| doaralexa a întrebat:

Daca va rog imi spuneti care sunt caracteristicile PASTELULUI?

3 răspunsuri:
| clau25 a răspuns:

Buna eu pot sa iti dau un site si anume :www.didactic.ro, acolo gasesti orice, eu am despre pastel mai multe documente dar nu pot sa le atasez aici :D succes funda?

| bboy a răspuns:

Uite aici un referat despre pastel: http://referat.clopotel.ro/Pastelul-6841.html. Trebuie doar sa il descarci. Speer sa iti fie de folos! Succes

| anamaria_4450 a răspuns:

Pastelul este o specie a genului liric care prezinta starile, impresiile si sentimentele eului liric in legatura cu un colt de natura surprins intr un anumit moment al zilei sau intr un anumit anotim, modul de expunere este descrierea, tema este intotdeauna natura si se produce comuniunea omului cu natura si comuniunea spatiului terestru cu spatiul cosmic, cam atat, fundita? happy