| red84ro a întrebat:

Cine stie cum se traduce in engleza "SCARA" - scara blocului?
De exemplu:
Strada Mihai Eminescu, Nr 4, Bloc 120, scara 2, ap. 7 - (e o adresa fictiva in caz ca va intrebati).

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Entrance.

In cazul in care trimiti o scrisoare in strainatate, iti sugerez sa scrii totusi adresa expeditorului in romana. Asa e cel mai uzual.

5 răspunsuri:
| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Pai traducerea pentru scara e stair.Asa stiu ca se zice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stairwell, staircase cred, nu stiu cat de potrivite sunt... dar pe aproape.

| asjdhkas a răspuns:

Mihai Eminescu Street, apartment number 4, block 120, 27.

| red84ro explică:

Roxy data viitoare nu mai raspunde la intrebari daca nu cunosti limba, Google translate e o porcarie.
Patronu- nu e corect - si staircase si stairwell inseamna o scara a unei case, bloc( aia pe care urci sa ajungi la etaj) eu vreau cu totul altceva

| Ciobanu_Alexandra_1988 a răspuns:

4 Mihai Eminescu Street, Building 120, Entrance 2, Apartament 7
winking