| FCSBfana a întrebat:

URGENT! VA ROG
Buna! Am 12 ani sunt in clasa a7a si maine am sedinta cu parintii si nu i-am spus la mama. Mama colegei de banca are numarul de telefon al mamei mele si cateodata o suna.
CE SA FAC? DACA AFLA MAMA?

Răspuns Câştigător
| GazzaRecordsRo a răspuns:

Adevarul intotdeauna o sa fie cea mai buna optiune.

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Dar de ce nu i-ai spus? Cel mai probabil va afla la un moment dat

| FCSBfana explică (pentru sofisis):

Nu i-am spus pentru ca doamna diriginta a zis ca o sa le spuna parintilor la sedinta ca nu invatam nimic.

| sofisis a răspuns (pentru FCSBfana):

Cel mai rau lucru este sa ascunzi lucruri de parinti. Se vor afla. Si crede-ma ca daca va fi amenintat diriga, o sa faca in asa fel incat sa stea de vorba si cu mama ta.
A, si pune mana si invata ca asta ti-e viitorul. Toti am trecut pe acolo. Toti am avut de invatat, am avut teme etc. E singura chestie care se asteapta de la voi. Sa invatatai ca sa va asigurati o paine in viitor.