| hugme a întrebat:

Ce as putea face sa nu raman repetenta la matematica? Problema mea e ca nu o inteleg. Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Depinde în ce clasă ești.
învață formulele pe care vi le-a dat.
când te ascultă sau dai test, dacă nu știi să rezlvi, notează formula.se punctează și ea(nu ci mult, dar deloc.)
La ore, notează exercițiile sau exemplele date de profesor, iar acasă, transcrie cerința și încearcă să rezolvi singur(ă) după care te verifici.

4 răspunsuri:
| Deian1 a răspuns:

Pai, cred ca te pot ajuta daca mi-ai spune in ce clasa esti...

| x3Ad a răspuns:

Ai nevoie de pregătire în particular, fără nimeni altcineva. Încearcă să faci exerciţii uşoare, apoi din acelea grele. Iar ca să înţelegi bine şi exerciţiile, citeşte şi teoria.

| rareshboss12 a răspuns:

Invata si nu o sa ramai repetent! big grin

| Dumitrascu_Danyela_1996 a răspuns:

Pai daca nu o poti intelege trebuie sa faci meditatie cu cineva dupa fiecare lectie noua si asa daca stii mlectia de la meditatii poti raspunde la scoala si iei note mari! Funda?