| AndreeaAndre908 a întrebat:

Dacă am îngroșat jumate dintr-o litera din cuvântul "Bacalaureat" de pe prima pagina, se poate considera semn distinctiv si sa îmi anuleze lucrarea?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-au uitat supraveghetorii? Daca da si n-au zis nimic inseamna ca nu era evident.
Trebuia sa-i intrebi asta pe ei unde se si putea face ceva, nu aici unde intrebi si intrebi degeaba.

| AndreeaAndre908 explică (pentru Adry05):

Am intrebat chiar pe moment laughing Mi-a zis ca trebuie sa intrebe pe presedintele comisiei cand vine, si ca mai sunt copii in sala care au facut greseli de genul asta. Nu mi-a mai zis nimic, de asta nu stiu care e situatia... si nici nu ma puteam eu baga in seama cu presedintele comisiei laughing...

| AndreeaAndre908 explică (pentru Adry05):

Dar cand au venit si au semnat nu au observat pana nu le-am zis eu, la ceilalti au mai zis cand a fost cazul. Deci ma gandesc ca nu o fi chiar asa evident, ca nu are nimic, dar stii cum e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu vei mai intra la facultate in viata ta.

| EugenEB a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti place sa minti lumea?
Se anuleaza lucrarea si poate da BACALAUREATUL in alta repriza, nu ca nu mai intra in 'viata' lui la facultatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EugenEB):

Pentru intrebari stupide ofer raspunsuri stupide. Sunt sanse foarte mari sa nu aiba nicio problema si sanse foarte mici sa fie considerat semn. Toata lumea se panicheaza daca nu trage o linie suficient de dreapta de zici ca vine sfarsitul lumii.

| EugenEB a răspuns (pentru anonim_4396):

Este considerat semn ma, am fost la BAC si in toate cele 3 probe s-au schimbat foile pentru asta, dar nu inseamna ca primeste interdictie pe viata sa nu mai dea iarasi in caz ca este anulata si sa nu intre la facultate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EugenEB):

Vad ca tu tot nu te-ai prins ca era un raspuns sarcastic. Nu are nicio treaba. Unii care sunt mai paranoici da, schimba foaia. Altii care sunt mai paranoici dar nu schimba foaia, totusi, intreaba pe TPU. Daca l-ai ingrosat in draci e alta treaba, dar eu am avut la fiecare materie taieturi si litere ingrosate si rahaturi care ar fi putut fi considerate semne si nu am patit nimic.

| EugenEB a răspuns (pentru EugenEB):

Scrisul ingrosat sigur este, faza cu taiatul unui cuvant si scrisul sau deasupra cred ca este facatura, dar scrisul ingrosat, mai ales in rubrica aia unde scrii in patratul ala este semn, cica se distinge lucrarea.
Zice in regulamentul ala de il citesc toti si nu se mai termina inainte sa inceapa proba.

| EugenEB a răspuns (pentru EugenEB):

Zic si eu ce mi-au zis supraveghetorii, poate au facut asa ca le este lene sa tot schimbe foile si sa semneze.

| AndreeaAndre908 explică (pentru EugenEB):

Nu s-a anulat nimic. happy