| ANAHsneaman a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare verisoara mea a intrat la drept anul acesta. A intrat la IFR si nu la buget. De încăpăţînată ce a fost nu a mai vrut sa se înscrie la alta facultate. Are si o prietena foarte buna care nu a intrat la drept si la fel ca si verisoara mea nu s-a mai inscris la alta facultate. Ideea e ca ele vroiau sa fie împreună la facultate. Verisoara mea a acceptat locul si a plãtit taxa la drept. Acum prietena ei vrea sa se inscrie la litere, intrucat la drept nu mai sunt locuri. Acum si vara mea vrea sa se duca la litere sa fie impreuna. Problema e ca vara mea a platit 7 milioane pentru a-si asigura locul la drept din vară. Acum vrea sa renunţe si sa se duca la litere. Nu ştiu cum e la IFR, in ce constă. Cazarea, cursurile? Rog pe cei care stiu despre ce e vorba sa ma ajute cu cateva informaţii. E o problema complicată si nu stiu ce sfat sa ii dau verişoarei mele. Mulţumesc anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IFR = Frecventa redusa. Tradu singur.

| ANAHsneaman explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca IFR înseamnă învăţământ cu frecvenţă redusă. Vroiam sa stiu in ce constă. Adica beneficiază de cazare, cursuri etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ANAHsneaman):

Nu ne-ai spus in cadrul carei universitati a intrat, dar mai mult ca sigur nu beneficiaza de cazare. Nu mai bine o intrebi pe ea?

| ANAHsneaman explică (pentru anonim_4396):

A intrat la UAIC. Iași. Mulţumesc pentru raspuns.