paranteza cred ca are ceva cu mine personal deoarece am in clasa colegi care au situatia mai grava decat a mea si am auzit ca ei au scapat, eu nu fac panarama la ore, sunt cam singurul din clasa care vine in uniforma. etc) acum nici nu mai pot sa dorm! ce sa fac maine? ma duc la directoare, ce sa-i zic? oare mai poate fi indreptata situatia? va rog niste pareri, dar fara glume proaste!

15 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Probabil diriginta asa incerca sa te sperie oh go on

Du`te maine sa duci scutirile si totu va fi bine...

| Xlove64 a răspuns:

E o diriginta TAMPITA
Nu`ti face grij ca n-are cum sa te exmatriculeze straight facestraight face
Mai ales daca ai scutiri
Adica parerea mea ce mai sincera e ca e imposibil sa fi exmatriculat pentru ca ai multe absente
Eu stiu ca la 10 absente se scade un punct la purtare
Dar in nici un caz sa fi exmatriculat straight facestraight face

| Anonim69 a răspuns:

Ohsad, esti un copil atat de bun si diriga-ta aia o scroafa, mi-au dat lacrimile mie, nici nu stiu ce sa-ti zic...mult mai bine ar fi sa te duci sa-i explici si sa ii arati cat de destept esti, spunandu-i motivele.Pentru bunica si sanatatea ta, dar si a bunicii te exm o nebuna! nu-i corect! mai intai fii om, apoi pune in practica regulile scolii! numa bine, sper sa rezolvi

| Anonim69 a răspuns:

Vai de mine, frate ce javra de diriga ai, stai tu linistit ca Dumnezeu nu doarme. Daca ti-era rau, nu mai puteai, iti ardea sa-i dai ei telefoane? da-o naiba de treaba, e de-un absurd de nedescris.Ai incredere ca o sa se rezolve totul:*

| pinkpupix a răspuns:

Depinde cate absente ai acumulat in aceste zile, exmatricularea se face la 40 de absente nemotivate, iar eu cred ca nu ai atatea. Inaintea exmatricularii la 20 de absente se trimite preaviz, deci nu cred ca te-a exmatriculat nimeni. Incearca sa te duci maine de dimineata la scoala cu scutirile, in cazul in care se face consiliu dupa amaiza nu ai de ce sa-ti faci griji. Oricum e ceva putred la mijloc in tot ce ai povestit, ciudata diriginta ai straight face

| corina977 a răspuns:

Oau...nu am mai auzit asa ceva in viata mea. du-te repede la directa si dai scutirile si ia-o pe bunica sai spuna dc nai fost la scoala... fugi ca poate nu mai te primeste in sc.succes:::

| Aloh123 a răspuns:

Nu are cum sa te exmatriculeze, eu cred ca ti-a facut o gluma, nu te exmatriculeaza daca ai lipsit de la ore. Daca vrei iti dau si un exemplu:Eu am un coleg in clasa care nu a venit de 3 saptamani si spune ca si-a spart capul, ca trebuie operat de apendicita. Dar colegi mei care stau cu el insat l-au vazut si nu avea nimic, el are scutire pe patru saptamani, si crezi la exmatriculat, ba nu fiii supatat, nu are cum sa te exmatriculeze, te exmatriculeaza daca te bati cu un baiat si il batii pana ajunge la spital atunci te exmatriculeaza.

| heyromania a răspuns:

Nu are cum sa te exmatriculeze numai daca ai peste 15 absente nemotivate iti scade un punct la purtare si daca ai 4 la purtare de exmatriculeaza. 15 absente x 6 puncte la purtare = 90 de absente nemotivate (atunci te exmatriculeaza

| heyromania a răspuns:

Crede-ma maica-mea e profesoara si ma am bine cu chestiile aste, mai ales ca sunt si presedintele C. E (consiliului elevilor). Fac parte din consiliu de administratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In opinia nu are cum sa te exmatriculeze din monent ce tu ai scutiri.
Stai linistit nu te va exmatricula nu are cum!
Si in caz ca se mai ia diriginta de tine, du-te la doamna director si relateaza-i situatia ta.

| HackerGhost explică:

La telefon mi-a zis ca am 109 absente. happy si consiliu a zis ca a fost azi.

| HackerGhost explică:

La telefon mi-a zis ca am 109 absente si consiliul a fost azi.

| HackerGhost explică:

Deci sa va explic cica sunt deja exmatriculat de azi de la consiliu! eu am scutirile acasa dar cica nu le mai primeste pentru ca nu mai are nici un rost happy

| HackerGhost explică:

Sa va povestesc continuarea: Azi am fost cu bunica de dimineata la scoala si am cautat-o pe digiginta, apoi ne-a bagat in cancelarie acolo. mai era o doamna profesoara care statea si asculta. in fin nu a vrut nici in ruptul capului sa faca nimic cica sunt exmatriculat citez : " scrie alb pe negru nu se mai poate face nimic, e ca si cum as vrea sa invii un mort. nu se mai poate " asa comparatie a facut, apoi am fost la doamna director adjunct si dansa la fel nu se mai poate face nimic ca " trebuia sa vin la scoala "(nu intelegea ca am fost bolnav) cand i-am zis ca am fost blonav imi zicea ca dc n-am sunat pe diriginta etc. am fost si la directorul adjunct impreuna cu diriginta tot asa fara rezultat cica sa vorbim cu directoarea principala daca se poate face ceva da nu e in scoala sa ne ducem luni, apoi a plecat diriginta in cancelarie si a mai intrat odata bunica la directorul adjunct si i-a zis sa vina de luni sa vorbeasca cu directoarea mare ca saptamana viitoare se definitiveaza si poate cu rugaminti una alta se imbuneaza. (Si diriginta zicea ca e scris in piatra straight face ) mai spuneti si voi pareri.

| gangstaTbaby a răspuns:

Ai putin ghinion pentru ca daca diriginta ta e batrana atunci va fi greu. Cei batrani sunt tot timpul mai incapatanati dar ar fi bine sa ramai calm si sa te linistesti ca, degeaba te agiti nu te ajuta.
Eu zic sa-i spui direcoarei parerea tadespre diriginta si sa nu minti. Cei care mintesc nu ajung departe