| Angelo1901991 a întrebat:

Buna seara baieti, as dori sa stiu dupa ce termin liceul militar unde pot da, la ce facultate.Pot da la incadrari directe sau unde? Daca puteti sa va luati din timp pentru a imi raspunde deoarece chiar nu stiu unde sa dau dupa liceu.Multumesc, va doresc o seara faina

Răspuns Câştigător
| florin926481f a răspuns:

Nu e nu stiu ce prieten, e o persoana care a fost acolo si a plecat, drept urmare a trebuit sa plateasca in jur de 10.000 lei pentru 1 an si un semestru in care a fost in liceul militar.Asa ca daca nu te duci la o academie militara platesti cei 4 ani de liceu militar.Chiar si dupa facultate esti obligat sa lucrezi in cadrul mapn o perioada de timp, altfel in consecinta trebuie sa platesti.
Daca vrei ma crezi, daca nu e treaba ta, nu am nevoie sa ma crezi.Surse oficiale poti sa cauti tu pe net dar ceva mai oficial decat ce am spus eu nu cred ca exista.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la orice facultate. Daca tot mergi la un liceu militar inseamna ca-ti place armata si atunci ar fi bine sa candidezi la o Academie Militara.

| florin926481f a răspuns:

Eu stiu ca poti da doar la o academie militara, daca vrei la favultate civila platesti anii de liceu si nu e deloc putin.

| Balalau95 a răspuns (pentru florin926481f):

De unde ai scos-o mama?!?
hai sa ne spargem in minimum de bun simt:

1. daca am terminat un liceu normal AM DREPTUL sa dau la o facultate militara, deci de ce dracu' m-am mai chinuit cu un liceu militar sa fiu handicapat dupa aia si sa pot da NUMAI la o facultate militara?!?

0. daca dau si nu intru la o facultate militara trebuie sa platesc liceul, sau daca nu dau la nici o facultate, tot trebuie sa platesc liceul?!?

NU AM AUZIT IN VIATA MEA DE PLATIT LICEU, decat la, licee private, care se platesc dinainte, NU DUPA!

| florin926481f a răspuns (pentru Balalau95):

Cand intri la un liceu militar faci un contract cu acel liceu, daca de exemplu dupa 1 an tu nu mai vrei la liceul ala si vrei la unul civil trebuie sa platesti anul cat ai stat acolo si nu e o suma mica, stiu asta de la cineva care a fost acolo si care a platit banii aia.
Si e vorba de un contract cu statul, odata ce ai terminat liceul militar esti al lor sa spun asa, poti sa mergi doar pe profesia de militar doar daca nu vrei sa platesti anii de liceu, dar odata ajuns acolo banuiesc ca vrei o cariera militara, nimic altceva.

| Balalau95 a răspuns (pentru florin926481f):

NU am auzit in veci, veciilor, AMIN de asta
si mi se rupe ce ti-a spus nustiuce prieten
hai sa te aduc pe pamant, aici pe pamant avem un concept care suna asa: NICI o persoana minora nu poate semna un contract
P U N C T
deci, toata ideea e pur si simplu ABERANTA, vino cu informatii verificate de pe site-uri oficiale, daca vrei sa te cred, pentru ca NU te cred, si, inca odata, CHIAR MI SE RUPE, de ce minciuni ai fost tu servit, si in continuare le crezi!

| Balalau95 a răspuns (pentru florin926481f):

Ce spui tu e valabil la facultate, unde se poate face chiar un imprumut ca sa iti platesti studiile, dar, INCA ODATA, NU LA LICEU, unde respectivul e minor, iar MINORII NU AU DREPT DE SEMNATURA

daca cineva mi-ar cere bani pentru ca am renuntat la liceu, in care eram minor, ii spun sa isi bage crerea pana sus unde soarele nu patrunde, si sa ma execute silit, sa vada daca reuseste sa castige... minorii nu raspund pentru fapte penale, cu atat mai putin pentru un liceu la care renunta
sincer, e destul de clar ca persoana aia (care zici ca nici macar prieten nu iti e) te-a mintit in fata!

totusi, ce ar fi sa nu caut EU pe net
ce ar fi, ca tu, care sustii o chestie de care eu nu am auzit, si care mi se pare inepta (INCA ODATA, minorii NU AU DREPT DE SEMNATURA, PUNCT) sa cauti tu surse oficiale si sa le postezi aici
altfel iti spun in fata ca:

NUMAI GURA E DE TINE!

| florin926481f a răspuns (pentru Balalau95):

Ce ar fi sa incheiem discutia aici si cine crede bine, cine nu o sa vada pe pielea lui daca ajunge acolo.

| Balalau95 a răspuns (pentru florin926481f):

Cum spuneam, numai gura e de tine, decat sa cauti surse oficiale si sa ma faci de rahat (lucru pe care il accept, daca reusesti sa dovedesti), mai bine "incheiem discutia", nu am nimic impotriva, sincer, mi-a facut placere sa incerc sa te aduc la realitate, chiar daca nu vrei sa te trezesti!

| florin926481f a răspuns (pentru Balalau95):

Nu e nu stiu ce prieten, e o persoana care a fost acolo si a plecat, drept urmare a trebuit sa plateasca in jur de 10.000 lei pentru 1 an si un semestru in care a fost in liceul militar.Asa ca daca nu te duci la o academie militara platesti cei 4 ani de liceu militar.Chiar si dupa facultate esti obligat sa lucrezi in cadrul mapn o perioada de timp, altfel in consecinta trebuie sa platesti.
Daca vrei ma crezi, daca nu e treaba ta, nu am nevoie sa ma crezi.Surse oficiale poti sa cauti tu pe net dar ceva mai oficial decat ce am spus eu nu cred ca exista.