| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema.Nu ma descurc deloc la matematica, chimie si fizica.Mereu am avut probleme si notele cele mai mici aici.Nu le inteleg, ma simt depasit si de abia invat si eu cateva formule mai usoare si definitiile.Mi-e frica acum ca sunt la liceu ca i sa raman corigent la ele sau nu o sa iau nici corigentele la ele.Mi se par super grele si daca nu le-am intele sla timp din cls. mici acum mi se par hieroglife.Ce sa fac in sensul asta? Cum sa ma descurc sa iau macar 5 sau 6? Nu imi place deloc nici ca atunci cand ies la tabla ma fac de rusine..nestiind sau incurcandu-ma imediat.

Am sanse sa ma redresez? Ce sa fac? De unde si cum sa invat?

Numai zic ca voi da si bacul la mate obligatoriu. Ajutati-ma va rog.Merciiii

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ai incercat sa recuperezi macar putin, acum in vacanta? Numai prin propria vointa si munca vei reusi. Manualele scolare si notitele sunt suficiente. Succes!

2 răspunsuri:
| LeeMinHo00 a răspuns:

Faci multe exercitii.

| alessia_7452 a răspuns:

Învață forumurile de baza si mediteaza-te la aceste materii.