| Nataliaa2176 a întrebat:

Am si eu nevoie de un exemplu concret pentru relația dintre inconștient,
subconștient, conștient.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dorinta sexuala se activeaza inconstient dar apoi o simtim constient, inconstient =subconstient

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ex: iti rozi unghiile apoi iti dai seama de obiceiul tau, speli vasele cu mana stanga si apoi iti dai seama ca tu faci totul cu mana stanga, pe langa scris, mergi intr-un anumit fel si atunci cand esti beat sau obosit iti dai seama sau raspunzi la telefon si nu obisnuiesti sa saluti mai apoi iti dai seama ce lipseste elementar din conversatia ta, etc

| Donsavas a răspuns (pentru Donsavas):

De ce lipseste* scuze!