| ThunderXz a întrebat:

Buna ziua!
Anul acesta o sa intru la liceu si as vrea sa va intreb care dintre urmatoarele profile vi se pare mai bun si de ce:
-stiinte ale naturii: imi place foarte mult biologia si de aia vreau aici, dar chimia...
-economie: habar nu am despre acest profil si aici as vrea sa imi explicati cum sta treaba.
As dori sa raspundeti doar daca stiti.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Economia se poate invata usor dar, fara intentia de a te supara, vezi ca incepand din acest an, poti merge la o scoala profesionala, nu trebuie sa te chinui degeaba cu un liceu, si tot la o meserie normala sa ajungi.

| bobo37 a răspuns:

Matematica-informatica, daca termini profilu asta vei avea un orizont foarte larg.

| ThunderXz explică:

Nu vreau la mate-info si nici la profesionala, va rog raspundeti la subiect, care profil vi se pare mai bun si de ce? Si cam ce se face la fiecare, la ce se da teza...