| Alllexalllin a întrebat:

Bună! Sunt elev în clasa a X-a la un liceu teoretic, la profilul Științe ale naturii. Vreau să știu când aș putea să mă transfer la un alt liceu. Având în vedere faptul că anul școlar este structurat pe cinci module, aș vrea să știu între ce module mă pot transfera. Aștept un răspuns cât mai rapid. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Motherlode a răspuns:

Cel mai bine intrebi la secretariatul scolii. Acolo vei afla cel mai corect raspuns happy. Bafta!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile scolare se fac numai in vacanta, inainte de inceperea unui an scolar si numai daca intrunesti conditiile obligatorii si eliminatori:
- media generala egala sau mai mare ca a ultimului intrat la acel profil
- note mari la purtare
- fara absente la scoala
- fara corijente sau note mici la purtare
- note mari la examenel de diferenta de materii
- daca mai sunt locuri disponibile in clasa respectiva
- daca directorul scolii aproba sau nu transferul.

Nu mai astepta un raspuns rapid ca nu te ajuta cu nimic graba asta inutila, fiindca urmatoarea perioada cand se pot face tansferuri este August 2023!

| sierra1 a răspuns:

Acum in vacanțele ce vin, doar in mod excepțional (dar imi pare ca cu e cazul) așa că abia la anul'