| Buresbista123 a întrebat:

Cum aflu cate calorii sunt intr un fel de mancare, cum pot calcula si cum calculeaza specialistii?

3 răspunsuri:
| Sophie14100 a răspuns:

Pai... Sa stii ca scrie pe pachet cate calorii sunt pe X grame si mnah..calculezi "ochiometric" si mna.aduni.winkingFundita?

| Buresbista123 explică (pentru Sophie14100):

Nu,eu vreau sa aflu cate calorii sunt intr o farfurie de spanac sau fasole, ori intr un bol de supa etc nu stiu la ce pachet te referi u.Ma intereseaza procesul prin care se afla cate grame de x, y, z se afla intr o frunza de spanac sau intr un mar etc

| Sophie14100 a răspuns (pentru Buresbista123):

Am vrut sa ajut... Daca nu apriciezi nici macar atat macar nu raspunde.ok? Vezi si tu...Intra pe un site specializat