| MaLiNa9710 a întrebat:

Bunaaa TPU ...ma puteti ajutha? Care sunt personajele din Amintiri din copilarie?

Răspuns Câştigător
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Sunt foarte multe. Personajele din care povestire?
Uite aici personajele ctv:
Nica, dascalul Ioan, matusa Mariuca, Tatal Stefan, Nic-a lui Costache, pupaza din tei, Smarandita popei

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nica, Smaranda, Stefan, Ioan, Popa, Bunicul lui Nica...si mai sunt...mai bine afla singura; este o carte frumosa pentru varsta ta!

| CutiePieMarzia a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ce varsta are?
Eu am citit cartea asta la 5 ani...
La 10 ani citesc carti gen:
"Codul lui da Vinci"
"Laleaua neagra"
"David Copperfield"
"Oliver Twist"

| mihai2pack a răspuns:

Pai din cate imi aduc aminte...erau:nica, smaranda(mama), stefan apetrei(tata), fratii sai, bunicul david, popa ioan, badita vasile, smarandita popii, varul ion, matusa marioara, mos vasile...astea sunt mai importante big grin