| MovesLikeCat a întrebat:

Cum poti fii admis mai usor la o facultate? O nota mare la BAC +.? Am auzit ca sunt ceva activitati extracurriculare care ajuta. Imi puteti da exemple? big grin Merci!

Răspuns Câştigător
| ana2901 a răspuns:

Buna! In ziua de azi media de la bac nu mai conteaza. Toate facultatile bune dau examen de admitere. Insa esti bine vazut daca dai examene precum ECDL si scapi de competentele digitale de la bac sau Cambridge sau IELTS pentru engleza si scapi de competentele pentru limbile straine. Exista un astfel de examen si pentru franceza daca te descurci mai bine acolo.