| johnnyclaudiu a întrebat:

Cum fraudau profesorii BAC-ul anii trecuti? Stiu ca elevii le dadeau banii profesorilor iar dupa aceea cum isi dadeau seama care este foaia de examen a elevului care o platit? Cum faceau? Luau foaia acasa si o "corectau" tot ei?
Sunt doar curios, nu intentionez sa fraudez examenul, am invatat tot anul, nu-i nevoie, vreau doar sa stiu cum de au reusit profesorii asa ceva?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Ma gandesc ca cel mai simplu ar fi un cod. Exemplu : ultima fraza din textul rezolvarii de la punctul 1 sa fie complet aiurea, stabilita dinainte. Bineinteles ca va fi depunctata la corectare ca neavand legatura cu subiectul, dar ea este confirmarea ca lucrarea aceea apartine celui vizat.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se faceau si probabil se mai fac insa diverse manareli.

ori se dadeau rezolvarile in toata sala, ori profesorii corectori puneau note aiurea samd... oricum nu se ajungea l-a luat foi de examen acasa ca aia era groasa