| Strepix a întrebat:

Ce avea Hitler cu evreii?

14 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dar A.C.Cuza ce-a avut cu ei? Dar Codreanu? Dar, atâţia alţii... ce-au avut cu ei?

| RAY a răspuns:

Erau vremuri grele, Germania a pierdut războiul iar datoria ei fata de puterile câștigătoare erau mari, evrei erau bogați si in pozitii bune, se spune ca din cauza evreilor au pierdut războiul primul, eu as spune din cauza americanilor si a englezilor, a urmat o perioada de foamete, iar Hitler a vorbit germanilor pe înțelesul lor, asta a fost votat de 48% a făcut un puciu, o întreagă nebunie, 90% erau creștini, am citit tot felul de nebuni despre ei, categoric nu trebuia sa ucidă evrei si vreo 30 de milioane de slavi, vad ca multi le pupa in fund, Hitler considera romani, țigani cu accent italian, Germania s-a ridicat fără vreun glonț iar acum e ceea mai tare din Europa, sa nu uitam ca in 1945 Europa ti-a pierdut independenta, anglo saxoni au făcut genocide si olandezi, spanioli, francezi, porthugezi, daca Hitler era in Asia, africa le pasa nimănui, si acum cu Ucraina dar vietman, siria, Irak, nativi din america, Australia, bogăția americi si Europei este făcut din sângele altor popoare

Germania a avut o singură colonie, Namibia si acum are toată Europa, fără război, bravo lor, au demonstrat mereu ca sunt deasupra tuturor

| J0B0MAT a răspuns:

Ray ştie cel mai bine.Îl idolatrizează pe Hitler, dar îi e ruşine să recunoască.

| Brizbriz a răspuns:

Ce avea JFK cu aterizarea pe luna?
asta e primul argument, CARE CONTRAZICE aterizarea pe luna, si anume:

ESTE DEOSEBIT DE GREU sa intelegem in ziua de azi cat de mare era "sentimentul" americanilor relativ la faptul ca rusii au batut cu spume americanii la fiecare cioaca, despre spatiu, mai mica decat cea de dinainte:
"primul obiect facut de om in spatiu - satelitul Sputnik"
"prima fiinta vie cu organism complex - catelusa Laika"
"primul om in spatiu - Iuri gargara multa, asta Gargarin"
samd
iar aterizarea pe luna e MUUUUULT MAI COMPLICATA, MUUUULT MAI COMPLEXA, MUUULT MAI SCUMPA decat toate astea la un loc

exact la fel a fost si cu evreii, este FOARTE GREU DE INTELES timpurile respective, iar oameni ca mine, care CHIAR au avut in familie bunici care au trait pe vremea aia si inteleg care era sentimentul anti-evrei, mai sunt foarte putini, bunica mea, inainte de a muri avea halucinatii cu "ovreii din pod"

iar, ULTIMUL ARGUMENT, toata mascharada de la Nuremberg, a fost tot un fel de laba trista si amarata RAU, din doua motive:
1. NU au pedepsit pe TOTI care meritau, adica, tot, TOT SS-UL, FARA (aproape) NICI O EXCEPTIE... OARECARE TREBUIAU OMORATI, si cam 70-80% din boboru' nazist, care IN PANA MEA, oras de 30 de mii de oameni, si toti simteau ca gestapo e PRETUTINDENI, si vin americanii, gestapo avea 7 oameni, iar 4 se ocupau NUMAI de arhivare, deci restul era format din "cetateni" care TURNAU pe cine suspectau ca nu sunt nazisti convinsi

2. MVE CU FOARTE, FOARTE, **** FOARTE *** MUUULT RESPECT la americanosi, care au faultat CU SPUME, procesele alea, pentru ca si guvernul american

SI GUVERNUL AMERICAN ERA SERIOS, FOARTE **SERIOS** ANTISEMIT (pe buuune)

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu ai auzit de capacitatea omului de gândire? Se referă la omul în sine. După vorbă și fapte îți dai seama de asta.

Hitler e Hitler i-ar Putin e Putin și Dumnezeu e unul singur pentru toți.

| Werrich a răspuns:

Originea urii lui Hitler față de evrei nu este clară. În Mein Kampf, el a descris evoluția sa într-un antisemit ca rezultat al unei lungi lupte personale. Se presupune că aversiunea lui față de tot ceea ce era evreu s-a concretizat când trăia și lucra ca pictor la Viena (1908-1913).
https://www.annefrank.org/......hate-jews/

Răspuns utilizator avertizat
| KR0N5TADT a răspuns:

Contre.

| Yparisa a răspuns:

Niciun motiv din lume nu justifica ce a facut, asa ca nu conteaza, nu poți oricum înțelege o minte bolnavă.

Și el era evreu.

| Pingusnana a răspuns (pentru Yparisa):

El a avut un motiv, destul de neînțeles și puțin pshihopat încercând sa faca toată populația o populație de,, rasa pura’’ cum spusese el (oameni cu parul blond și ochii albaștrii) omu’ era bolnav psihic, aici sunt de acord cu tine, iar încă o chestie…Hitler nu era evreu, el a fost German Austriac, iar ura asupra evreilor a apărut deoarece a văzut ca e o minoritate mai vulnerabila din regiune lor iar pentru orice problema suferită de Germania evreii erau de vina…sper ca ai înțeles ceva din ce am vrut sa spun și sper ca nu te deranjează faptul ca te-am corectat pe ici pe colo happy

| Ella66 a răspuns:

Pentru ca a adoptat ideologia teoreticienilor germani care lansau ideea ca poporul german facea parte din rasa ariana, adica rasa de varf si ii revenea rolul de a subordona rasele inferioare. Evreii, țiganii, oamenii de culoare erau considerati ca fiind rase inferioare. Hitler a avut grija ca tot ce este evreiesc, tiganesc, de culoare sau chiar german handicapat fizic sau mental sa fie ucis, asa a ajuns sa omoare 11 milioane de oamenii din populatia propiului imperiu. Dorea sa aiba un imperiu cu germani puri si perfect sanatosi. Dar cea mai mare ura evident ca a avut.o pe evrei considerandu.i un cancer care distrug trupul Germaniei.

| EzSimple a răspuns:

Multe

| Ionel25631203 a răspuns:

Hitler cosidera ca "rasa pura"erau cei cu parul holnd si ochii albastri si evreii nu aveau parul blond si ochii albastrii