| anonim_4396 a întrebat:

Din cate am inteles in clasa a8a este obligatoriu sa faci un vaccin, iar daca nu il faci nu mai poti intra la un liceu. Dar cum se poate intampla asta cand sunt 10 clase obligatorii (si nu numai asta, dar mi se pare putin deplasat)?

9 răspunsuri:
| andrei95 a răspuns:

Eu nu l-am facut intr-a 8-a dar ca nu erau fonduri dar s-o facut intr-a 9-a.Dar eu nu l-am facut a trebuit sa dea parintii mei o foaie ca ia la cunostinta faptul ca nu il fac si o semnatura...deci nu cred ca mai este obligat acest vaccin

| BlackFuneral a răspuns:

E pe dracu.

| RememberTinKode a răspuns:

Nu exista nici un vaccin obligatoriu in tara noastra.MOMENTAN

| RememberTinKode a răspuns:

Oricum cred ca intrebarea asta ai pus-o de plictiseala.

| Mangust? a răspuns (pentru RememberTinKode):

Ai asa o proasta impresie ca toate intrebarile sunt in plictiseala. Daca nu auzeam de pe la altii si nu vroiam sa ma asigur nu intrebam. Ne-a spus profu de religie si nu e chiar genu pe care sa-l crezi instant.

| diwa a răspuns:

Avand in vedere ca de generatii intregi, fiecare elev in parte a facut acel vaccin (eu am facut chiar 2), nu vad unde e problema big grin

| Siim a răspuns:

O noua legelaughing? Nu scumpo, nu trebuie sa faci niciun vaccin. Eu anul asta am intrat la liceu, dar nu mi-a cerut sa fac vaccin ca sa intru la liceu. CE PROSTIE!

| Lussii a răspuns:

Nu este chiar asa, poti intra la liceu fara sa faci acel vaccin, dar este necesar sa il faci la varsta respectiva.Generatia mea, de exemplu, l-a facut in clasa a 9a, la liceu.

| AndreeaRlx a răspuns:

Eu nu am facut nici un vaccin in clasa a8a, si acum sunt a 10a, deci intri si fara sa faci happy