| Caddy14 a întrebat:

Sunt pe profil mate-info intensiv info.Ce facultate as putea face dupa ce termin liceul?
P.S. Vreau o facultate din U.S.A.
Pt raspunsul cel mai bun ofer Funditaa laughing.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vise! Visezi prea mult. In America nu ajunge oricine si nu tu decizi daca pleci in America. Cei din America fac preselectia si asta in functie de performantele din liceu, dar si de media la bac. Si nu ar trebui sa te amagesti cu America deoarece acolo nu fug cainii cu covrigii in coada. Am vizitat mai bine din jumatate din SUA si tin sa iti spun ca e frumos, dar nu e nici chiar cum vezi in filme. Nu toti au bani si muncesti pe rupte. In fine, eu am fost in vizita la cineva, dar am avut ocazia sa vad cum stau treburile in SUA. Sunt facultati bune si in Marea Britanie.

| Caddy14 explică (pentru anonim_4396):

Si eu am fost in Sua la mine nu ii problema cu rezultatele happy Stiu cum sta traba.Dar nu stiu ce facultati sunt.

| cookie01 a răspuns:

Mergi pe partea de IT dar nu e necesar in in strainatate. Lanoi in tara inca mai sunt facultai de poli foarte bune. Si chiar sunt cautati studenti romani sa lucreze in strainatate. Deci cred ca ai fi mai castigat daca ai face aici facultatea iar apoi poti sa obtii un post foarte bine platit in sua.

| Caddy14 explică (pentru cookie01):

As dori sa plec in state pentru facultate deoarece am o parte din familie acolo

Răspuns utilizator avertizat