| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU! Sunt clasa a 9-a si maine am de gand sa ma duc la secretariat la mine la liceu sa fac o cerere de transfer la o alta clasa din cadrul aceluiasi liceu,dar cu profil diferit.Ce ar trebui sa ii zic la secretara? Eu sunt o fire mai timida, si ma pierd usor cu vorbele laughing. Niste idei?straight face (nu radeti).Dau funda...si multumesc!

Răspuns Câştigător
| justmisterious a răspuns:

Eu asa as face in cazul tau: Fiti amabila, as dori sa ma transfer in clasa cutare, eu sunt acum in clasa cutare. Ce ar trebui sa fac pentru a ma transfera. Sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poate ar fi fost mai bine daca ar fi mers sa vorbeasca cu ea unul din parinti, sau chiar cu directoarea sa vorbeasca de fapt. nu stiu daca te poti transfera acum, mai ales ca e vorba de alt profil. eventual sa-i iei un buchet de flori si o intrebi daca se poate sa te transferi acum si care e procedura, daca ii dai o floricica poate se mai inmoaie.winking succes si nu fi timida, nu te mananca nimeni, pe de o parte, pe de alta parte e vorba de viitorul tau, de viata ta, daca esti timida si te pierzi nu o sa poti obtine niciodata mare lucru, deci cu curaj!

| drobota a răspuns:

Nu e nimic de ras, dar cred ca mai bine astepti, transferurile se fac dupa primul semestru, nu depinde de secretara, criteriile sunt altele.