| 1234568807 a întrebat:

Am vazut un bunic ce ii povestea nepotului lui cu cuvintele urmatoare ''cine crezi ca te tine nepotu in viata daca nu platesti chirie?'' credeti ca e ok sa il ia asa de dur din primul lui an de viata?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota!
Ce treaba are chiria... cu traitul propriei vietii?

| dullcat a răspuns:

Primii lui ani de viata? Nu cred ca i-a spus asta unui copil de 3 sau de 5 ani, nu?

| mODIN a răspuns:

Așa dur? E un fapt al vieții care ar trebui să fie subînțeles, zic eu. Nu mi se pare nimic dur aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prins exact contextul în care spunea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e doar o frustrare proprie.
Sau a vrut să-l motiveze sa realizeze ceva.
Ori a vrut să fie pedagogic, adică totul se rezuma la bani.
Nu e foarte clar exprimat.

| 1234568807 explică (pentru anonim_4396):

Nepotu nu vrea chirie dar bunicu ca vezi ca ee cine te tine nepotu, mda