| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am dat bacalaureatul și am luat la română 5, 6 istorie 5, 3 și geografie 6, 85. Am fost respins cu 5, 91. Întrebarea este: la sesiunea a doua din toamnă voi trebui să dau examen la toate cele trei materii sau doar la cele două la care am notele cele mai mici. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face cum vrei tu, respectiv sa sustii bacalaureatul numai la o materie, la doua materii sau chiar la toate trei. In cererea de inscriere vei preciza materia/materiile la care sa-ti fie recunoscuta/recunoscute nota/notele din prima sesiune.

| ovi67 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru răspuns.

1 răspuns: