| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Eu sunt in clasa a 12 a, filologie.
1) cei care dati bac la istorie: Voi cam pe la ce tema ati ajuns la istorie din cele 9 din programa de bac? Eu sunt la a treia.
2) Si la romana cum stati? Eu mai am de facut eseu la Ultima noapte(...), Baltagul si la cateva poezii:Joc secund si Corola.
Sfaturi de invatat? Ma cam preseaza timpul si imi este foarte teama de istorie.

2 răspunsuri:
| Endita4689 a răspuns:

Am dat bacalaureatul acum mult timp și l-am luat.
Încearcă să înveți logic, nu să tocești.
Bafta!

| Erin28 explică (pentru Endita4689):

Incer sa invat logic, numai ca la scoala nu prea se preda cat trebuie, se preda prea putin, iar eu nu inteleg contextul, cauzele, efectele(la istorie), asa ca invat si din alte surese.