| Sizzer1234567 a întrebat:

am o mica întrebare.
Clasa a8 a de anul acesta a scapat de legea aia cu 5? Sdica putem intra la liceu chiar daca am luat sub 5?
Dau funda, urgent

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o lege in asemenea sens, au fost doar discutii privind o asemenea prevedere si cred ca s-a renuntat la ea.

3 răspunsuri:
| Ingognito a răspuns:

Poti intra si sub 5 stai linistit doar sa ai multe licee puse pe foaie unu tot pica, eu am intrat la mate-info cu 3 rolling on the floor

| Sizzer1234567 explică (pentru Ingognito):

Doamne mersi frumos ca m an m speriat ca s praf la mate

| Ingognito a răspuns (pentru Sizzer1234567):

Bine da acum tot trebuie sa incerci sa dai cat mai mult sa iasa nota mare, dar sa nu te speri se poate intra si cu nota sub 5 dar in caz ca iei sub cand e sa alegi licee pune mai multe si sa pui si din astea cu 10/8 ca sunt multi care nu pun am pe unu care a intrat la Sava cu 5 ca erau locuri libere rolling on the floor