| AlexandruAndreea a întrebat:

As vrea sa merg la Liceul Militar din Alba Iulia. Pe scurt as avea nevoie de niste pareri. Fratele meu e la o scoala militara la marina si zicea ca nu e atat de fain. Ca toti se iau de tine. Muncestiu din greu. Poti sa ai probleme cu colegii de camera. ( adica sa te bata, sa te oblige sa faci ceva pe-acolo ce e interzis etc.) Nu stiu sigur mai multe detalii.Si eu am facut cu mult timp in urma atletism chiar am si medalii pe judet la rezistenta. dar in clasa a5a m-am lasat prin al doile semestru ca nu prea mai aveam timp. dar era fain. si sunt obisnuita vara sa ma trezesc de dimineata ( pe la 6 in general) si merg la alergat cu o prietena. pe stadion. Deci. va rog dati-mi un raspuns cat mai concret. Mai mult mi-as dori de la cei care sunt sau au terminat un liceu militar din Alba Iulia si celelalte LM.

Răspuns Câştigător
| VATSIM a răspuns:

Si eu am vrut sa merg la liceul militar insa am fost convins pe ultima suta de metri si ma bucur in cele din urma ca am refuzat. Oarecum, chiar de ai parte de cateva lucruri faine, eu consider ca te inchizi si iti pierzi adolescenta acolo. Iti recomand sa mergi la liceu civil, si daca la finalul liceului vei mai fi atrasa de uniforma militara sa incerci la academie. Oricum, nu prea sunt eu in masura avand in vedere ca nu am studiat itrn-un liceu militar, iti recomand sa vorbesti deschis cu fratele tau si sa-i urmezi sfaturile. Mult succes in ceea ce vei decide sa faci, ca pana la urma multumirea ta de sine este cea mai importanta. Daca in cele din urma vei considera ca asta este ceea ce vrei sa faci in viata, fa-o fara ezitare. Dar iti recomand sa cantaresti bine situatia. Iti doresc sa ai o minte limepede cand vei lua decizia

| AlexandruAndreea explică (pentru VATSIM):

Multumesc! Unii spuneau ca iti vine sa te urci pe pereti plangand. Si a descris foarte bine acel copil.

5 răspunsuri:
| AlexandruAndreea explică:

Scuzati categoria.

| puffypuff a răspuns:

Sunt actual elev la LM Alba...pt eventuale nelamuriri contacteaza-ma la id de mess: patru_brate

| AlexandruAndreea explică (pentru puffypuff):

Multumesc. big grin happy

| AlexandruAndreea explică (pentru puffypuff):

Multumesc. big grin scuze ca ti-am raspuns chiar atat de tarziu. sper sa-mi spui mai detaliat cum e. happy.